فیل نماد و نشانه چیست؟

هیچ موجودی مانند فیل روی زمین وجود ندارد. او یک غول عظیم الجثه است که قدرت زیادی دارد و خرد و هوش تمام اعصار را به همراه دارد.

از آنجایی که فیل‌ ها بسیار منحصر به فرد هستند، در بسیاری از فرهنگ‌ ها اهمیت عمیقی پیدا کرده‌ اند؛ آن ها معنای عمیقی در مذاهب سراسر جهان دارند و به عنوان یک نماد، حتی در خواب و رویا، مهم تلقی می شوند.

فیل ها نشان دهنده چیزهای زیادی هستند. آن ها نمادهای شانس و سعادت هستند، و همچنین موجودات قدرتمندی هستند که از قدرت خود برای حذف موانع و نیروهای منفی استفاده می کنند.

فیل ها همچنین نماد خرد، طول عمر، حافظه و سرزندگی هستند. این حیوانات، بومی آفریقا و آسیا هستند و در این مکان ها اهمیت ویژه ای دارند. اعتقاد بر این است که خدای هندو، گانشا، از بین برنده موانع است.

او خدای آغازگر کارهاست و مردم قبل از شروع هر تلاش مهمی در زندگی خود، او را ستایش می کنند.

در چین، فیل نماد قدرت و خرد است. بودا اغلب به عنوان یک فیل به تصویر کشیده می شود و اعتقاد بر این است که مادرش قبل از تولدش خواب یک فیل را دیده است. مردم اشانتی، به فیل ها به عنوان رهبران تناسخ خود احترام می گذارند.

در افسانه ها و اساطیر چینی، فیل نماد قدرت، خرد و احتیاط است. جاده ای که به کاخ امپراتورهای مینگ در نزدیکی پکن منتهی می شد با مجسمه های بزرگی از فیل هایی که نشسته و ایستاده اند پوشیده شده است.

اعتقاد بر این است که مجسمه یا نماد فیل، به همراه برخی نمادهای شانس و سعادت مانند شبدر چهار برگی یا نعل اسب، می تواند شانس زندگی شما را بالا ببرد و انرژی های مثبت و شادی را در زندگی تان تقویت کند.

در شینتو، فیل ها در کنار سایر حیوانات بزرگ مانند پلنگ و اژدها به تصویر کشیده می شوند.

به دلیل ارتباط فیل با آب، ژاپنی‌ ها معتقدند که مجسمه‌ این حیوانات مقدس، از سازه‌ های چوبی در برابر آتش محافظت کرده، و به نزول باران کمک می کند.

دیدن فیل در خواب یا فال قهوه چه معنایی دارد؟

فیل در خواب یا فال قهوه، به معنای خرد، قدرت و همچنین خوش شانسی است. در سطحی عمیق تر، فیل نماد رویارویی با موانع و پاک کردن آن ها از مسیر شماست.

وقتی یک فیل در خواب یا فال قهوه شما ظاهر می شود، می تواند نشانه آن باشد که مانعی در زندگی شما وجود دارد که باید برطرف شود و دیگر نمی توان آن را نادیده گرفت.

در فرهنگ های شرقی، دیدن فیل در خواب یا فال قهوه به عنوان خوش شانسی و برداشتن موانع از سر راه تلقی می شود.

تعبیر غربی آن نیز، از تعبیر شرقی چندان دور نیست. دیدن فیلی که خرطومش به سمت بالاست، خبر از اتفاقی مثبت در آینده می دهد.

از طرفی، خرد این حیوان به شما کمک می کند تا تصمیم درست را بگیرید و راه را برای یافتن چیزهای خوب و توسعه شادی برای شما باز کند.

رویارویی با فیل، نشانه چیست؟

امروزه به ندرت با یک فیل روبرو می شوید، مگر اینکه از باغ وحش دیدن کنید. اما با این حال، دیدن فیلی که روی پاهایش ثابت نیست، به فال بد گرفته می شود و نماد بدشانسی یا مرگ در آینده نزدیک است.

اگر یک فیل بدون دلیل شروع به دویدن کند، به این معنی است که اتفاق بدی در شرف وقوع است.

اگر در هنگام اره کردن عاج فیل، صاحب آن سطحی درخشان با عطر و بوی خوب ببیند، برای صاحبش سعادت می آورد. عاج شکسته یا ترک خورده به فال بد گرفته می شود.

اما به طور کلی، دیدن فیل سالم و سرزنده با عاج سالم، فال نیک است و نوید سعادت و خوشبختی را به همراه دارد.

تتو و خالکوبی فیل چه مفهومی دارد؟

از آنجایی که فیل معانی بسیار زیادی دارد، معنای آن بر اساس مکانی که در آن زندگی می کنید و همچنین خود تصویر خالکوبی، تغییر خواهد کرد.

تتوی فیل، می تواند بیانگر حمایت و الهامی باشد که نیاز دارید. همچنین، می تواند خرد و آگاهی ای باشد که باید برای تصمیم گیری درست از آن برخوردار باشید.

علاوه بر این ها، فیل در کنار خرد و عقلانیتش، می تواند منفی بافی را از ذهن شما دور کند یا شما را از چشم زخم محافظت نماید.

همچنین می تواند نماد استقامت و ثبات باشد که به شما یادآوری می کند که می توانید از دل ناهموارترین مسیرها، زنده و سالم بیرون بیایید.

فیل در فنگ شویی

مجسمه فیل در فنگ شویی نماد وفاداری، خرد و دانش، طول عمر، شکوه و اقتدار می باشد. استفاده از تندیس فیل بر اساس دانسته های فنگ شویی باعث انتشار انرژی مثبت می شود. فیل در ایران باستان سمبل ثروت می باشد.

در ادامه : دانستنی های جالب درباره فیل ها

منبع: www.alexandani.com – worldbirds.com

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=11951

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان