«شاهمرادی» مدیر کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو شد

سعیدرضا شاهمرادی به عنوان مدیرکل جدید تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو منصوب شد.

 روز گذشته سیدحیدر محمدی رئیس سازمان غذا و دارو، با صدور حکمی، سعیدرضا شاهمرادی را به اداره کل تجهیزات پزشکی بازگرداند.

شاید مهم‌ترین ویژگی شاهمرادی، بیگانه نبودن او با حوزه تجهیزات پزشکی است. زیرا، در طول سال‌های گذشته همواره در اداره کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو حضور داشته و قطعاً بر مسائل و مشکلات حوزه اشراف کامل دارد.

مدیریت زنجیره تأمین تجهیزات و ملزومات پزشکی اساسی کشور، یکی از مأموریت‌های شاهمرادی در دوره قبلی مدیریت اداره کل تجهیزات پزشکی بود.

حالا، در بازگشت دوباره به اداره کل تجهیزات پزشکی، شاید همین مأموریت را باید دوباره احیا کند. زیرا، چالش اصلی بیمارستان‌های کشور، دسترسی به تجهیزات و ملزومات پزشکی مصرفی است.

احیا صنعت تجهیزات و ملزومات پزشکی داخل کشور و گره زدن تولید داخل به مراکز علمی، تحقیقاتی و محققان در سراسر کشور و همچنین تولیدکنندگان صاحب تکنولوژی در خارج از کشور و تسهیل فرایندهای موجود؛ سرمایه گذاری در عرصه تولیدات تجهیزات و ملزومات پزشکی با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان، پارک‌های علم و فناوری و سرمایه گذاران داخلی و خارجی و همچنین، حمایت و اعتلای کیفیت تجهیزات و ملزومات تولید داخلی و ممنوعیت واردات موارد مشابه خارجی؛ از دیگر اولویت‌های اداره کل تجهیزات پزشکی در دوره جدید مدیریت شاهمرادی خواهد بود.

همچنان که در حکم سیدحیدر محمدی رئیس سازمان غذا و دارو، نیز این مأموریت‌ها برای شاهمرادی تعریف شده است.

 

بازگشت شاهمرادی به اداره کل تجهیزات پزشکی

رئیس سازمان غذا و دارو، در حکم انتصاب شاهمرادی، ۱۱ مأموریت برای اداره کل تجهیزات پزشکی تعریف کرده است که به نظر می‌رسد با توجه به سابقه‌ای که مدیرکل جدید در این حوزه دارد، بتواند این وظایف و مأموریت‌ها را با موفقیت به سرانجام برساند.

نکته مهم در بازگشت شاهمرادی به اداره کل تجهیزات پزشکی، مشورت با انجمن‌ها و اتحادیه‌های صنف تجهیزات و ملزومات پزشکی است که باید جدی گرفته شود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=10725

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان