لزوم جلوگیری از تخلفات ساختمانی و ساخت‌وسازهای غیرمجاز در کردستان

سنندج- استاندار کردستان جلوگیری از تخلفات ساختمانی را خط مشی دستگاه‌های ذیربط دانست و بر فرهنگ‌سازی و تدوین برنامه جامع در این بخش تأکید کرد.

 اسماعیل زارعی‌کوشا عصر چهارشنبه در دیدار با اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی استان یکی از اقشار فرهیخته جامعه را که سرمایه اجتماعی محسوب می‌شوند، جامعه مهندسین نام برد و اظهار کرد: این قشر علم و دانش حوزه مهندسی خود را به صورت عملی و علمی در زندگی مردم بر اساس نیازهای سکونت شهری و بافت روستایی پیاده می‌کنند و در توسعه استان بسیار تأثیر گذار هستند.

زارعی کوشا با اشاره به فعالیت ۹ هزار نفر عضو سازمان نظام مهندسی، از حضور فعال این قشر ابراز خرسندی کرد و گفت: تعامل و مشارکت دستگاهای عمرانی، مجموعه شهرداری‌های استان و دستگاه خدمات رسان با اعضای سازمان نظام مهندسی در راستای هم افزایی و تبادل افکار ضروری است.

وی انباشتگی مسئله را مشکل اصلی استان برشمرد و گفت: متأسفانه بسیاری از مشکلات در زمان خود تعیین تکلیف نشده‌اند که باعث نارضایتی مردم وانباشتگی مسائل شده است.

زارعی کوشا در ادامه تعامل و مشارکت مجموعه هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی استان با دستگاه‌های ذیربط در مسائل مرتبط با این حوزه را ظرفیتی ویژه عنوان کرد.

وی با اشاره به اهمیت کنترل ساخت و سازهای غیر مجاز در استان، تاکید کرد: نظارت بر این معضل که تبدیل به رویه شده، نیازمند فرهنگ‌سازی است و با توجه به شرایط استان و دغدغه‌هایی که در زمینه ارتقا کیفیت ساخت و سازها و تأمین امنیت شهروندان وجود دارد ضروری است تدوین برنامه‌ای جامع به عنوان یک اولویت مورد پیگیری قرار گیرد.

استاندار کردستان، آمادگی خود برای حمایت از اجرای برنامه‌های رفاهی جامعه بزرگ مهندسی را اعلام کرد و گفت: مهندسین در ارتقای توسعه پایدار نقش کلیدی دارند.

زارعی کوشا با بیان اینکه کردستان به نسبت جمعیت رتبه اول بیشترین متقاضی تاییدشده مسکن ملی در کشور را دارد، تصریح کرد: حدود ۱۹۰ هزار نفر متقاضی طرح مسکن ملی در کردستان هستند که نسبت به جمعیت استان در رتبه نخست کشور قرار داریم البته از این تعداد حدود ۸۰ هزار نفر تأیید نهایی شده‌اند.

وی از اعلام آمادگی سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در استان در حوزه‌های مختلف خبر داد و گفت: کردستان با وجود فرصت‌های مختلف سرمایه‌گذاری و پتانسیل‌های قوی و مناسب، آماده جذب و میزبانی از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=10363

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان