زیباترین فانوس های دریایی جهان را بشناسید (قسمت دوم)

به نقل از توریستگاه:

فانوس دریایی هورنبی (Hornby Lighthouse)، نیو ساوت ولز، استرالیا
این فانوس دریایی راه راه سرخ و سفید عجیب و غریب و کارناوالی در ساوت هد، در پارک ملی سیدنی و در سال ۱۸۵۸ ساخته شده و با مناظر باشکوهی احاطه شده است. این فانوس از شرق رو به بندر سیدنی، از شمال رو به میدل هد و نورث هد و از شرق رو به پهنه اقیانوس آرام قرار دارد. اینجا همچنین یک مکان عالی برای تماشای نهنگ است.

فانوس دریایی پلوماناک (Ploumanac’h Lighthouse)، فرانسه
فانوس دریایی پلوماناک که از همان سنگ گرانیت صورتی رنگی که در ساحل وجود دارد ساخته شده است، به طور یکپارچه با محیط اطراف خود سازگار شده است. این فانوس دریایی که در منطقه پروس گویرگ، در کوت دآمور قرار دارد، برای اولین بار در سال ۱۸۶۰ ساخته شد، اما پس از تخریب در جنگ جهانی دوم، در سال ۱۹۴۶ بازسازی شد.
فانوس دریایی پلوماناک (Ploumanac'h Lighthouse)، فرانسه
فانوس دریایی لو اکلیرز (Les Eclaireurs Lighthouse)، آرژانتین
نمی‌توانید مکانی خیره‌ کننده‌ تر از کانال بیگل برای فانوس دریایی تصور کنید، تنگه‌ ای در مجمع‌ الجزایر ترا دل فوگو که پس‌ زمینه آن قله‌ های پاتاگونیا است. فانوس دریایی لو اکلیرز از سال ۱۹۲۰ نگهبان این آب ها بوده است. امروزه این سازه ۱۰ متری با کنترل از راه دور اداره می شود و هر ده ثانیه یک نور ساطع می کند، در حالی که برق آن از انرژی خورشیدی تامین می شود.
فانوس دریایی لو اکلیرز (Les Eclaireurs Lighthouse)، آرژانتین
فانوس دریایی برج دختر (Maiden’s Tower Lighthouse)، ترکیه
فانوس دریایی برج دختر که به نام برج کیزکولسی نیز شناخته می شود، بر روی یک جزیره کوچک در ورودی تنگه بسفر قرار گرفته و تاریخچه پیچیده ای دارد. اولین حضور یک سازه در این مکان مربوط به قرن دوازدهم است، زمانی که امپراتور بیزانس، مانوئل کومننوس دستور ساخت یک برج را داد. ساختمان امروزی در سال ۱۷۶۳ ساخته شد و در قرن ۱۹ دوباره بازسازی شد. ساختمان آن از آن زمان به‌ عنوان مرکز جمع‌ آوری مالیات، یک برج دفاعی، یک مکان قرنطینه در طول همه‌ گیری وبا در سال ۱۸۳۰ و یک ایستگاه رادیویی و البته، یک فانوس دریایی استفاده می‌ شود.
فانوس دریایی برج دختر (Maiden’s Tower Lighthouse)، ترکیه
فانوس دریایی لینداو (Lindau Lighthouse)، آلمان
فانوس دریایی لینداو که در این عکس خیره‌ کننده در پرتو طلایی نور خورشید به هنگام غروب و در مقابل مجسمه شیر باواریا به تصویر کشیده شده، جنوبی‌ ترین فانوس دریایی آلمان است. این فانوس در شهر لینداو در دریاچه کنستانس واقع شده و اولین بار در ۴ اکتبر ۱۸۵۶ روشن شد و قبل از اینکه در دهه ۱۹۹۰ خودکار شود، در سال ۱۹۳۶ برقی شد. امروزه، کشتی‌ ها از سیگنال‌ های رادیویی برای روشن کردن فانوس دریایی در صورت نیاز استفاده می‌ کنند.
فانوس دریایی لینداو (Lindau Lighthouse)، آلمان
فانوس دریایی پونتا پنا (Punta Penna Lighthouse)، ایتالیا
فانوس دریایی پونتا پنا با ارتفاع چشمگیر ۷۰ متر، هشتمین فانوس دریایی مرتفع در جهان محسوب می شود. این برج که در شهر واستو در سواحل آدریاتیک ایتالیا قرار دارد، در سال ۱۹۰۶ ساخته شد اما در طول جنگ جهانی دوم تا حدی تخریب شد، بنابراین بین سالهای ۱۹۴۶ تا ۱۹۴۸ بازسازی شد. این فانوس دریایی شامل یک ساختمان آجری دو طبقه در پایه است که یک برج بلند، شامل یک پلکان مارپیچ ۳۰۷ پله ای در بالای آن قرار دارد.
فانوس دریایی پونتا پنا (Punta Penna Lighthouse)، ایتالیا
فانوس دریایی هوک (Hook Lighthouse)، ایرلند
فانوس دریایی هوک که در شبه جزیره ناهموار هوک، واقع در شهرستان وکسفورد در ساحل جنوبی ایرلند قرار دارد، با زیبایی یک طبیعت بی نظیر احاطه شده است. این برج راه راه سیاه و سفید که در قرن سیزدهم توسط شوالیه ویلیام تمپلار برای توسعه تجارت کشتیرانی ساخته شد، یکی از قدیمی ترین فانوس های دریایی در جهان است. این فانوس دریایی سال ۱۹۷۲ برقی و در سال ۱۹۹۶ خودکار شد و تا به امروز به طور کامل فعال بوده است.
فانوس دریایی هوک (Hook Lighthouse)، ایرلند
فانوس دریایی انوشیما سی کندل (Enoshima Sea Candle)، ژاپن
یکی از جوان‌ ترین فانوس‌ های دریایی در مجموعه ما، انوشیما سی کندل در سال ۲۰۰۳ به مناسبت صدمین سالگرد راه‌ آهن برقی انوشیما ساخته شد. این سازه شیشه ای و فولادی ۶۰ متری که بر فراز خلیج ساگامی در مرکز ژاپن قرار دارد، در شب بسیار دیدنی به نظر می رسد، زمانی که بسته به فصل در رنگ های مختلف از جمله سبز در بهار، آبی در تابستان، نارنجی و زرد در پاییز و بنفش (همانطور که در اینجا نشان داده شده است) در زمستان روشن می شود.
فانوس دریایی انوشیما سی کندل (Enoshima Sea Candle)، ژاپن
 زیباترین فانوس های دریایی جهان را بشناسید (قسمت اول)
فانوس دریایی کیپ ندیک (Cape Neddick Lighthouse)، مین، ایالات متحده آمریکا
این فانوس دریایی شیک ۱۲.۵ متری که بر روی یک صخره کوچک به نام جزیره نابل در ساحل یورک در مین قرار دارد، از سال ۱۸۷۹ مورد استفاده قرار گرفته است. با وجود خانه نگهبان ویکتوریایی جذاب، نور قرمز  قابل تشخیص و نرده‌ های چدنی خود، جای تعجب نیست که این جواهر نیوانگلند برای نسل ها الهام‌ بخش عکاسان بوده است.
فانوس دریایی کیپ ندیک (Cape Neddick Lighthouse)، مین، ایالات متحده آمریکا
فانوس دریایی پونتا دل هیدالگو (Punta Del Hidalgo Lighthouse)، تنریف، اسپانیا
فانوس دریایی پونتا دل هیدالگو، یک سازه چشمگیر و قابل توجه در ساحل شمال شرقی تنریف است که در سال ۱۹۹۴ افتتاح شد و به هیچ وجه سنتی نیست. این برج زاویه‌ دار ۵۰ متری از ستون‌ های نامنظم با ارتفاع فزاینده بر روی یک پایه مثلثی تشکیل شده است که آن را شبیه یک پلکان عمودی شیب دار می‌کند که به سمت آسمان می‌ رود.
فانوس دریایی پونتا دل هیدالگو (Punta Del Hidalgo Lighthouse)، تنریف، اسپانیا
برج فانوس دریایی برج هرکول (Tower of Hercules Lighthouse)، اسپانیا
فانوس دریایی برج هرکول که قدمت آن به دوران روم بر می‌ گردد، احتمالا در زمان سلطنت تراژان در سالهای ۹۸ تا ۱۱۷ پس از میلاد ساخته شده است و این تنها فانوس دریایی دوران رومی است که هنوز در حال استفاده است. سازه فوق العاده ای که به خوبی حفظ شده است شامل یک برج چهار ضلعی است که در بالای آن دو برج هشت ضلعی کوچکتر قرار دارد که توسط معمار یوستاکویو جیانینی (Eustaquio Giannini) در قرن ۱۸ اضافه شده است. این فانوس دریایی تندیس مانند در ورودی شهر تاریخی آکرونا (A Coruña) در شمال غربی اسپانیا قرار دارد و زیبایی آن با صخره‌ های ناهموار اطرافش بیشتر شده است.
برج فانوس دریایی برج هرکول (Tower of Hercules Lighthouse)، اسپانیا
فانوس دریایی روبیرک نود (Rubjerg Knude)، دانمارک
در این عکس زیبا، فانوس دریایی بی‌ نظیر روبیرک نود که در نمایی مسحورکننده از ماسه قرار گرفته است، زیبایی عنصری محیط طبیعی اطراف خود را کاملا منعکس می‌ کند. این فانوس دریایی که در یوتلند شمالی دانمارک، رو به دریای شمال قرار دارد، از سال ۱۹۰۰ در اینجا بوده است. با این تفاوت که دقیقا در همان نقطه نمانده است و به دلیل فرسایش ساحلی صخره‌ های اطرافش، در اکتبر ۲۰۱۹ برای جلوگیری از سقوط آن به دریا به میزان ۷۰ متر در داخل خشکی جابجا شد.
فانوس دریایی روبیرک نود (Rubjerg Knude)، دانمارک
فانوس دریایی سنت مری (St Mary’s Lighthouse)، انگلستان، بریتانیا
با استخر های صخره‌ ای درخشان و تالاب‌ های پر از پرندگان، پناهگاه طبیعی جزیره سنت مری مکانی ایده‌ آل برای این فانوس دریایی سفید بکر است. این برج در سال ۱۸۹۸ برای محافظت از کشتی‌ هایی که در خط ساحلی خطرناک در شمال خلیج ویتبی در حال حرکت بودند ساخته شد و در جزیره‌ ای جزر و مدی قرار دارد. در سال ۱۹۸۴ از بهره برداری خارج شد، اما همچنان یک مکان دیدنی است و مناظری پانوراما از خط ساحلی شمال شرقی انگلستان را ارائه می دهد.
فانوس دریایی سنت مری (St Mary’s Lighthouse)، انگلستان، بریتانیا
فانوس دریایی کلیسای سنت نیکلاس (St. Nicholas’ Church Lighthouse)، کریمه، اوکراین
یک کلیسای ارتدکس که به لطف یک توپ طلایی در بالای خود سیگنال‌ های نوری هم از خود ساطع می‌ کند، به عنوان یک فانوس دریایی نیز استفاده می‌ شود. فانوس دریایی کلیسای سنت نیکلاس مطمئنا یک فانوس دریایی یا کلیسای معمولی نیست. این بنا که در سال ۲۰۰۴ ساخته شده است، بدون ویژگی های معمول طلا یا نقره اکثر نمادهای ارتدکس، دارای نمادی از سنت نیکلاس در ضلع شرقی خود است. این برج ۶۰ متری همچنین دارای یک یادبود و موزه در زیرزمین خود است که به کسانی که در آب های مجاور جان باخته اند اختصاص داده شده است.
فانوس دریایی کلیسای سنت نیکلاس (St. Nicholas’ Church Lighthouse)، کریمه، اوکراین
فانوس دریایی بیچ هد، انگلستان، بریتانیا
این فانوس دریایی سنتی که در حدود ۱۶۵ متری از صخره های گچی بلند بیچ هد در نزدیکی ایستبورن، ساسکس شرقی قرار دارد، در سال ۱۹۰۲ ساخته شد. سازه قبلی آن، فانوس دریایی بله توت (Belle Tout)، در سال ۱۸۲۸ بر روی پرتگاه ساخته شد، اما در سال ۱۸۹ به دلیل نگرانی از ریزش صخره متروکه شد. امروزه، برج راه راه قرمز و سفید جذاب، جایگاهی را در قلب بازدیدکنندگان از این خط ساحلی نمادین به دست آورده است.
فانوس دریایی بیچ هد، انگلستان، بریتانیا
فانوس دریایی پگی پوینت (Peggy’s Point Lighthouse)، نوا اسکوشیا، کانادا
فانوس دریایی هشت ضلعی در پگی پوینت در نوا اسکوشیا یکی از محبوب ترین مکان ها برای عکاسی در جهان است. این برج برای اولین بار در سال ۱۸۶۸ ساخته شد و در سال ۱۹۱۵ با برج فعلی جایگزین شد که ۱۵ متر ارتفاع دارد و به سمت شرق ورودی خلیج سنت مارگارت قرار گرفته است. این فانوس دریایی که بر روی یک صخره‌ برآمده از دریا ساخته شده است، در طول زمستان‌ های سخت در برابر امواج کوبنده بی‌ پایان اقیانوس اطلس شمالی مقاومت کرده است.
فانوس دریایی پگی پوینت (Peggy’s Point Lighthouse)، نوا اسکوشیا، کانادا
منبع: loveexploring
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=13440

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان