خواص سنگ کلسیت چیست؟ + نحوه استفاده

سنگ کلسیت چیست؟ | خواص سنگ کلسیت | نحوه استفاده | پاکسازی و شارژ مجدد

در ادامه قصد داریم شما را با تمام فواید سنگ بسیار زیبای کلسیت و کاربرد آن در زندگی روزمره بیشتر آشنا کنیم؛ با کوکا همراه باشید.

کلسیت (Calcite) چیست؟

کلسیت، یک بلور رایج اما پیچیده است. این سنگ، یک ماده معدنی کربنات است که در رنگ های مختلف وجود دارد.

کلسیت می تواند به شکل بلور بی رنگ و شفاف یا به رنگ های سفید، قهوه ای، قرمز، نارنجی، آبی، سبز و زرد یافت شود. این سنگ، سنگ «قدرت روحانی» و «انرژی» می باشد.

کلسیت، سنگ تقویت کننده

سنگ کلسیت، با انرژی تقویت کننده باورنکردنی خود، موجی از انرژی را به سوی شما ارسال می کند و همواره آماده است تا در روح شما آتش به پا کند!

برای اوقاتی که احساس می کنید نیاز به پاکسازی کامل روح دارید، انرژی و جریان نیروبخش این سنگ وارد بدن شما می شود تا عادت های قدیمی و به درد نخور را دور بریزد، لنگرهای روحی را باز می کند و به شما سرزندگی می بخشد.

کلسیت، نام خود را از واژه یونانی «Chalix» و واژه لاتین «Calx» که اساسا به معنای «آهک» گرفته است. این نام، نه به خاطر رنگ این سنگ، بلکه اشاره به ترکیب آن که از سنگ آهک متبلور به وجود آمده است، دارد.

کلسیت، یک ماده معدنی کربنات کلسیم است، و اگر ظاهر درخشان آن برایتان آشنا به نظر می رسد، بدین دلیل است که احتمالا قبلا هنگام تحسین زیبایی های استالاگمیت ها و استالاگتیت ها، کلسیت هم به چشم تان خورده است.

کلسیت در دنیای مدرن و امروزی ما، دارای اسامی مختلفی است. ممکن است آن را با نام «کلسپار»، «کلسیت شفاف» یا «اسپار ایسلند» نیز، بشنوید.

این سنگ معدنی، از معادن سراسر دنیا استخراج می شود؛ اما مهم ترین معادن آن در اروپای شرقی، بلژیک، بریتانیا، رومانی، مکزیک، نامیبیا، ایالات متحده و البته، سرزمین یخ و آتش، ایسلند نیز، قرار دارد.

این سنگ می تواند در طیف های رنگی مختلف، از یخی شفاف گرفته، تا نارنجی روشن یافت شود. هر کدام از این طیف های رنگی، درخشش و زیبایی منحصر به فرد خود را دارند، اما تمامی کلسیت ها، باعث بروز خلاقیت، پاک شدن انرژی های منفی و بهبودی عاطفی می شوند.

اگر تمایل دارید درباره خواص این سنگ بیش تر بدانید، تا آخر این مقاله با ما همراه باشید…

انواع مختلف کلسیت

گفته می شود که بیش از ۳۰۰ نوع کلسیت در سراسر جهان وجود دارد اما در این مقاله، ما به انواع اصلی این سنگ خواهیم پرداخت که می توانند شما را در مسیر شفابخشی تان همراهی کنند.

کلسیت نارنجی (پرتقالی)

کلسیت نارنجی، با رنگ پرتقالی و ارتباط خود با چاکرای خاجی، بمب شادی و لذت است! این سنگ، انرژی های مثبت را تقویت، و شادی و سرزندگی را به ارمغان می آورد.

کلسیت آبی

کلسیت آبی، به خوبی با چاکرای گلو در ارتباط است و شما را به گفتن حقیقت تشویق می کند. این سنگ همچنین سنگ بینش است، و می تواند به شما در هنگام تصمیم گیری، انتخاب و تغییر، کمک کند.

کبالتو کلسیت (Cobalto Calcite)

کبالتو کلسیت، منبع انرژی است! این سنگ می تواند ذهن شلوغ را آرام کند و تفکرات فاجعه بار را به موقع متوقف سازد. دستیابی به عشق الهی و خرد لایتناهی، با کبالتو کلسیت امکان پذیر می شود.

کلسیت سبز

این نوع کلسیت، با رنگ سبز روشن خود، انسدادهای چاکرای قلب را برطرف می کند. این سنگ در حوزه سلامت جسمی، یک سنگ فوق العاده فعال است؛ اما علاوه بر آن، به شما کمک می کند که فراز و نشیب های زندگی را به آسانی پشت سر بگذارید.

منگانو کلسیت (Mangano Calcite) 

با انرژی شفابخش قوی منگانو کلسیت، تمامی دردها و ناراحتی ها و ترس هایی که در قلب شما رخنه کرده اند، پاکسازی می شوند. این سنگ برای کسانی که در ابراز احساسات حقیقی خود دچار مشکل هستند، بسیار مناسب می باشد.

کلسیت قرمز

با کلسیت قرمز، چاکرای ریشه خود را تقویت کنید! این سنگ، یک سنگ فوق العاده، هم می تواند میزان استقامت بدن را بالا ببرد، و هم احساسات شما را متعادل ساخته، و شما را به لحاظ جسمی و روحی، قوی نگاه می دارد.

کلسیت زرد

این نوع کلسیت، به دلیل ارتباط قوی که با چاکرای شبکه خورشیدی دارد، بهترین سنگ برای کمک به شما در عبور از مراحل مختلف زندگی است. این سنگ، عزت نفس و مثبت نگری شما را افزایش می دهد.

کلسیت عسلی

کلسیت عسلی و طلایی رنگ به ما می آموزد که چگونه از قدرت خود به شیوه ای مسئولانه استفاده کنیم. کلسیت عسلی، یک سنگ عدالت پیشه و صداقت پیشه است که به ما کمک می کند بر موانع درونی و بیرونی، غلبه کنیم.

کلسیت سفید

کلسیت سفید، مناسب پاکسازی انرژی ها و فراخواندن افکار مثبت و خالص به ذهن می باشد. این سنگ، چاکرای تاجی شما را بهبود می بخشد و اتصال شما به کائنات را قوی تر می کند.

کلسیت بی رنگ و شفاف

بهترین سنگ برای تقویت چشم بوده، و بینش و دید بهتری را به شما ارائه می دهد. این سنگ، برای پرورش چاکرای چشم سوم، و پاکسازی چاکرای تاجی جهت داشتن تفکری والاتر، بهترین گزینه می باشد.

ویژگی های شفابخشی کلسیت

کلسیت، بدن، ذهن و روح شما را در بالاترین درجه نگاه می دارد. این سنگ، چه دارای رنگ های مرکباتی باشد و چه مانند یخ سفید و بی رنگ، برای رفع انسداد چاکراها و فعال سازی آن ها جهت ارتباطات معنوی والاتر، یک سنگ فوق العاده به شمار می رود.

ویژگی های شفابخشی جسمی

کلسیت، یک سنگ پاکسازی کننده است، و کار خود را به بهترین شکل انجام می دهد؛ خصوصا وقتی صحبت از حفظ سلامت جسمانی و قرار گرفتن بدن در بهترین وضع ممکن می شود.

این سنگ، به سم زدایی اندام ها کمک می کند، و کاری می کند تا آن ها مانند ساعت کار کنند! خصوصا، توجه ویژه ای به مثانه و کلیه ها دارد.

همانطور که از نام آن پیداست، کلسیت به بدن در جذب کلسیم نیز، کمک می کند. این سنگ با تجزیه کلسیفیکاسیون (فرایند آهکی شدن) از ابتلا به آرتروز کمک می کند.

به طور خلاصه، کلسیت با استخوان ها و سیستم اسکلتی بدن سر و کار دارد. همچنین، به گردش خون مناسب، تقویت سیستم ایمنی و افزایش قدرت جسمی و روحی افراد، کمک شایانی می کند.

ویژگی های شفابخشی ذهنی و عاطفی

وقتی صحبت از شفا و بهبود ذهنی و عاطفی به میان می آید، کلسیت به خوبی می درخشد! این سنگ، برای شما هوش عاطفی قوی ایجاد می کند.

در نتیجه، می توانید از پس فراز و نشیب های زندگی به خوبی برآیید، از احساسات خود آگاه باشید و تنها در یک طرز فکر خاص، گیر نکنید.

کلسیت با انرژی درخشان خود، سطح انگیزه شما را بالا می برد تا بتوانید هر کاری را با انگیزه به پایان برسانید. این باعث می شود ذهن شما هوشیارتر باشد و در عین حال، متعادل و آرام باقی بمانید.

کلسیت، یک سنگ تثبیت کننده است که شما را دعوت به گفتگویی درونی با خود می کند، تا بفهمید که حقیقتا چه موضوعی برای شما بیش ترین اهمیت را دارد و باید انرژی خود را معطوف به آن سازید.

ویژگی های متافیزیکی

همانطور که گفته شد، این سنگ یک سنگ پاکسازی کننده است. بدین معنا که علاوه بر پاکسازی جسم، تمامی انرژی های منفی و آشغال های ذهنی شما که مدت هاست روی هم تلنبار شده اند را از بین می برد.

کلسیت، یک سنگ معنوی است که خوب می داند برای رسیدن به سطوح فکری بالاتر و یافتن هدف والای خود، نیاز است تا ذهنی تمیز، روشن و عاری از هرگونه آلودگی داشته باشید.

این سنگ به ما کمک می کند تا با روح خود ارتباط مجدد برقرار کنیم و از توانایی های پنهان ذهنی مان استفاده نماییم.

کلسیت، سنگ متولدین برج 

کلسیت، سنگ متولدین برج سرطان می باشد. متولدین برج سرطان با نشان فلکی عقرب، حساسیت بیش تری نسبت به دیگران دارند و این سنگ به آن ها کمک می کند تا بدون گرفتار شدن در دام احساسات، خود را با شرایط وفق دهند.

البته که برای پردازش هر شرایطی، به وجود احساسات نیاز است، اما کلسیت کاری می کند تا یک نفس عمیق بکشید، و هر شرایطی را بدون آن که مدت طولانی شما را به فکر فرو برد، پردازش کنید.

در واقع این سنگ به شما کمک می کند تا بدون آن که از شدت شادی منفجر شوید یا از شدت ناراحتی غمباد بگیرید، به زندگی متعادل تان ادامه دهید!

نحوه استفاده از کلسیت

از این سنگ زیبا، چه در قالب جواهرات زینتی استفاده کنید، و چه در قالب سنگی تزئینی در خانه و محل کار جهت جذب انرژی های منفی، شگفتی های جادویی این سنگ را به جهان خود آورده اید!

کلسیت به دلیل داشتن ویژگی های آرامش بخشی و شادی آوری، می تواند یک ابزار عالی برای مدیتیشن باشد. حتی می توانید با انگیزه سوزان این سنگ بنشینید و به ایده های خلاقانه فکر کنید و اجازه دهید این سنگ، شما را به سمت پاسخ سوالات تان هدایت کند.

استفاده در خانه و محل کار

وجود کلسیت در خانه، مطمئنا روحیه مثبت فضا را بالا می برد. برای کسانی که احساس می کنند فضای خانه یا محل کارشان سنگین و راکد است و انرژی در آن جریان ندارد، استفاده از قدرت فنگ شویی کلسیت می تواند انرژی را به جریان بیاندازد.

به ویژه استفاده از کلسیت نارنجی، در فضاهای خلاقانه و در خانه هایی که به احساس گرما و شادی بیش تری نیاز دارند، بسیار مفید است؛ زیرا یک انرژی شگفت انگیز را به ارمغان می آورد.

هنگامی که لذت و آرامش ساطع شده از کلسیت را دریافت کنیم، به راحتی از فضاهای پر اضطراب و افسردگی دور خواهیم شد.

کلسیت، یک سنگ عالی برای قرار گرفتن در محیط خانوادگی یا در هر فضای مشترکی با خانواده است. این سنگ، به لطف توانایی اش در ایجاد تعادل و هماهنگی و از بین بردن انرژی های منفی، ارتباطات مطلوب، خنده های از ته دل و خاطرات گرانبها را به زندگی شما وارد می سازد.

به عنوان جواهرات زینتی

یکی از بهترین راه ها برای بهره مندی کامل از ویژگی ها و خواص کلسیت، انتخاب آن به عنوان جواهرات زینتی است.

خواه دستبند زیبای کلسیت نارنجی به دستان شما باشد، خواه انگشتر آن روی انگشت شما، تماس مستقیم آن با پوست، باعث می شود ارتعاشات شفابخش آن وارد بدن شما شود.

هنگامی که بلورهای این سنگ را بدون هیچ مانعی به بدن خود نزدیک می کنیم، ارتباط آن با وجود ما قوی تر می شود و با ریتم شفابخشی آن، راحت تر همساز می شویم.

اگر دوست دارید کلسیت را با سنگ دیگری همراه کنید، اونیکس (Onyx) که یک سنگ محافظ می باشد، یک انتخاب خوب است.

اگر می خواهید شادی و لذتی که کلسیت برایتان به ارمغان می آورد را دوچندان کنید، کلسیت نارنجی را با سیترین (Citrine) ترکیب کنید.

کلسیت سبز نیز، با رز کوارتز به خوبی جفت و جور می شود تا ارتعاش عشق را ساطع کنند و به طور موثری، چاکرای مذکور را پاکسازی نمایند.

نحوه تمیز کردن و شارژ مجدد سنگ کلسیت

تمیز نگه داشتن کلسیت و شارژ مجدد انرژی آن، تنها راه استفاده بیش تر از نیروی تقویت کنندگی آن است.

اگرچه انرژی این سنگ بی پایان به نظر می رسد، اما مانند همه بلورها، اگر مرتب تمیز شود بهتر کار می کند و می تواند تمام انرژی های منفی که به خود جذب کرده است را تخلیه کند.

مقداری آب گرم و یک دستمال نرم، تمام چیزی است که نیاز دارید تا کلسیت خود را به عملکرد مطلوب اولیه اش بازگردانید.

اگر می خواهید سنگ تان را شارژ کنید، می توانید کلسیت نارنجی خود را زیر نور خورشید بگذارید تا تمام ارتعاشات مثبت آن را جذب کند.

منبع: tinyrituals.co

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=12134

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان