رئیس دیوان عالی کشور از ارتباطات سیار ایران بازدید کرد

رئیس دیوان عالی کشور در بازدید از مرکز کنترل و نظارت شرکت ارتباطات سیار ایران، بر استفاده هر چه بیشتر از ظرفیت سکوهای دیجیتال در نظارت قضائی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد جعفر منتظری در جریان بازدید از مرکز کنترل و نظارت سکوهای دیجیتال شهید سلیمانی شرکت ارتباطات سیار ایران، همراه اول، بر استفاده هر چه بهتر و بیشتر از ظرفیت سکوهای دیجیتال در نظارت قضایی و نقش آن در تحول و تعالی قضایی مدنظر رییس قوه قضاییه تاکید کرد.

وی ادامه داد: بهره‌مندی از ظرفیت سکوهای دیجیتال به عنوان راهکار حل چالش‌ها در قوه قضاییه و همچنین ظرفیتی برای ایجاد فرصت‌های جدید در ارائه بهتر خدمات قضایی مؤثر خواهد بود.

رییس دیوان عالی کشور با بیان اینکه سیستم قضایی در کشور درگیر برخی چالش‌ها از جمله اطاله دادرسی است؛ تصریح کرد: در عصر حاضر ارائه خدمات قضایی و دسترسی به عدالت برای همه شهروندان جز از طریق ارتقا سامانه‌های قضایی امکان پذیر نیست و در این میان می‌توان از ظرفیت سکوهای دیجیتال در ایجاد تحول قضایی بهره برد.

حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری با بیان اینکه برای ایجاد تحول دیجیتال قضایی باید ابعاد سخت مانند فناوری، فرهنگ، مهارت‌ها و قوانین مدنظر قرار گیرند، گفت: این سیستم‌ها باید تقویت شده و پشتیبانی شده باشند تا با اجرایی شدن آن اهداف دادرسی الکترونیک محقق شود.

رییس دیوان عالی کشور با اشاره به افزایش تقاضا برای خدمات قضایی و نیاز به توسعه خدمات بر ارتقا فرایندهای الکترونیکی، تخصیص اعتبار برای رفع مشکلات سخت افزاری و زیرساختی در دادگستری‌های سراسر کشور تأکید کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری اظهار امیدواری کرد که با بهره مندی حداکثری از ظرفیت سکوهای دیجیتال تحقق عدالت برای عموم مردم جامعه تسهیل گردد و نظارت بر عملکرد و آرا قضایی با سهولت و سرعت بیشتری انجام گیرد.

رییس دیوان عالی کشور با اشاره به اینکه نظارت بر محاکم باید با استفاده از فناوری‌های روز صورت گیرد، گفت: ارتقا سامانه‌های الکترونیکی از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری در جهت نظارت الکترونیک بر عملکرد محاکم مورد تاکید است که در این زمینه پیشنهاداتی به منظور ارتقا این سامانه‌ها به رییس آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه داده شد.

گفتنی است حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری رییس دیوان عالی کشور به همراه مرتضوی معاون نظارت دیوان عالی کشور، علی اکبر بختیاری عضو معاون و رییس دفتر دیوان عالی کشور و حجت الاسلام سید محسن هاشمی مسئول دفتر و مدیر روابط عمومی، امور فرهنگی و تشریفات دیوان عالی کشور روز گذشته از قسمت‌های مختلف مرکز کنترل و نظارت سکوهای دیجیتال شهید سلیمانی شرکت ارتباطات سیار ایران، همراه اول، بازدید کرد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=13299

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان