طعم و مزه خارگیل یا دوریان چگونه است؟

خارگیل یا دوریان از میوه های عجیب و غریب گرمسیری متعلق به نواحی جنوب شرقی آسیا است که به دلیل ظاهر متفاوت، بوی آزار دهنده و صد البته خواص متعدد آن در سراسر دنیا شناخته شده است.

این میوه جزو میوه های رایج محسوب نمی شود اما ظاهر شگفت انگیز آن باعث شده بسیاری از ما درباره طعم و مزه آن کنجکاو باشیم.

برای آشنایی با طعم میوه خارگیل در ادامه مطلب همراه باشید.

طعم و مزه خارگیل

خارگیل یک میوه پیچیده است که برخی طعم آن را شیرین و گرمسیری، آناناسی و شبیه جک فروت توصیف می کنند در حالی که افراد دیگر معتقدند مزه این میوه شبیه پیازچه، سیر و بستنی وانیلی می باشد.

خارگیل به بوی قوی آن شهرت پیدا کرده، بوی شبیه به پیاز خراب و فاضلاب که برخی آن را بدترین بوی دنیا می دانند تا آن جا که در بعضی از کشورهای آسیایی حمل این میوه در اماکن عمومی ممنوع شده است.

حق دارید کمی گیج شده باشید زیرا تا زمانی که این میوه را از نزدیک نبینید و نچشید نمی توانید درک کامل و درستی از آن داشته باشید.

بافت خارگیل

خارگیل میوه ای نسبتا بزرگ است که از نظر ظاهری شباهت زیادی به جک فروت دارد و بسیاری از افراد این دو را با هم اشتباه می گیرند.

پوست بیرونی خارگیل ضخیم و پوشیده از خار به رنگ سبز کم رنگ است و گوشت داخلی آن بسیار آب دار و فوق العاده خامه ای به رنگ زرد یا نارنجی می باشد که به چند بخش تقسیم شده است.

بافت خارگیل رسیده بسیار شبیه کرم کاستارد به نظر می رسد – خصوصیتی که در حالت عادی از یک میوه انتظار نداریم – در حالی که خارگیل های کمتر رسیده خشک تر و سفت تر هستند.

از خارگیل رسیده در اسموتی و دسرهای خام استفاده می شود.

آیا خارگیل جزو میوه های خوشمزه است؟

پاسخ های مختلفی برای این سوال وجود دارد، به طور کلی با توجه به طعم خارگیل که قبلا توصیف کردیم ممکن است تصور کنید طعم این میوه نقطه مقابل مزه همه میوه های خوشمزه ای است که سراغ دارید در حالی که نام آن در بسیاری از لیست های میوه های خوشمزه ذکر شده است.

بزرگ ترین نکته درباره طعم خارگیل این است که معمولا مدتی طول می کشد تا به طعم آن عادت کنید و ممکن است لازم باشد دو بار طعم آن را امتحان کنید اما اگر احساس می کنید این طعم، چیزی نیست که دوست داشته باشید نباید افسوس بخورید زیرا دنیا پر از میوه های عجیب و غریب و خوشمزه ای است که طعم شان با ذائقه شما هماهنگ می باشد.

منبع: thrivecuisine

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=11259

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان