فینال مسابقات قرآنی مشکات در حرم امام رضا(ع) برگزار می‌شود

مدیر عامل موسسه قرآنی مشکات گفت:۱۷و۱۸ بهمن مرحله نهایی این دوره از مسابقات است که در کنار مضجع شریف حرم امام رضا(ع) برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست خبری سومین دوره مسابقات مردمی و بین‌المللی مشکات عصر امروز شنبه نهم دی ماه با حضور حجت الاسلام مجتبی محمدی مدیرعامل مؤسسه قرآنی مشکات برگزار شد.

حجت الاسلام محمدی ضمن تشریح برنامه‌های قرآنی این مؤسسه گفت: این مسابقات از سال ۹۸ در استان البرز آغاز به کار کرده و امسال به سومین دوره آن رسیدیم که به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: حفظ کل بانوان و آقایان و رشته قرائت تقلیدی مختص برادران از رشته‌های این دوره مسابقات خواهد بود. این مسابقات از دوره‌های گذشته زیر نظر ستاد عالی مسابقات جمهوری اسلامی برگزار شده است.

مدیر عامل مؤسسه قرآنی مشکات با بیان اینکه مراحل مختلفی برای حضور شرکت کنندگان وجود دارد تا به عنوان قهرمان قرآنی شناخته شوند، اظهار داشت: در رشته حفظ کل تبلیغاتی نداریم چرا که همان افراد برگزیده در مسابقات کشوری که سی ام مرداد ماه امسال برپا شد، نماینده جمهوری اسلامی هستند. در رشته قرائت تقلیدی هم در داخل و هم در سطح بین‌المللی نیازمند تبلیغات برای حضور شرکت کنندگان هستیم.

وی ادامه داد: ما به کشورها اعلام نمی‌کنیم تا تنها یک نماینده معرفی کنند بلکه به صورت آزاد از سمت متولیان قرآنی کشورهای دیگر این کار را انجام می‌دهیم. در سال نخست این دوره از مسابقات پنجاه شرکت کننده داشتیم و امسال امیدواریم استقبال بیشتری شود.

حجت الاسلام محمدی افزود: هر کشوری ممکن است چندین نماینده داشته باشد و از این بابت محدودیتی نداریم. ولی با غربالگری که صورت می‌گیرد تنها یک نماینده معرفی می‌شود.

مدیرعامل مؤسسه قرآنی مشکات ادامه داد: مرحله نهایی و فینال مسابقات با همکاری تولیت آستان قدس رضوی امسال با حضور داوران ایرانی و خارجی در حرم مطهر برگزار خواهد شد. در محل اقامت، داوران تصاویر و فیلم‌ها شرکت کنندگان دیده و داوری خواهند کرد.

۱۷و۱۸ بهمن مرحله نهایی مسابقات قرآنی مشکات در مشهد

امام جمعه شهرستان کوهسار البرز ادامه داد :۱۷و۱۸ بهمن مرحله نهایی این دوره از مسابقات است که در کنار مضجع شریف حرم امام رضا (ع) رقم خواهد خورد. مراسم اختتامیه در شب عید مبعث با حضور عاشقان قرآن کریم از شهر مقدس مشهد خواهند بود و کسانی که به مرحله نهایی راه پیدا می‌کنند فیلم‌های آنان آماده شده و در صحن‌های مختلف به نمایش گذاشته شود. این قرائت ها از سراسر دنیا در حرم مطهر پخش شود.

حجت الاسلام محمدی افزود: جوایز برای هر رشته نفر اول صد میلیون تومان، نفر دوم هشتاد میلیون تومان و نفر سوم هفتاد میلیون تومان است. همچنین کسانی که به مرحله نهایی می‌رسند جایزه ده میلیون تومانی به آنان اهدا خواهد شد.

وی با اشاره به حمایت ارگان‌های دیگر ادامه داد: از تولیت آستان قدس رضوی بخاطر حمایت از مسابقات مشکات قدردانی می‌کنم. برای ما ارزشمند است که این دوره از مسابقات را در کنار حرم امام رضا (ع) برگزار کنیم.

مدیرعامل مؤسسه قرآنی مشکات در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر معرفی داوران داخلی و خارجی گفت: داورها هنوز مشخص نشدند. داورانی انتخاب می‌شوند که همگی بین‌المللی هستند و چون مجوز این دوره از مسابقات از ستاد عالی گرفته می‌شود فلذا همگی این داوران با نظارت ستاد عالی خواهد بود. همچنین داور خارجی از کشور مصر به صورت حضوری دعوت کردیم. همچنین قاری عبدالناصر حرک از کشور مصر حضور خواهند داشت و قاری مراسم اختتامیه نیز ایشان خواهند بود.

وی با اعلام اینکه از امروز فعالیت‌های بخش فینال انجام می‌شود، گفت: فعالیت‌های قرآنی در خارج از کشور آغاز و ثبت نام آغاز شده است. در رشته قرائت تقلیدی از امروز آغاز و تا ۲۲ دی ماه ثبت نام‌ها ادامه دارد. همچنین شخصیت‌های برجسته همچون عبدالباسط، مصطفی اسماعیل، منشاوی و شحات چهار استادی هستند که تلاوت تقلیدی از سوی آنان مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

۱۴ هزار شرکت کننده در مرحله کشوری مسابقات قرآنی مشکات

در ادامه حجت الاسلام گرمسیری دبیر اجرایی مسابقات قرآنی مشکات گفت: در نخستین مرحله این دوره مسابقات قرآنی مشکات ۵۰۰ نفر شرکت کردند. این مسابقات به صورت مجازی در سال نخست برگزار شد که ویژه استان تهران و البرز بود. در همان سال قریب هزار شرکت کننده حضور داشتند و مسابقات قرآن به صورت کشوری برپا شد. در آن سال رشته فراز خوانی و قرائت تقلیدی مد نظر بود…

حجت الاسلام گرمسیری ادامه داد: امسال سی مرداد مرحله کشوری به پایان رسید و نماینده کشورمان در رشته حفظ کل برادران محمدرضا جعفر پور و فاطمه نیکویی حفظ کل بانوان به فینال مسابقات مشکات راه پیدا خواهند کرد. همچنین در مرحله کشوری چهارده هزار شرکت کننده داشتیم که تابستان امسال برپا شد.

فینال مسابقات قرآنی مشکات در حرم امام رضا(ع) برگزار می‌شود

مسابقات قرآنی مشکات به فرهنگ‌سازی کمک می‌کند

در همین راستا حسین نام‌آور خیر قرآنی این دوره مسابقات قرآنی مشکات گفت: هدف ما فرهنگ سازی در کشور بنا بر مطالبه رهبر معظم انقلاب مبنی بر تربیت ده میلیون حافظ است. امیدواریم با این دوره از مسابقات حافظان قرآنی را تربیت کرده که در حوزه‌های مختلف سرآمد در کشور باشند.

نام‌آور افزود: در کرج و مهرشهر فعالیت‌هایی از سوی مؤسسه قرآنی مشکات انجام می‌شود. امیدواریم در این دوره از مسابقات رتبه‌هایی داشته باشیم که باعث فخر ملت ایران و گسترش فرهنگ قرآنی باشد.

در پایان این نشست از پوستر این دوره از مسابقات رونمایی شد.

فینال مسابقات قرآنی مشکات در حرم امام رضا(ع) برگزار می‌شود

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=12636

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان