مجله شیرازه کتاب درباره «راویان حقیقت» منتشر شد

شماره جدید مجله «شیرازه کتاب» با عنوان «راویان حقیقت» با هدف ارائه روایت تاریخ معاصر و ادبیات انقلاب منتشر شد.

، مجمع ناشران انقلاب اسلامی در جدیدترین شماره «شیرازه کتاب» که با عنوان «راویان حقیقت» منتشر شده است، به روایت تاریخ معاصر و ادبیات انقلاب پرداخته و گزارشی جامع از سومین دوره جایزه ادبی شهید اندرزگو را نیز ارائه کرده است.

شیرازه کتاب، در بخش «خانواده نشر» پس از گردآوری آخرین اخبار و تازه‌های حوزهٔ کتاب، به ارائه گزارشی از نشست هم‌اندیشی نویسندگان ادبیات داستانی با محققان و پژوهشگران تاریخ معاصر پرداخته و در پایان این بخش گزارش سلسله نشست‌های علمی و تخصصی تاریخ معاصر ایران که در حاشیه دومین نمایشگاه مجازی تخصصی کتب تاریخ معاصر برگزار شده بود، نیز منتشر شده است.

در «پرونده ویژه» این شماره شیرازه کتاب به موضوع سومین دوره جایزه ادبی شهید اندرزگو پرداخته است. در این بخش، گفت‌وگویی با دکتر محسن پرویز دبیر علمی سومین دوره این جایزه، گزارشی تفصیلی از آئین اختتامیه سومین دوره جایزه ادبی شهید اندرزگو و همچنین نشست‌های معرفی آثار منتخب و نامزد شده این دوره را به انضمام گفت‌وگو با داوران این جایزه را می‌خوانید. همچنین در این بخش، ده کتاب راه‌یافته به مرحله نهایی معرفی شده و گفت‌وگو با نویسندگان این آثار را شاهد خواهید بود.

در بخش «طعم کتاب» نیز، علاوه بر «نکاتی برای نوشتن» که فاطمه سلیمانی آن را تنظیم کرده است، نگاهی به مجموعه دوجلدی کتاب «دانشنامه زندان سیاسی دوره پهلوی» شده است. در این بخش یادداشت‌هایی در راستای معرفی کتاب «یاس کبود» آورده شده و گفت‌وگویی با راضیه تجار نویسنده این کتاب، در اختیار مخاطبان قرار داده شده است.

در بخش «کافه کتاب» نیز یادداشت‌هایی از حسام آبنوس، محمدرضا اسماعیلی، زهرا پیوندی، سیده فهیمه جعفری، میثم رشیدی، مرضیه کیان، مجتبی مؤمنی و شیما ناصری دربارۀ موضوع روایت تاریخ معاصر در ادبیات گردآوری شده است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=10949

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان