فاز اول بیمارستان ۱۱۰۰ تختخوابی مازندران سال آینده تکمیل می شود

ساری- رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: فاز اول بیمارستان هزار و ۱۰۰ تختخوابی ساری تا سال آینده تکمیل و بهره برداری می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد غلامی پیش ازظهر چهارشنبه در دومین نشست ادواری هم‌اندیشی مدیران دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار کرد: باید کمک کنیم و دست در دست یکدیگر با انجام وظایف به اهداف تعیین‌شده دانشگاه دست یابیم.

وی افزود: ۲۳ هزار پرسنل، ۵۸۰ هیأت علمی، ۸ هزار و ۲۰۰ دانشجو داریم که در حوزه آموزش، بهداشت پژوهش و توسعه در حال فعالیت هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران خاطرنشان کرد: دو بخش سلامت و آموزش جزو محورهای اصلی دانشگاه است که با تأمین منابع مالی و نیروی انسانی به سمت اهداف و بهره‌وری در حال فعالیت هستیم.

این مسئول با اشاره به فعالیت ۲۶ بیمارستان و ۲۲ شبکه بهداشت گفت: در شش‌ماهه نخست امسال بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان مشارکت مردمی داشتیم.

وی با اعلام اینکه فاز نخست بیمارستان هزار و ۱۰۰ تختخوابی تا سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد، اظهار کرد: پروژه‌های عمرانی متعددی در سطح استان اجرا و در دست انجام است.

این مسؤول گفت: یکی از برنامه‌های ما ساخت و راه اندازی پژوهشکده هسته‌ای است که کمک شایانی به استان خواهد کرد و باید نظام ارجاع را به نقطه‌ای برسانیم که ۸۰ درصد بیماران از این مسیر، ویزیت شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران ادامه داد: در حوزه معاونت غذا و دارو، افزایش تعداد داروخانه‌های استان، کاهش زمان پاسخ به آزمایشات، کاهش مصرف سموم در محصولات کشاورزی، تجهیز چندین بیمارستان استان به رادیولوژی، ام ار آی، سی‌تی‌اسکن، پت اسکن و غیره که باید بگوییم علیرغم اقدامات متعدد هنوز این تجهیزات کفاف نیاز مراکز درمانی را نمی‌دهد.

غلامی گفت: در معاونت درمان افزایش تخت شیمی درمانی و خدمات مرتبط از نقاط قابل توجه بوده است و در معاونت آموزش، ارتقای رتبه اساتید، مرجعیت علمی، افزایش جاذبه دانشجویان، رشد تولیدات دانش‌بنیان و غیره از جمله اقدامات انجام شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران اذعان کرد: دانشگاه در جشنواره شهید رجایی و جوانی جمعیت و نیز جلب مشارکت مردمی و تزریق واکسن کرونا جزو رتبه‌های برتر کشور بوده است.

این مسؤول با بیان اینکه کلیدی‌ترین بخش در دانشگاه، مدیریت است، بر ضرورت مولدسازی در دانشگاه علوم پزشکی مازندران تاکید کرد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=10327

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان