زیباترین عکس های پاریس و مکان هایی که می توان این عکسها را گرفت

به نقل از توریستگاه:

در این مقاله ۲۲ مورد از بهترین مکانهای عکسبرداری در شهر پاریس، کشور فرانسه و زیباترین مناظر نمادین، از برج ایفل تا کلیسای سکره کر (SACRÉ COEUR)، را بعلاوه راهنمایی های شخصی در مورد آنچه که می توان در هنگام اقامت در پاریس انجام داد را خواهید دانست.
۱- چرخ و فلک و برج ایفل
نمای چرخ و فلک قدیمی نمایشی با برج ایفل که در بالای آن برافراشته شده ترکیبی همیشه برنده برای عکس است، بخصوص در شب که هر دو با هزاران چراغ کوچک روشن هستند.
 آدرس: پیاده روی اسکله برانلی (Promenade Quai Branly)، منطقه هفتم، پاریس

۲-خیابان کرِمیو (RUE CRÉMIEUX)، رنگین ترین خیابان پاریس
یکی از خیابانهای پاریس که به سرعت اینستاگرامی شد، این خیابان سنگفرش شده است که دو طرف آن با زیباترین خانه های رنگ شده از رنگهای رنگین کمانی مزین شده است.
آدرس: محله (Quinze-Vingts)، منطقه دوازدهم پاریس
محله (Quinze-Vingts)، منطقه دوازدهم پاریس
۳- AU VIEUX PARIS D’ARCOLE
بعنوان سوژه عکاسی، این کافه همه مشخصات را دارد، صندلی های بنفش رنگ زیبا، آبنمای نیل و سقف نیمه پوشیده با گلهای کاغذی. همچنین نمای کلیسای نوتردام در پشت آن و دوردست، که نسبتی رمزآلودی بین این دو ایجاد می کند، این مکان را برای خوردن قهوه و گرفتن عکس، شگفت انگیز می کند. تابستان زیباترین فصل برای این منظره است.
آدرس: خیابان بیست و چهارم شانووانِس (Rue Chanoinesse)، ایل دولاسیته
AU VIEUX PARIS D’ARCOLE
۴- ایل دولاسیته (L’ÎLE DE LA CITÉ) در هنگام طلوع آفتاب
مکان عکس گرفتن: از پل هنر در هنگام طلوع آفتاب. نور باور نکردنیست و هنگامیکه عکس می گیرید رد نور، از بستر رود سن تا نوتردام ادامه دارد.
4- ایل دولاسیته (L’ÎLE DE LA CITÉ) در هنگام طلوع آفتاب
۵- شکسپیر و شرکا (SHAKESPEARE & COMPANY)
این کتابفروشی افسانه ای در کرانه غربی رودخانه سن، پاتوقی در پاریس می باشد. کتابهای نو، دست دوم و بسیار قدیمی و همچنین نسخه هایی از نویسنده های برنده شده، هنرمندان و متفکرین بفروش می رسد. نکته جالب آن، وجود تخت هایی است که با ردیفی از کلمات نوشته شده احاطه شده و افراد می توانند بروی آنها بخوابند. جیم جویس کتابفروشی اصلی را در برای دفتر خود در نظر گرفته است.
راهنمایی شخصی: بهار بهترین زمان برای عکس گرفتن از این کتابفروشیست، وقتیکه شکوفه های درخت گیلاس در می آیند. کمی زودتر، قبل از باز شدن آن و رسیدن توریستها آنجا باشید. سپس کتابتان را بخرید و به کافی شاپ تازه تاسیس کناری بروید.
آدرس: خیابان سی و هفتم بوشری (Rue de la Bûcherie)، منطقه پنجم پاریس
5- شکسپیر و شرکا (SHAKESPEARE & COMPANY)
۶- نوتردام و کتابفروشیهای کرانه غربی رودخانه سن
یک کلک برای گرفتن عکس مناسب از کلیسای نوتردام بدون حضور هزاران نفر جلوی آن وجود دارد و آن هم عکس گرفتن از داخل این خیابان با نمای نزدیک کتابفروشیها می باشد. در زمان طلوع خورشید زیباترین رنگها در آسمان، پشت کلیسا نمایان می شود و هیچکس هم در آن اطراف نیست. بنابراین زمانی عالی برای گرفتن عکس می باشد.
آدرس: اسکله مونتبِلو (Quai de Montebello)، منطقه پنجم پاریس
6- نوتردام و کتابفروشیهای کرانه غربی رودخانه سن
۷- برج ایفل و خیابان سیلوستر دوساسی (Avenue Silvestre de Sacy)
خانه های قرن ۱۸ با بالکنهای نرده فلزی و با سنگهای تزیینی در خیابان سیلوستر، نمای نزدیک جالبی برای عکس از برج ایفل خلق می کند. بهترین نقطه برای عکاسی، تقاطع خیابانهای سیلوستر دوساسی و د لابوردنه (del a Bourdonnais) است.
7- برج ایفل و خیابان سیلوستر دوساسی (Avenue Silvestre de Sacy)
۸- هرم لوور (The Louvre Pyramid)
آرشیتکت هرم نمادین لوور آی ام پایز (I .M .Peis) ورودی لوور را در دهه ۱۹۸۰ شکل داده است. برای عکس گرفتن از آن در بهترین حالت، باید تا غروب آفتاب صبر کنید چون نور در آن زمان بسیار زیباست.
راهنمایی شخصی: سه شنبه ها که موزه ها تعطیل هستند، به این مکان بروید چون تعداد کمی توریست در آن اطراف وجود دارد.
8- هرم لوور (The Louvre Pyramid)
۹- کافه کلاسیک فرانسوی شه ژولیان (Chez Julien)
نمای داخل و خارج عجیب و جالب این کافه رستوران نکته مهم آن است. ابتدا عکس بگیرید و سپس داخل شوید و غذا میل کنید.
آدرس: خیابان یکم لوییس فیلیپه (Rue du Pont Louis-Philippe)، منطقه چهارم پاریس
9- کافه کلاسیک فرانسوی شه ژولیان (Chez Julien)
۱۰- برج ایفل از نمای طاق پیروزی
نمای غروب کلاسیک از بالای طاق پیروزی الیوت و منظره ای که از بالای این برج ۳۰۰ پله ای می گیرید در شهر همتا ندارد.
راهنمایی شخصی: یکساعت قبل از غروب خورشید بالای برج بروید، وقتیکه جمعیت کمتر است، بنابراین می توانید زیبایی شهر را تحسین کنید و در ساعات طلایی و لحظه ای که خورشید غروب می کند برج ایفل درخشان را می بینید که  برق می زند.
10- برج ایفل از نمای طاق پیروزی
۱۱- خانه رز، محله مون مارتر  (La Maison  Rose, Montmartre)
بهترین زمان عکاسی از این خانه که یک رستوران است در ماه ژوئن و زمان غروب خورشید می باشد. زمانیکه نمایی از انتهای این خیابان به سمت پایین تپه دارید. نور صبح زود هم بسیارخوب است.
آدرس: خیابان دوم (Rue de l’Abreuvoir)، منطقه هجدهم پاریس
11- خانه رز، محله مون مارتر  (La Maison  Rose, Montmartre)
۱۲- برج ایفل
نماهایی عالی برای عکس از برج وجود دارد اما اصلی ترین و یکی از دوست داشتنی ترین نمای برج ایفل دقیقا پای برج از کوچه روفوزنیک (Allée des Refuzniks) می باشد.
در همه فصلها زیباست: در بهار با شکوفه های گیلاس، در پاییز با تغییر رنگ فوق العاده درختها و در روز مه آلود زمستانی، که این مه حال و هوای عجیبی نیز به این منظره می دهد. نور صبح می تواند این نما را خاص کند و می توانید از شلوغی دور باشید.
12- برج ایفل در پاریس
آشنایی با هتل شناور جدید در پاریس، متفاوت با هر آنچه که تا به حال دیده ایم
۱۳- اُدت (ODETTE): شیرینی فروشی زیبای پاریس
ادت یک مجموعه شیرینی فروشی کاملا فرانسوی در یک ساختمان مورب در بخش لاتین می باشد. تقریبا اهمیت آن در گرفتن یک عکس عالی، به اندازه گرفتن یک چای لیمو با کرم خوشمزه می باشد.
آدرس: خیابان ۷۷ گالاند (Rue Galande)، منطقه پنجم پاریس
13- اُدت (ODETTE): شیرینی فروشی زیبای پاریس
۱۴- کلیسای سکره کر (Sacre Coeur)، دو مون مارتر
مکان عکس گرفتن: میدان دو تِغت (Place du Tertre)، یکساعت بعد از طلوع خورشید و درست زمانی که خورشید طلوع می کند و هیچکس هم در آن حوالی نیست، از پشت کلیسای سکره کر جاییست که می توان عکس گرفت. در طول روز دسترسی به این میدان، بخاطر جمعیت امکانپذیر نیست.
راهنمایی شخصی: برای نوشیدن بهترین قهوه در این اطراف، از پاتوقهای توریستی این میدان دوری کنید و مستقیما به سوئل کیتچن (Soul Kitchen) در خیابان ۳۳ لامارک (Rue Lamarck) بروید.
14- کلیسای سکره کر (Sacre Coeur)، دو مون مارتر
۱۵- پل هنر (The pont des Arts) بر روی رودخانه سن
مکان عکس گرفتن: بر روی اسکله تویلری (Quai des Tuileries) در کنار لوور، در صبح زمستانی جاییست که می توان عکس گرفت. پل عابری موزه لوور را به کرانه غربی رودخانه سن متطل می کند.
15- پل هنر (The pont des Arts) بر روی رودخانه سن
۱۶- نوتردام پاریس
نمای بیرونی نوتردام از هر زاویه ای شگفت انگیز است. به سختی می توان از این مکان عکس بد گرفت. کمی دوربین را بالا بگیرید و سعی کنید بخشی از کادر بندی با درختان باشد که شلوغی غیرقابل اجتناب پایین آن حذف شود. از محل خطابه ژان پل دوم در این کلیسا نیز می توان عکس گرفت.
16- نوتردام پاریس
۱۷- ایستگاه مترو لامارک – کوالان کورت (LAMARCK-CAULAINCOURT)
یکی دیگر از نمادهای پاریس ایستگاههای مترو با هنر مدرن هست. لامارک کوالان کورت یکی از فتوژنیک ترین مکانهاست و پله هایی که در دو طرف آن قرار دارد به سمت بخش زنده و پرهیجان مون مارتر بالا می رود و حس یک روستای واقعی را القا می کند. یک رستوران عالی دقیقا بیرون ورودی وجود دارد. کلیسای سکره کر در فاصله کوتاهی از این مکان قرار گرفته اما خیلی دور به نظر می رسد.
17- ایستگاه مترو لامارک - کوالان کورت (LAMARCK-CAULAINCOURT)
۱۸- حاشیه رودخانه سن
هیچ راه بهتری برای کشف شهر و دیدن جزییات آن، بجز قدم زدن در امتداد رود سن وجود ندارد. هر دو سمت رود برای عکاسی بسیار عالیست. می توان از مردمی که درحال دوچرخه سواری، قدم زدن و یا درحال استراحت هستند عکس گرفت. در غروبهای تابستان بساط پیک نیک را بردارید و به برنامه همه در پاریس (Le Tout-Paris) در کنار رودخانه به غروب آفتاب بپیوندید.
18- حاشیه رودخانه سن
۱۹- نمایی از کلیسای سکره کر
از ۳۰۰ پله به بالای این کلیسا در مون مارتر بروید و به غیر معمولترین نمای کل شهر دست بیابید و عکس بگیرید. این یکی از ارزانترین تفریحات شهر می باشد.
19- نمایی از کلیسای سکره کر
۲۰- میدان ووژ (PLACE DES VOSGES)، محله لومری (Le MARAIS)
این میدان آرام که در محله لومری قرار دارد بسیار زیباست. در هر دو طرف آن ساختمانهای خوش ساخت وجود دارد، پس هر چشم اندازی از آن خوب است. همچنین اینجا مکانی عالی برای پیک نیک در روزهای آفتابی می باشد.
20- میدان ووژ (PLACE DES VOSGES)، محله لومری (Le MARAIS)
۲۱- جزیره سنت لوییس و پانتون (ÎLE SAINT-LOUIS AND THE PANTHÉON)
پاریسیهای زیادی را بر روی دوچرخه در جزیره کوچک سنت لوییس ساکت و آرام می توان پیدا کرد. یکی از بهترین منظره های پاریس که هنگام عبور از این جزیره تا شهر می توان یافت، نمای قابل رویت گنبد زیارتگاه در بالای ساختمانهای بخش لاتین در سراسر رودخانه می باشد.
راهنمای شخصی: وقتی در این منطقه هستید یکی از بستنی فروشیهای فرانسوی بنام تیلون در خیابان سنت لوییس را جستجو کنید.
21- جزیره سنت لوییس و پانتون (ÎLE SAINT-LOUIS AND THE PANTHÉON)
۲۲- آپارتمانهای کج مون مارتر
مکان عکس گرفتن: بر روی پله های کلیسای سکره کر در مون مارتر جاییست که می توان عکس گرفت. دوربین خود را کج کنید تا به نظر بیاید که ساختمانها ظاهرا از زمین  خارج می شوند. اگر مردم جرات داشته باشند از بالای حصار عبور کنند و به سمت تپه صعود کنند نقطه خوبی برای عکس برداریست.
22- آپارتمانهای کج مون مارتر
منبع: cntraveller
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=14391

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان