رئیس مرکز وکلا: آزمون وکالت اسفندماه برگزار خواهد شد

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه از برگزاری آزمون وکالت در اسفند ماه خبرداد.

به گزارش گروه قضائی خبرگزاری فارس به نقل از قوه قضائیه، حسن عبدلیان پور رئیس مرکز وکلا و کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه در نشست صمیمانه با حجت الاسلام اکبری رئیس کل دادگستری مازندران ضمن تقدیر ازتعاملات سازنده دادگستری استان مازندران با مرکز وکلا وکارشناسان استان، گفت: تعاملات و استفاده از ظرفیت‌های دوجانبه مرکز وکلا وکارشناسان و همچنین دادگستری‌ها ضروری است ونقش مهمی در خدمت موثر به مردم دارد.

وی از برگزاری آزمون وکلا تا پایان سال و در اسفند ماه خبرداد و گفت: درسال‌های گذشته با کمبود وعدم توذیع عادلانه کارشناس درکشور رو به رو بودیم که مشکلاتی نیز ایجاد کرده بود و با برگزاری آزمون ۱۱ هزارنفر درکل کشور در ۸۰ رشته قبول شدند براین اساس برنامه ریزی شد تا توذیع عادلانه کارشناس با این جذب نیرو صورت گیرد.

عبدلیان پور ادامه داد: امروز با برگزاری مراسم تحلیف ۱۵۰ نفر ازکارشناسان در استان مازندران تعداد کارشناسان مازندران به ۹۵۰ نفر در ۶۴ رشته کارشناسی می‌رسد.

در ادامه حجت الاسلام اکبری رئیس کل دادگستری مازندران از اقدامات وعملکرد مرکز وکلا وکارشناسان استان تشکر کرد وگفت:خوشبختانه مرکز وکلا وکارشناسان موجبات رضایتمندی مردم را فراهم کرده است چرا که  نارضایتی در این زمینه ازسوی مردم و مراجعان نداشتیم.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری با اشاره به نقش وکلا وکارشناسان در احقاق حق مردم اظهارکرد: بسیاری ازمردم ازاطلاعات حقوقی کافی و وافی برای دفاع ازخود درمحاکم برخوردار نیستند و ضرورت دارد از وکلا استفاده کنند که خوشبختانه مرکز وکلا وکارشناسان درسال‌های گذشته با افزایش تعداد وکلا توانسته است در فرایند دادرسی کمک شایانی به مردم کرده و نیز زمینه بهره مندی افراد کم بضاعت وکم برخوردار را به وکیل معاضدتی فراهم کند.

رئیس کل دادگستری مازندران همچنین تصریح کرد: درفرایند دادرسی، موضوعاتی به لحاظ اهمیت وفنی بودن، نیاز به نظر کارشناسی دارد و به کارشناس ارجاع می‌شود گاهی به دلیل کمبود کارشناس ودیر ارائه شدن نظرات کارشناسان فرایند رسیدگی دچار اطاله ومردم متضرر می‌شوند.

وی اظهار امیدواری کرد با برگزاری آزمون و افزایش تعداد کارشناسان، رسیدگی عادلانه توام با سرعت و دقت صورت گرفته وهمچنین زمینه برخورداری بیش‌تر افراد کم برخوردار از کارشناس معاضدتی فراهم شود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=12202

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان