طعم و مزه رامبوتان یا مژکی چگونه است؟

میوه رامبوتان یا مژکی از میوه های استوایی بومی جنوب شرقی آسیا با ظاهری عجیب و غریب و طعم گرمسیری است که در نگاه اول شکل و شمایل جانوران دریایی را به یاد شما می اندازد.

این میوه جزو خوراکی های کمتر رایج در ایران است و بسیاری از افراد که تا به حال طعم آن را نچشیده اند کنجکاو هستند با مزه این میوه آشنا شوند.

اگر دوست دارید بدانید این میوه دوست داشتنی چه طعم و بافتی دارد در ادامه مطلب  همراهی کنید.

طعم و مزه رامبوتان

رامبوتان از میوه های هم خانواده لیچی است و از نظر ظاهری نیز شباهت زیادی به این میوه دارد با این حال طعم آن ها کاملا متفاوت می باشد.

رامبوتان طعم گرمسیری متمایزی دارد و مزه آن ترکیبی از طعم های ترش و شیرین، معطر و گل دار است در حالی که میوه لیچی طعم گل دار شیرین تری دارد.

بافت رامبوتان

پوست خارجی رامبوتان پوشیده از موهای بلند است اما لازم نیست نگران آن ها باشید، این موها اگرچه عجیب و غریب هستند و ظاهر جانوران زنده دریایی را برای شما تداعی می کنند اما بخش خوراکی میوه نیستند و خوراکی خوشمزه داخل این پوست قرار گرفته است.

گوشت داخلی میوه رامبوتان نرم، خامه ای با بافت کمی جویدنی است در حالی که گوشت لیچی بیشتر ژلاتینی و آب دار می باشد.

مانند اکثر میوه ها پیشنهاد می شود اولین بار رامبوتان را به صورت خام و تازه میل کنید و در صورت تمایل در دفعات بعدی از آن برای تهیه مربا یا دسر نیز استفاده کنید.

آیا هسته رامبوتان خوراکی است؟

پاسخ به این سوال کمی دشوار است. اول این که باید بدانید اکثر منابع در مورد سمی بودن این دانه ها اتفاق نظر دارند و اختلاف نظر آن ها در این است که آیا این مسئله با پخت و پز از بین می رود یا خیر.

دوم این که در طب سنتی برخی نقاط دنیا گفته شده خوردن هسته بو داده رامبوتان خواص زیادی برای سلامتی داشته و خطرناک نیست اما توصیه می کنیم در این مورد محتاط بوده و قبل از مصرف حتما از بی خطر بودن آن اطمینان حاصل کنید.

منبع: thrivecuisine

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=10912

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان