رشد ۵ درصدی ترانزیت در تناژ ریلی طی ۵ ماه ابتدایی امسال

مدیر عامل راه‌آهن گفت:در ۵ماهه ابتدایی امسال شاهد رشد ۵ درصدی ترانزیت ریلی در تناژ بودیم.

سید میعاد صالحی مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران در هفتمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل، لجستیک و صنایع وابسته با ارائه گزارشی از عملکرد یک‌ساله شرکت راه‌آهن، گفت: طی هشت ماهه اول سال‌جاری با ثبت جابه‌جایی ۲۱ میلیون و ۶۰۰ هزار مسافر ضمن افزایش ۱۰ درصدی، رکورد جدیدی را در این عرصه به ثبت رساندیم.

وی گفت: پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۳۰ میلیون مسافر جابه‌جا و رقم جدیدی ثبت شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه تاکید کرد: همکاری در این حوزه با اولویت کشورهای همسایه و شرکای منطقه پیش می‌رود به طوریکه تفاهم‌نامه‌های خوبی با کشورهای ترکمنستان، قزاقستان، روسیه و ترکیه در حال اجرا است.

وی افزود: در ۵ ماهه اول امسال ۵ درصد رشد ترانزیت ریلی در تناژ محقق شد.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن در ادامه به موضوع وضعیت ناوگان ریلی در حوزه واگن باری و مسافری اشاره کرد و گفت: سال ۱۴۰۱ با تولید هزار و ۵۹۸ دستگاه واگن باری نو، ضمن اینکه ۴۸ درصد رشد در این حوزه نسبت به سال ۱۴۰۰ داشتیم رکورد تاریخ حمل‌ونقل ریلی در این حوزه شکسته شد.

صالحی تاکید کرد: در حوزه تولید واگن باری مشکلی نداریم و امکانات خوبی در کشور تجهیز شده که با توجه به کیفیت خوبی که واگن‌های تولید داخلی دارد، امکان صادرات هم وجود دارد.

وی تصریح کرد: همچنین در حوزه لکوموتیو باری و واگن مسافری عقب ماندگی ۱۰ ساله داریم که این موضوع در اولویت برنامه‌های سال ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ قرار دارد تا تسهیلات بیشتری در این حوزه در نظر بگیریم.

صالحی گفت: در سال ۱۴۰۱ به میزان ۲۳ دستگاه لکوموتیو نو وارد مدار شد و با در نظر گرفتن لکوموتیوهای بازسازی شده، ۳۳ دستگاه لکوموتیو وارد شبکه ریلی شده که نسبت به سال ۱۴۰۱ رشد ۹۲ درصدی داشته است اما بازهم عقب ماندگی ۱۰ ساله ما در این حوزه جبران نمی‌شود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=10025

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان