رتبه سوم مازندران در امنیت سرمایه‌گذاری/ نرخ تورم کاهش یافت

تنکابن – استاندار مازندران با اشاره به رتبه سوم استان در امنیت سرمایه‌گذاری از جذب ۹ سرمایه‌گذار خارجی سال جاری در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمود حسینی‌پور شامگاه یکشنبه استاندار در آئین تکریم و معارفه فرماندار تنکابن در اردوگاه حبیب ابن مظاهر ضمن تسلیت به مناسبت حادثه تروریستی کرمان با بیان اینکه عرصه بین الملل از منظر سیاسی و امنیتی، عرصه پیچیده‌ای شده است، اظهار داشت: در جنگ ساختگی داعش که توسط آمریکا، انگلیس و اسرائیل پشتیبانی می‌شد، هدف داعش، سقوط جمهوری اسلامی ایران بود.

حسینی پور افزود: در شرایطی که رعب و وحشت از داعش بر کشورهای اسلامی حاکم شده بود، فرماندهی سردار دل‌ها با محوریت فرماندهی رهبر انقلاب، سبب شد تا بساط داعش برچیده شود.

وی گفت: رمز. موفقیت سردار دل‌ها، اتصال بی چون و چرای او به ولایت فقیه بود.

نماینده عالی دولت با بیان اینکه دولت قبل با رویکرد مذاکره با آمریکا و علیرغم اجازه رهبر، در روزهای آخر دولت حتی حقوق کارمندان خود را نداشت و خزانه خالی تحویل دولت سیزدهم شد، ادامه داد: اما دولت سیزدهم با این رویکرد که مذاکره را ادامه می‌دهیم اما کار دولت را نمی‌خوابانیم، موفقیت‌های قابل توجهی در تمامی عرصه‌ها به دست آورده است.

وی با اشاره به عملکرد دولت سیزدهم در ایام کرونا و سپس عقد قراردادهای بین المللی تصریح کرد: رشد اقتصادی دراستان مازندران بعد از ۱۰ سال به ۴/۱ دهم درصد رسید.

حسینی پور با بیان اینکه رشد اقتصادی مازندران را بر ۸ درصد هدف گذاری کردیم، خاطر نشان کرد: ۲۲۱ واحد تولیدی راکد که در دولت گذشته دچار. رکود شده بودند، در مدت دوسال دولت سیزدهم به چرخه تولید بازگشتند.

استاندار مازندران با تاکید بر اینکه کاهش نرخ بیکاری از ۹ درصد به ۶/۴ درصد رسید، تصریح کرد: بعد از ۱۳ سال برای نخستین بار نرخ تورم به ۲ درصد زیر میانگین کشور رسید.

وی ادامه داد: در زمینه امنیت سرمایه گذاری، مازندران دارای رتبه سوم است و در همین امسال ۹ سرمایه گذار خارجی در مازندران سرمایه گذاری کردند.

نماینده عالی دولت در مازندران با بیان اینکه در روزهای نخست کارم، کیوی دچار بحران بود، خاطر نشان کرد: برای بسته شدن کانال صادراتی کیوی در هند، تمام تلاشمان را کردیم تا ابهامات این کانال رفع شده و مناسبات اقتصادی از سر گرفته شد.

وی گفت: در زمینه مرکبات، ریل گذاری لازم را جهت ایجاد بازار صادراتی مناسب را انجام دادیم و با ایجاد شرکت تعاونی‌ها یک روند منسجم بابد در زمینه صادرات مرکبات انجام شود زیرا بدون این روند منسجم جریانات پیچیده‌ای هستند که اجازه نمی‌دهند، بازار مرکبات ساماندهی شود.

استاندار مازندران تاکید کرد که برای دستیابی بازار صادراتی باید پایانه صادرات داشته باشیم و این موضوع هم در حال پیگیری است.

وی درباره تنکابن هم گفت: محور توسعه در تنکابن متوقف است و نیازمند یک تحول بزرگ مدیریتی است.

وی درباره وضعیت دانشکده علوم پزشکی و استقرار آن در تنکابن گفت: یکسال زمان را با اختلافات موجود از دست دادیم و اگر این روند با کمک بزرگان و مذاکره حل نشود، این امتیاز نیز باطل می‌شود.

استاندار مازندران تاکید کرد: وقتی شما نمی‌توانید یک مسئله کوچک را باهم حل و فصل کنید، ما چه باید بکنیم.

این مسئول درباره انتخاب فرماندار هم گفت: اصرار تنکابن این بود که فرماندار بومی انتخاب شود و در این گذر افرادی هم معرفی شدند و در نهایت با جمع بندی جهات، حکمت داجلیری به این سمت منصوب شدند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=14329

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان