شارجه امارات در همبستگی با غزه جشن‌های سال نو میلادی را ممنوع کرد

مقامات امیرنشین شارجه امارات هرگونه جشن و مظاهر شادمانی به مناسبت سال نوی میلادی را برای همبستگی با مردم غزه ممنوع اعلام کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، پلیس امیرنشین شارجه در بیانیه‌ای اعلام کرد که انجام هرگونه آتش‌بازی و مظاهر شادمانی در شب سال نوی میلادی در همبستگی با مردم غزه ممنوع است.

به نوشته وبگاه خبری خلیج آنلاین، در بیانیه پلیس شارجه آمده است: «همه مؤسسات و اشحاص باید با این اطلاعیه همکاری کرده و به آن ملزم باشند». پلیس شارجه تأکید کرد که علیه هر فردی که خلاف این دستور عمل کند، اقدام قانونی خواهد کرد.

در پایان این اطلاعیه آمده است: «همبستگی انسانی جزوی از فرهنگ و اندیشه ریشه‌دار امارت شارجه است».

«جواهر القاسمی» همسر امیر شارجه نیز در ماه اکتیر به میزان ۳۰ میلیون درهم (معادل ۸.۲ میلیون دلار) برای مردم فلسطین به خصوص اهالی غزه تقدیم کرد و از شهروندان و نهادها و سازمان‌های اماراتی خواست تا در تأمین نیازهای ضروری مردم غزه سهیم شوند.

علاوه بر شارجه، امسال برخی خواننده‌ها و جمعیت‌ها در کشورهای عربی نیز اقدام به لغو برنامه‌های پایان سال میلادی کرده‌اند. در اردن اتحادیه هنرمندان اعلام کرد که جشن‌های سال نوی میلادی در شرایطی که مردم غزه زیر بمباران هستند، موضوعیت ندارد.

«محمد یوسف العبادی» رئیس اتحادیه هنرمندان اردنی نیز گفته است که امسال هیچ مجوزی برای برپایی کنسرت‌ها و جشن‌‌ها داده نخواهد شد.

برخی از کلیساهای عراق نیز از لغو جشن‌های پایان سال نوی میلادی خبر داده‌اند. «راغب علامه» خواننده لبنانی نیز گفته است که کنسرت‌های خود در کانادا را لغو و به زمان دیگری موکول می‌کند.

برنامه‌های «شیرین عبدالوهاب» خواننده معروف مصری در لبنان نیز لغو شده است. «محمد منیر» دیگر خواننده مصری نیز به همراه چند گروه دیگر گفته‌اند که به جای لغو کنسرت‌ها، تمامی عواید مالی آن را برای مردم غزه در نظر خواهند گرفت.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=11988

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان