رشد ۱۵۰ درصدی افزایش مبلغ وام ازدواج دانشجویی در سال جاری

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت گفت: با پیگیری‌های به عمل آمده مبلغ وام ازدواج دانشجویی از ۱۰۰ میلیون ریال در سال ۱۴۰۰ به ۲۵۰ میلیون ریال افزایش یافته که به رشد ۱۵۰ درصدی رسیده است.

به گزارش ایسنا، علی‌اکبر محمدی درباره افزایش وام ازدواج دانشجویی گفت: از ابتدای سال تاکنون به بالغ بر ۱۵۰۰ نفر از دانشجویان متاهل وام پرداخت شده است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت اظهار کرد: این صندوق در راستای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و در راستای ترویج فرهنگ ازدواج دانشجویی و ترغیب نخبگان به این امر مطابق با مصوبه هیات امنا و در چارچوب قوانین و اعتبارات موجود در سال جاری تمهیداتی اندیشیده است که از آن جمله می توان به پرداخت وام ازدواج دانشجویی، پرداخت وام تحصیلی دانشجویان متاهل ، پرداخت تسهیلات فرزندآوری، پرداخت سرانه حق اولاد در وام تحصیلی دانشجویان، بهره مندی دانشجویان دستیاری و Ph.D. از خدمات درمان ناباروری در بیمه تکمیلی و حمایت از ساخت خوابگاه های متاهلی در دانشگاه ها/ دانشکده های علوم پزشکی اشاره کرد .

محمدی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این وام برای همه دانشکده ها و دانشگاههای علوم پزشکی کشور در نظر گرفته می‌شود، جمعا ۴۰۰ میلیارد ریال به دانشجویانی که در سال جاری ازدواج کرده اند پرداخت شده است. ضمن اینکه شرایط دریافت وام مطابق با دستورالعمل ارسالی به دانشگاه‌ها مشخض و اطلاع رسانی لازم صورت پذیرفته است.

به گزارش معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، وی افزود: همچنین در همین راستا و نیز تشویق فرزندآوری در بین دانشجویان با افزایش ۱۰۰ درصدی مبلغ وام تولد فرزند از ۳۰ میلیون ریال به ۶۰ میلیون ریال، به دانشجویانی که از ابتدای سال تا کنون صاحب فرزند شده‌اند به ازاب هر فرزند مبلغ ۶۰میلیون ریال و جمعا برای ۲۵۰فقره وام پرداخت شده بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=14409

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان