رتبه‌بندی دانشگاه‌های کشور اعلام شد

تازه‌ترین رتبه‌بندی مؤسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام (ISC) اعلام شد، در این رتبه‌بندی دانشگاه تهران جایگاه اول و دانشگاه جامع امام حسین(ع) جایگاه دوم‌ را در بین دانشگاه‌های برتر کشور کسب کرده‌اند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، ۱۱۵ دانشگاه دولتی و ۱۷ دانشگاه غیر دولتی در رتبه‌بندی مؤسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام (ISC) مورد ارزیابی و سنجش قرار گرفتند که در نهایت رتبه اول به دانشگاه تهران و رتبه دوم دانشگاه‌های کشور به‌صورت درهمکرد به دانشگاه جامع امام حسین (ع) اختصاص یافته است.

 سید احمد فاضل زاده رئیس مؤسسه ISC گفت: نتایج این ارزیابی در جلسه ۹۷۰ شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در روز یکشنبه به تاریخ سوم دی ماه تأیید شد.

 به گفته وی، اطلاعات مورد نیاز برای رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی از سه طریق جمع‌آوری شده که شامل اطلاعات پژوهشی بر مبنای پایگاه‌های ملی و بین‌المللی، خوداظهاری دانشگاه‌ها از طریق تکمیل پرسشنامه الکترونیکی و اطلاعات آموزشی ارائه شده از طریق وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا سازمان‌های زیر مجموعه است.

 رئیس مؤسسه ISC درباره تفاوت این طبقه‌بندی با رتبه‌بندی سال‌های پیش تصریح کرد: در این رتبه‌بندی دانشگاه‌های وابسته به دستگاه­‌های اجرایی در یک دسته‌بندی جدا قرار گرفته‌اند و در رتبه‌بندی درهمکرد دانشگاه‌ها نیز دانشگاه‌های جامع، صنعتی، کشاورزی، هنر و دانشگاه‌های اجرایی لحاظ شده است.

 براساس نتایج منتشر شده در این رتبه‌بندی، دانشگاه جامع امام حسین(ع) رتبه دوم در میان تمامی دانشگاه‌های جامع، صنعتی، کشاورزی و هنر کشور را کسب کرده است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=12251

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان