سبک‌های رزمی در کرمانشاه ساماندهی شدند

به گزارش ایسنا :

ایسنا/کرمانشاه رئیس هیات انجمن‌های ورزش‌های رزمی استان کرمانشاه از ساماندهی سبک‌های رزمی کرمانشاه خبر داد.

غلامرضا طیبی در جمع خبرنگاران، بااشاره به فعالیت حدود ۱۴۰ سبک ورزش رزمی در کشور، اظهار کرد: باتوجه به تعدد سبک های رزمی و عدم مجوز برخی از آنها از چند سال پیش کار ساماندهی آنها را در کرمانشاه آغاز کردیم.

وی افزود: در طرحی که برای اولین بار در کشور اجرا می شد، سبک های رزمی را در کرمانشاه به پنج دسته شامل کیک بوکسینگ، ورزش های ترکیبی، موی تای، سبک های کره ای و سبک های ژاپنی تقسیم کردیم.

رئیس هیات انجمن های ورزش های رزمی کرمانشاه تصریح کرد: این طرح باعث شد تا بتوانیم سبک های مختلف رزمی را در کرمانشاه ساماندهی کنیم، بگونه ای که در حال حاضر تنها ۲۰ سبک از ۱۴۰ سبک در کشور در کرمانشاه فعالیت می کند.

وی خاطرنشان کرد: تاکید ما روی فعالیت سبک‌هایی است که دارای مجوز بوده، ریشه  دار، اصیل و دارای زیرساخت و مربی هستند و جامعه مخاطب آنها در کرمانشاه هم گسترده باشد.

طیبی در ادامه عنوان کرد: در حال حاضر ۲۰ سبک دیگر هم هستند که به دنبال کسب مجوزهای لازم برای فعالیت در کرمانشاه هستند.

به گفته این مسئول، برای اولین بار در کشور قرار است که مسابقات مشترک سبک های رزمی در کرمانشاه برگزار شود.

طیبی در ادامه به وضعیت آمار ورزشکاران این هیات هم پرداخت و گفت: در حال حاضر حدود ۳۶۰۰ ورزشکار سازمان یافته در سبک های مختلف رزمی زیر مجموعه این هیات داریم که طبق برنامه ریزی تا پایان سال آن را به پنج هزار نفر خواهیم رساند.

وی در خصوص فعال بودن این سبک‌ها در شهرستانها هم اظهار کرد: در حال حاضر ورزش‌های رزمی در هر ۱۴ شهرستان استان فعال است و غیر از دو شهرستان ثلاث باباجانی و گیلانغرب مابقی شهرستانها سالن اختصاصی دارند. در شهر کرمانشاه هم سه سالن اختصاصی زیرمجموعه این هیات داریم.

این مسئول ادامه  داد: برای اینکه بتوانیم همه شهرستانها را فعال و پویا نگه داریم، استان را به چهار منطقه تقسیم کرده ایم و مسابقات را به شکل منطقه ای و بعد استانی برگزار می کنیم.

رئیس هیات انجمن های ورزش های رزمی کرمانشاه در ادامه به ارائه گزارشی از عملکرد این هیات از ابتدای امسال هم پرداخت و افزود: طی این مدت یازده اعزام را به مسابقات قهرمانی کشور و میزبانی هفت رویداد را داشته ایم که حاصل آنها کسب ۳۲۲ مدال رنگارنگ (۱۰۵ مدال طلا، ۹۸ نقره و ۱۱۹ برنز) بوده است.

وی با بیان اینکه ورزشکاران این هیات طی این مدت شش مدال قهرمانی جهان و بین المللی هم کسب کرده اند، تاکید کرد: همچنین در بخش تیمی هم چهار مقام اول و چندین مقام دوم  و سوم را کسب کرده ایم.

طیبی در ادامه به فضای همدلی و همکاری حاکم بر هیات ورزش های رزمی هم اشاره کرد و گفت: آقای حاتمی(مدیرکل فعلی ورزش و جوانان استان و رئیس پیشین هیات انجمن های ورزش های رزمی استان)  زحمات زیادی را برای این هیات کشیدند و توانستند یک انسجام و ساماندهی را به جامعه رزمی استان ببخشند. در یک حرکت ابتکاری یک روز را به نام “ورزش های رزمی” در کرمانشاه نامگذاری کردند تا هر ساله در این روز یک برنامه با حضور همه سبک های مختلف داشته باشیم.

وی با قدردانی از حمایت های اداره کل ورزش و جوانان از این هیات، عنوان کرد: در دوره مدیرکل فعلی ورزش و جوانان استان تلاش شده تا یک نگاه عدالت محور به همه هیات های ورزشی شود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=13368

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان