دانشجویان کارشناسی نیازهای کشور را شناسایی و راه حل ارائه دهند

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: دانشجویان دوره کارشناسی باید نیازهای کشور را شناسایی و آن را برطرف کنند تا در نهایت پایه‌های تاسیس شرکت‌های دانش بنیان را فراهم کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر مهرداد ساویز در گردهمایی انجمن‌های علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر جایگاه انجمن‌های علمی دانشجویان در دانشگاه صنعتی امیرکبیر را مهم ارزیابی کرد و گفت: قبل از اینکه شما دانشجویان به دانشگاه صنعتی امیرکبیر ملحق و عضو این خانواده شوید این دانشگاه قبل از شیوع کرونا ویروس یکی از زیباترین فضاهای دانشجویی را داشت به این معنا که در آزمایشگاه‌ها، کتابخانه و غیره دانشجویان دنبال ساختن اقتصاد پویا برای کشور و ارتباط با صنعت هستند.

وی در ادامه تصریح کرد: دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر همواره دنبال نوآوری و اختراع جدید بودند این امر باعث شده بود دانشگاه ما از نظر ارتباط با صنعت یکی از شاخص ترین ها باشد. اما دوران کرونا موجب شد که یک سری عادت‌های روزانه از دور خارج شود و دانشجویان به دلایلی از جمله آموزش مجازی یک سری فعالیت‌های دورهمی را کنار بگذارند. امید ما این است مجدد گروه‌های پر جنب و جوش دانشجویی فعال شوند و دانشجویان ما دوباره دنبال ساختن و اختراع باشند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر به هدف از تحصیل دوره کارشناسی دانشجویان اشاره کرد و افزود: ما باید در این دوران نیازهای اصلی کشور را شناسایی کنیم و دروس اختیاری را با تکیه بر آن چیزی که می سازیم، انتخاب کنیم و در پروژه کارشناسی خود آن نمونه را بسازیم. وقتی نمونه آن آزمایشگاهی ساخته شد دانشگاه برای آنها برنامه‌های بعدی را دارد و کمک می کند شرکت اولیه دانش بنیان ایجاد شود تا آن محصول وارد عرصه اقتصاد شده و به عنوان تولید کننده داخلی مورد حمایت قرار بگیرد.

ساویز همچنین یادآور شد: هدف از ورود به دوره کارشناسی الزاما این نیست که فرد کارجو شود و پس از فارغ التحصیلی دنبال کار بگردد بلکه دانشجویان دوره کارشناسی باید نیازهای کشور را شناسایی و آن را برطرف کنند تا در نهایت پایه‌های تاسیس شرکت‌های دانش بنیان را فراهم کنند. البته انجمن‌های علمی نقش مهمی در این چشم انداز دارد چرا که آنها هموار کننده راه اتصال به افق دلپذیر هستند و می توانند راه بازدیدهای صنعتی را فراهم و یا نیازهای کشور را در حوزه‌های مختلف شناسایی کنند و اطلاعاتی را برای پروژه‌های دوره کارشناسی فراهم کنند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در پایان خاطرنشان کرد: این درست نیست که در دوره کارشناسی تلاش کنیم که عضوی از صنعت شویم بلکه باید خلاق و آفریینده صنعت شویم. خواسته ما از دانشجویان این است که با تشکیل یک تیم، کار علمی برای ایجاد محصول را انجام دهند تا در پایان دوره چهار ساله کارشناسی آغازگر راه یک صنعت دانش بنیان قرار گیرند خوشبختانه دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز با این هدف پایه گذاری شده است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=13074

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان