دفاع مقدس از غرب آسیا تا آمریکای جنوبی،جبهه مقاومت ایجاد کرده است

مشاور عالی فرماندهی کل قوا گفت: فرهنگ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، یک جبهه مقاومت از غرب آسیا تا آمریکای جنوبی ایجاد کرده است.

 سرلشکر «سید رحیم صفوی» مشاور عالی فرماندهی کل قوا در هشتمین همایش فصلی خاطره‌گویی دفاع مقدس که صبح امروز(سه‌شنبه) در دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار شد، اظهار کرد: از فرمان مقام معظم رهبری برای راه‌اندازی نهضت خاطره‌گویی، ۷ سال می‌گذرد و امروز در هشتمین همایش، میزبان شما عزیزان و یادگاران دفاع مقدس هستیم.

وی ادامه داد: هدف ما ساختن نسل جوان است زیرا ۵۲ درصد جمعیت ما زیر ۴۰ سال سن دارد که جنگ و انقلاب را ندیده و ما با این نهضت خاطره‌گویی، می‌خواهیم تجارب گرانقدر دفاع مقدس و انقلاب اسلامی که هر دو، رویداد تاریخی و بی‌نظیر هستند را به جوانان انتقال دهیم.

مشاور عالی فرماندهی کل قوا با ذکر ویژگی‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: اگر انقلاب اسلامی را با سایر انقلاب‌ها مقایسه کنید، می‌بینید که انقلاب ما بی‌نظیر بود؛ رهبری امام خمینی(ره) در دفاع مقدس نیز بی‌نظیر بود و چون تهدید، بالاتر از توان نظامی ما بود، بیش از دو میلیون بسیجی و داوطلب را به میدان آوردند و معادلات را تغییر دادند.

سرلشکر صفوی گفت: جنگ تحمیلی باعث آوارگی بیش از ۳ میلیون نفر از خانه‌ها و شهر و روستاها شد و این شرایط با مجاهدت‌های مردم و نیروهای مسلح کشورمان، تغییر کرد. هدف ما بیان این مجاهدت‌ها و انتقال تجارب گرانقدر دفاع مقدس و انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: این دو رخداد عظیم(انقلاب اسلامی و دفاع مقدس) از مرزهای ایران بیرون رفت و تبدیل به فرهنگ مقاومت و جبهه مقاومت نه تنها در منطقه بلکه در آمریکای جنوبی شد که امروز آن‌ها مقابل آمریکا ایستاده‌اند؛ فرهنگ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس یک جبهه مقاومت از غرب آسیا تا آمریکای جنوبی ایجاد کرده است.

سرلشکر صفوی با اشاره به مقاومت مردم مظلوم غزه گفت: شما شاهد مقاومت مردم مظلوم غزه در مقابل آمریکا و رژیم صهیونیستی هستید و دیدید که این جنگ، مدعیان دروغین حقوق بشر مانند آمریکا را رسوا کرد و نشان داد که آن‌ها در مقابل جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی، چشم بینا و گوش شنوا ندارند و حتی قطعنامه شورای امنیت را وتو می‌کنند.

مشاور عالی فرماندهی کل قوا بیان خاطرات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را رمز موفقیت در تهاجم فرهنگی و رسانه‌ای دشمن دانست و گفت: ما باید در عرصه فضای مجازی و جنگ شناختی و فرهنگی نیز مانند دفاع مقدس پیروز شویم که نهضت خاطره‌گویی و انتقال تجارب گرانقدر دفاع مقدس و انقلاب اسلامی، یکی از ابزارهای ما در این میدان نبرد است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=10074

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان