شمار شهیدان غزه از ۱۹ هزار و ۶۰۰ نفر فراتر رفت

وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد که از هفتم اکتبر تاکنون ۱۹۶۶۷ فلسطینی به شهادت رسیده و ۵۲۵۸۶ نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند.

به نقل از الجزیره، اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه در سخنانی جدیدترین آمار شهیدان و زخمی‌های حمله‌های ارتش رژیم صهیونیستی به غزه را اعلام کرد.

القدره تاکید کرد که در نتیجه جنگ علیه غزه از هفتم اکتبر تاکنون ۱۹۶۶۷ فلسطینی به شهادت رسیده و ۵۲۵۸۶ نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند.

سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد: در ساعت‌های گذشته ۲۱۴ شهید و ۳۰۰ زخمی به بیمارستان‌های غزه منتقل شده‌اند و هم‌چنان شمار زیادی از قربانیان زیر آوارها یا در مسیر انتقال به بیمارستان‌ها هستند.

القدره ادامه داد: نظامیان اشغالگر اسرائیلی در ساعت‌های گذشته ۱۷ جنایت را در منطقه‌های مختلف نوار غزه مرتکب شدند. از بین بردن تأسیسات بهداشتی و پزشکی در شمال غزه با هدف آواره‌سازی ۸۰۰ هزار نفر و محروم‌نمودن هزاران زخمی و بیمار مزمن از مراقبت پزشکی صورت می‌گیرد.

وی گفت: حمله‌های اسرائیل به بخش‌های پزشکی و بهداشتی غزه شهادت ۳۱۰ نفر از کادر پزشکی و تخریب ۱۰۲ خودرو امدادی و خروج آن‌ها از روند خدمت‌رسانی را در پی داشته است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=10106

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان