عالی‌ترین نشان صلیب سرخ به جمعیت هلال احمر ایران اهدا شد

مشهد- رییس جمعیت هلال احمر کشور گفت: به حرمت شهدا و زحمات هلال احمر، عالی‌ترین نشان صلیب سرخ به جمعیت هلال احمر ایران اهدا شد.

به گزارش خبرنگار مهر، پیرحسین کولیوند ظهر یکشنبه در مراسم تشییع و تدفین یک شهید گمنام در مشهد مقدس اظهار کرد: اسناد بالادستی ما شهدا هستند. پیام و یاد شهدا باید در ذهن ما باشد و پیگیر آن باشیم که این از مطالبات جدی رهبری است و نباید هیچ‌وقت فراموش کنیم. باید همه بدانیم مدیون چه کسانی هستیم.

رییس جمعیت هلال احمر کشور افزود: امروزه جمعیت هلال احمر برگرفته از رفتار و اقدامات رزمندگان دفاع مقدس است و فرهنگی این چنینی دارد. اگر روزی به بیمارستان غزه حمله می‌شود، فردای آن روز تمام عزیزان امدادگر با الگو از مسیر شهدا، به خیابان میریزند و خشم و انزجار خود را اعلام می‌کنند.

وی افزود: این پیام ها به همه دنیا مخابره شده است. ۲۵۰۰ شهید امدادگر ما حول محور واعتصمو بحبل‌الله در جبهه های نبرد حق علیه باطل شرکت کردند.

کولیوند بیان کرد: امدادگران در جبهه کمترین امنیت را داشتند و برای نجات جان حتی یک نفر تلاش کردند و با این نگاه در دفاع مقدس حاضر بودند. حالا هم در مباحث اجتماعی و چله دوم انقلاب، جوانان هلال احمر، دارند غوغا می‌کنند.

رییس جمعیت هلال احمر کشور با اشاره به خدمت رسانی ۵هزار نفر از جمعیت جوانان هلال احمر در دهه اخر صفر در مشهد گفت: این عزیزان در ۴ محور اسکان، درمان، ویلچررانی و امداد و نجات به زائران خدمت‌رسانی کردند.

وی افزود: عزیزان ما در هلال‌احمر ایمان و امیدافرینی را سرلوحه قرار دادند. لازم به ذکر است که به حرمت شهدا و زحمات هلال احمر، عالی‌ترین نشان صلیب سرخ به جمعیت هلال احمر ایران اهدا شد.

کولیوند اظهار کرد: ما علی رغم ان که خودمان گرفتار خیلی از بحران‌ها هستیم به کشورهای همسایه نیز کمک کردیم. همین مشهد در زلزله افغانستان سنگ تمام گذاشت. ما به پیشوای دینی خود نگاه می‌کنیم و دین را سرلوحه کار خود قرار می‌دهیم.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=12845

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان