فوق العاده ترین فستیوال های بالون سواری در دنیا

به نقل از توریستگاه:

فستیوال بالون بین المللی البوکرکی
مکان: البورکرکی، نیومکزیکو
زمان: هفته اول ماه اکتبر
فستیوال بالون البوکرکی یکی از بزرگ ترین فستیوال های بالن در دنیا است و در این فستیوال بیش از ۵۰۰ بالون به پرواز در می آیند. اما چرا البوکرکی؟ به علت دمای هوای ملایم در ماه اکتبر و الگویی که معروف به جعبه البوکرکی می باشد یا همان مجموعه بادهایی که قابل پیش بینی هستند و به خلبان اجازه می دهند در همان نقطه ای که پرواز را شروع کرده فرود بیاید. این شهر در جنوب غرب برای بالون سواری بسیار مناسب است. همه شرکت کنندگان از پارک فستیوال بالون به پرواز در می آیند که مساحت آن به اندازه ۵۴ زمین فوتبال می باشد.

پرواز روز کارگر در کلورادو اسپرینگز (Colorado Springs)
مکان: کلورادو اسپرینگز، کلورادو
زمان: هفته کارگر
روز کارگر را با تماشای پرواز بیش از ۷۰ بالون بگذرانید که روی پارک مموریال (Memorial Park) به پرواز در می آیند. این رسم بیش از ۴۰ سال است که پابرجا مانده. در این فستیوال برنامه های متنوع دیگری مانند مسابقه حکاکی با اره برقی، مسابقه دونات خوری و نمایش چتربازی هم اجرا می شود. آخر هفته خود را با تماشای پرواز بالون های زیبا تمام کنید.
پرواز روز کارگر در کلرادو اسپرینگز (Colorado Springs)
مسابقه بزرگ بالون در شهر رنو (Reno)
مکان: رنو، نوادا
زمان: اوایل ماه سپتامبر
مسابقه بزرگ بالون در شهر رنو از شروع خود در سال ۱۹۸۲ فراز و نشیب های زیادی داشته است. این مسابقه ابتدا با ۲۰ بالون شروع شد و اکنون ۱۰۰ بالون در آن شرکت می کنند و به طور متوسط ۱۲۰ هزار تماشاگر برای تماشای مسابقه به این مکان می آیند. داون پاترول (The Dawn Patrol) یکی از رویدادهای این مسابقه است که ارزش زود بیدار شدن را دارد زیرا در آن می توانید سوار بالون شوید و در تاریکی پرواز کنید. پس از آن کم کم سیل عظیم جمعیت را می بینید که به پارک رانچو سان رافائل می آیند.
مسابقه بزرگ بالون در شهر رنو (Reno)
فستیوال بالون سواری کوئیک چک (QuickCheck) نیو جرسی
مکان: ریدینگتون، نیوجرسی
زمان: آخرین هفته ژوئیه
این فستیوال بزرگ ترین فستیوال موسیقی و بالون سواری در طول تابستان است که در شمال آمریکا برگزار می شود. فستیوال بالون سواری کودیک چک نیوجرسی پذیرای بیش از ۱۰۰ بالون از سراسر دنیا است که هر روز دوبار در حومه شهر هانتردون به پرواز در می آید. سالانه ۱۶۵ هزار نفر برای دیدن این فستیوال می آیند . میهمانان می توانند شب ها سوار بالون شوند و یا به تماشای کنسرت، آتش بازی و مسابقات دوی ۵ کیلومتری بپردازند.
فستیوال بالون سواری کوئیک چک (QuickCheck) نیو جرسی
فستیوال بین المللی سن ژان سور ریشولیو (Saint Jean Sur Richelieu)
مکان: سن ژان سور ریشولیو، کبک، کانادا
زمان: ماه اوت
سالانه نزدیک به ۱۰۰ بالون و ۴۵۰ هزارنفر به این فستیوال می آیند. این فستیوال بزرگ ترین گرد هم آیی کانادا محسوب می شود. علاوه بر پرواز بالون ها در شب و روز، موسیقی زنده، بالون سواری و نمایشگاه صنایع دستی هم برگزارمی شود. در سال ۲۰۱۷ بخش جدیدی به فستیوال اضافه شد به نام چالش پاپ که در آن ۲۰ نفر با سازه هایی که مانند بالون به پرواز در می آیند با یکدیگر مسابقه دادند.
فستیوال بین المللی سن ژان سور ریشولیو (Saint Jean Sur Richelieu)
فستیوال بین المللی بالون در بریستول
مکان: بریستول، انگلیس
زمان: اوت
این فستیوال در طول ۴ روز در اشتون کورت (Ashton Court) برگزار می شود. فستیوال بین المللی بالون در بریستول بزرگ ترین گردهم آیی بالون ها در اروپا است که در آن بیش از ۱۳۰ بالون به پرواز در می آیند. علاوه بر بالون سواری مردم می توانند از تماشای موسیقی زنده، بالون سواری در شب و آتش بازی اختتامیه لذت ببرند.
فستیوال بین المللی بالون در بریستول
عکس های باورنکردنی از کاپادوچیا ترکیه
فستیوال بالون اروپا
مکان: ایگوالادا، اسپانیا
زمان: دو هفته اول ماه ژوئیه
در این فستیوال چهار روزه ۵۰ بالون به پرواز در می آیند و بیش از ۲۵ هزار نفر برای بازدید به این مکان می آیند. فستیوال بالون اروپا بزرگ ترین فستیوال بالون اسپانیا و یکی از بزرگ ترین فستیوال های بالون در کل قاره اروپا است. در این فستیوال ترکیبی از مسابقات بالون سواری و نمایش با بالون به اجرا در می آید و بازدیدکنندگان می توانند از پرواز شبانه با بالون و آتش بازی لذت ببرند.
فستیوال بالون اروپا
بالون های هوایی موندیال (Mondial)
مکان: لورن، فرانسه
زمان: ماه ژوئیه
این فستیوال در پایگاه هوایی چامبلی بوسیرس (Chambley-Bussières Air Base)  برگزار می شود. بالون های هوایی موندیال در سال ۲۰۱۷ رکورد جهانی را شکستند و ۴۵۶ پرواز در عرض یک ساعت انجام دادند. این رویداد از سال ۱۹۸۹ به منظور جشنی برای پیروزی انقلاب فرانسه آغاز به کار کرد و اکنون بیش از ۴۰۰ هزار نفر به این فستیوال می آیند.
بالون های هوایی موندیال (Mondial)
فستیوال بین المللی بالون سواری
مکان: شاتودیکوس (Château-d’Oex )، سوئیس
زمان: اواخر ژانویه
این فستیوال ۹ روزه در چشم انداز کوه های آلپ برگزار می شود و در آن بیش از ۱۰۰ بالون از ۲۰ کشور دنیا به پرواز در می آیند. گردشگران می توانند از موزه بالون در شهر بازدید کنند که نشان دهنده اولین تلاش برای پرواز دور زمین با بالون است البته باید بدانید که این سفر از شهر شاتودیکس شروع شد.
فستیوال بین المللی بالون سواری
فستیوال بین المللی بالون تایوان
مکان: تیتونگ، تایوان
زمان: ماه ژوئن
در سال ۲۰۱۷ این فستیوال شاهد بالون هایی با شکل های عجیب بود، یک خوک صورتی بزرگ و یک طوطی از کشور آمریکا در این فستیوال به پرواز در آمدند. در این فستیوال که در تایوان برگزار میشود به مدت ۶ شب کنسرت هایی برگزار می شود که در آن مردم می توانند پرواز این بالون ها با تم ها و شکل های مختلف را ببینند.
فستیوال بین المللی بالون تایوان
فستیوال بین المللی بالون ساگا
مکان: ساگا، ژاپن
زمان: اوایل نوامبر
حدود ۱۰۰ بالون در کنار رودخانه کیس (Kase) برای برپایی فستیوال بین المللی بالون ساگا جمع می شوند و ۸۰۰ هزار نفر برای تماشای این فستیوال می آیند. یکی از مهم ترین رویداد های این فستیوال این است که خلبانان به مردم اصول اولیه بالون سواری را آموزش می دهند و آنها می توانند از نزدیک به بالون ها دست بزنند. همچنین بالون هایی با شکل های مختلف همچون حیوانات و شخصیت های کارتونی هم به پرواز در می آیند.
فستیوال بین المللی بالون ساگا
نمایش بالون کانبرا
مکان: کانبرا، استرالیا
زمان: ماه مارس
در این نمایش بیش از ۵۰ بالون از ساختمان قدیمی پارلمان به پرواز در می آیند. در این فستیوال که ۹ روز طول می کشد بالون هایی با شکل های منحصر به فرد هم در معرض نمایش گذاشته می شوند.
نمایش بالون کانبرا
منبع: travelchannel
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=14424

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان