خواص سنگ کریزوکولا چیست؟ + نحوه استفاده

سنگ کریزوکولا چیست؟ | خواص سنگ کریزوکولا | نحوه استفاده | پاکسازی و شارژ مجدد

در ادامه قصد داریم شما را با تمام فواید سنگ بسیار زیبای کریزوکولا و کاربرد آن در زندگی روزمره بیشتر آشنا کنیم؛ با کوکا همراه باشید.

کریزوکولا (Chrysocolla) چیست؟

کریزوکولا (یا کریسوکولا)، یک کریستال سبز-آبی با میزان مس بالاست. این سنگ از نظر میزان شفافیت، مات با درخشندگی زجاجی می باشد.

کریزوکولا یک ماده معدنی فیلوسیلیکاتی است که اغلب به شکل توده ای گرد و پوسته پوسته شده یافت می شود.

ترکیب مالاکیت، کوپریت، کوارتز، آزوریت و لیمونیت، شکلی از کریزوکولا را تشکیل می دهد که «ایلات» نام دارد. کریزوکولا سنگ «ارتباط»، «آموزش» و «تغییر» است.

قدرتت را پیدا کن!

کریزوکولا با رنگ های آرامش بخش سبز و آبی اش، آرامش لطیف آب های آرام در یک روز طلایی تابستانی را به تصویر می کشد!

این سنگ، برای کسانی مناسب است که می خواهند به بالاترین حقایق خود دست یابند. او حس شگفت زدگی و میل به یادگیری را در شما بیدار می کند و ابزارهای لازم برای تبدیل شدن به بزرگ ترین آموزگار خویش را در اختیارتان قرار می دهد.

نام کریزوکولا از دو واژه یونانی «کریسوس» به معنای «طلا» و «کولا» به معنای «چسب» گرفته شده است که اشاره به رنگبندی آبی سلطنتی آن، با سایه های طلایی دارد که حاصل از ترکیب مالاکیت، فیروزه و آزوریت می باشد.

این سنگ، بخش «کولا» یا «چسب» را به این دلیل در نام خود جای داده است زیرا یکی از اولین موادی بوده که توسط طلافروشان برای جوشکاری فلزات گرانبها به یکدیگر مورد استفاده قرار می گرفته است.

این سنگ نزد هنرمندان و صنعتگران بسیار محبوب بود و غالبا توسط نقاشان رنسانس برای تولید رنگدانه مورد استفاده قرار می گرفت تا در حماسی ترین آثار هنری شان به کار گرفته شود.

کریزوکولا از سنگ های محبوب امپراتورها و پادشاهان بود، و به عنوان سنگی شناخته می شد که با زندگی نخبگان و روشنفکران ارتباط داشت.

سنگ ایلات، تا به امروز همچنان از معادن برخی کشورهای قاره آفریقا از جمله جمهوری دموکراتیک کنگو، و نیز در مکزیک، شیلی و آریزونا در ایالات متحده آمریکا استخراج می شود.

خواص درمانی و ویژگی های قابل کشف این سنگ، ارزش آن را با طلا برابر کرده است. اگر می خواهید در مورد خواص شفابخشی این سنگ بیش تر بدانید، تا آخر این مطلب با ما همراه باشید…

ویژگی های شفابخشی کریزوکولا

کریزوکولا که به سنگ «آموزش» یا «خِرد» نیز معروف است، با انرژی لطیف زنانه اش، کنجکاوی شما را برانگیخته، و شما را به جستجوی دانش و آگاهی بیش تر و والاتر دعوت می کند.

بر خلاف محبوبیت با سابقه اش در میان امپراتوران و پادشاهان، اعتقاد بر این است که کریزوکولا، سنگ زنان خردمند جهان می باشد.

این سنگ، زنان را دعوت می کند تا انرژی خود را به سوی خلاقیت و نبوغ هدایت کنند، دانش و حقیقت خود را با جهانیان به اشتراک بگذارند و به آرامش روحی دست یابند.

همچنین، گفته می شود که این سنگ، سنگ زاهدان گوشه نشین و تارک دنیا بوده است و با طبیعت آرام بخش خود، به افراد کمک می کرده تا بهترین احساسات را در انزوای خود تجربه نمایند.

کریزوکولا، هزاران خاصیت دارد که در ادامه تنها به چند مورد از آن ها خواهیم پرداخت…

ویژگی های شفابخشی جسمی

علاوه بر اینکه کریزوکولا سرشار از خواص شفابخشی روحی و احساسی است، اما می تواند در مقابله با برخی مسائل و مشکلات جسمی نیز، شما را یاری کند.

این سنگ سبز-آبی درخشان، مانند یک مسکن فوری عمل می کند؛ او همیشه آماده است تا آرامش را مستقیما به سیستم عصبی شما منتقل نماید.

کریزوکولا می تواند شما را از احساس گناه، اضطراب و افسردگی طولانی مدت رها کند، و برای روح تان حکم یک دوش بهاری خنک را داشته باشد!

این سنگ، به دلیل داشتن خواص آرامش بخش، به کاهش فشار خون کمک می کند. کریزوکولا علاوه بر اینکه یک پادزهر شگفت انگیز برای اضطراب است، به بهبود برخی مشکلات زنانه نیز کمک می کند.

این سنگ باعث می شود عادت ماهیانه های شما آسان تر و بدون گرفتگی و درد شدید باشد، و همچنین دوران بارداری سالم و بدون مشکلی را سپری نمایید.

علاوه بر این ها، این سنگ همچنین به تنظیم قند خون، هضم بهتر غذا، سلامت و پاکی ریه ها و درمان عفونت و تب، کمک شایانی می کند.

ویژگی های شفابخشی ذهنی و عاطفی

چیزهای زیادی وجود دارد که این سنگ آموزگار می تواند به ما آموزش دهد؛ چیزهایی از جمله تجلی، آگاهی و دستیابی به دانش والاتر.

کریزوکولا برای کسانی که آماده به کارگیری قدرت شخصی خود هستند، می تواند یک ابزار شگفت انگیز باشد برای زدودن باورهای محدودکننده و احساسات منفی باشد که مانع از پیشرفت شما می شوند.

این سنگ، شما را به یک خودآگاهی عظیم می رساند و ابزاری استثنایی برای کسانی است که می خواهند به حقیقت وجودی خود دست یابند و برای برقراری ارتباط میان این حقیقت وجودی و جهان پیرامون خود، به دنبال راه های مناسب هستند.

هر کسی که از روابط سخت و پر تنش (اعم از روابط عاشقانه، خانوادگی یا دوستانه) رنج می برد، می تواند با همراه داشتن تکه ای از این سنگ، از وخیم تر شدن اوضاع جلوگیری کرده، و کاری کند تا عشق و روابط شما مانند ابریشمی نرم و لطیف شود.

این سنگ آموزگار، به همه کسانی که در تلاش برای غلبه بر ناراحتی ها و نا امیدی ها هستند، یادآوری می کند که در تاریک ترین تجربیات زندگی، درس هایی برای آموختن وجود دارد که باعث پیشرفت آن ها می شود.

کریزوکولا این احساسات منفی را به احساساتی مثبت تبدیل کرده، و کمک می کند تا شادی حقیقی را در زندگی خود بیابید، و به شما این اعتماد به نفس و انگیزه را می دهد که خود واقعی تان را جلوه دهید.

برای همه افرادی که به دنبال تغییر اند اما نمی دانند چطور باید این تغییر را ایجاد کنند، کریزوکولا حاضر است تا انرژی آن ها را هدایت کند، و تمام قدرت درونی و نیرویی که برای ایجاد این تغییر و تحول نیاز دارند را در اختیارشان قرار دهد.

ویژگی های متافیزیکی

کریزوکولا با ارتباط نزدیکی که با چاکراهای گلو و قلب دارد، همواره آماده است تا در روح شما تعادل ایجاد کند.

چاکرای گلو، مکانی است که حقیقت وجودی ما از آن نشات می گیرد و از طریق آن، خود واقعی مان را از طریق گفتار و رفتارمان با جهان پیرامون به اشتراک می گذاریم.

وقتی چاکرای گلو مسدود باشد، به این معنی است که در نور حقیقت خود زندگی نمی کنیم و آنطور که باید و شاید، برای خودمان ارزش قائل نیستیم.

باز بودن چاکرای گلو به ما اجازه می دهد تا افکار و احساسات خود را بدون ترس و واهمه به اشتراک بگذاریم، قدرت درونی خود را شکوفا کنیم، و یک زندگی آزادانه را تجربه نماییم، نه اینکه لذت ها و امیال خود را سرکوب کنیم!

چاکرای قلب، یکی دیگر از چاکراهای بسیار مهم است که باید باز و تمیز باشد. چاکرای قلب، محلی است که در آن پذیرای تمامی چیزهایی هستیم که به عشق، مهربانی و شفقت ما می افزاید، و در مقابل چیزهایی که اینگونه نیستند، ایستادگی می کنیم.

هنگامی که چاکرای قلب ما مسدود می شود، احساساتی مانند ترس یا حسادت در ما رشد می یابد و ممکن است در مقابل عشق مقاومت ورزیم و همیشه سعی در کنترل آن داشته باشیم.

اما وقتی این چاکرا کاملا باز و پذیرا است، بدین معناست که مجهز هستیم تا خود را به درون جریان عشق بیاندازیم و هرگونه تغییر و تحول را بدون آنکه از مسیر درست خارج شویم، بپذیریم.

کریزوکولا، سنگ متولدین برج های ثور، جوزا و سنبله 

کریزوکولا با آن رنگ آبی ملایم و درخشانش، سنگ مناسب متولدین برج های ثور، جوزا و سنبله می باشد.

متولدین برج ثور، در برخورد با مسائل زندگی رواقی و عمل گرا هستند. این افراد، کمی سرسخت هستند و ممکن است به خاطر این ویژگی، در روابط خود گاهی دچار کشمکش شوند.

کریزوکولا به این افراد کمک می کند تا همه چیز را آسان تر گیرند، و ملایم تر و دلسوزانه تر عمل کنند.

این سنگ همچنین با عشق و علاقه متولدین برج ثور نسبت به هنر و تجملات گره خورده است؛ روحیه خلاقانه این افراد را تغذیه می کند، کاری می کند تا این افراد به زندگی مثل یک بازی و سرگرمی نگاه کنند.

ذات آرام بخش کریزوکولا، آن را به سنگ مناسب متولدین برج جوزا نیز، تبدیل کرده است. متولدین جوزا، افرادی دوست داشتنی، مفرح و شوخ طبع هستند.

آن ها باهوش و حساس اند، اما یادگیری را نیز دوست دارند. به همین دلیل، سنگ آموزگار آماده است تا به یادگیری آن ها بیافزاید.

نحوه استفاده از سنگ کریزوکولا

راه های زیادی برای بهره مندی از شگفتی های سنگ کریزوکولا در زندگی تان وجود دارد؛ از استفاده در روش های فنگ شویی گرفته، تا در قالب زیورآلات و حرز و… .

به هر شکل که از این سنگ جادویی استفاده کنید، می توانید از انرژی مثبت آن بهره مند شوید. در این بخش، به برخی از روش های استفاده از این سنگ شگفت انگیز خواهیم پرداخت…

استفاده در خانه و محل کار

کریزوکولا، سرشار از انرژی شفابخش فنگ شویی است و با رنگ خنک و آرام بخش خود، آرامش را به خانه شما می آورد. در روش های فنگ شویی، این سنگ با عنصر آب مرتبط است.

می توانید این سنگ را در فضاها یا اتاق های مشترکی قرار دهید که روابط شما در آن شکوفا می شود. بگذارید این سنگ، صدا و حقایق شما را واضح و به دور از خشم و ناراحتی، به گوش دیگری برساند.

این سنگ سبز-آبی، هنگامی که در فضاهایی که خلاقیت شما در آن ها افزایش می یابد، قرار می گیرد، عملکردی عالی خواهد داشت و کمک تان می کند تا روح شما در قلم و کاغذتان جاری شود! پس می تواند به عنوان سنگ محرابی برای دفتر کار یا استودیوی شما باشد.

به عنوان جواهر زینتی

یکی از بهترین راه ها برای بهره مندی از خواص کریزوکولا، استفاده از آن در قالب جواهرات زینتی است.

ببدین منظور، بهتر است دستبند یا انگشتر کریزوکولا را انتخاب کنید تا با پوست شما تماس مستقیم داشته باشد. تماس مستقیم این سنگ با پوست، یکی از بهترین راه ها برای جذب انرژی شفابخش فوق العاده آن است.

وقتی این سنگ شفابخش به پوست شما بچسبد، ارتعاشات آن بدون هیچ مانعی وارد بدن شما می شود. همچنین، وقتی این سنگ را همیشه همراه خود داشته باشید، با دیدن آن به یاد پتانسیل های عظیم خود خواهید افتاد، و بدین ترتیب، اهداف تان را فراموش نمی کنید.

اگر به دنبال سنگ های دیگری هستید که هماهنگی خوبی با کریزوکولای شما ایجاد کنند، می توانید این سنگ آموزگار را با سایر سنگ های آبی و سبز که با انرژی آب هماهنگ هستند، ترکیب کنید.

از آکوامارین (Aquamarine) گرفته تا عقیق توری آبی، اوپال (Opal) و هماتیت، کریستال ها و سنگ های کوارتز زیادی وجود دارند که اگر با کریزوکولا جفت شوند، انرژی و قدرت آن را چندین برابر خواهند کرد.

آمتیست (Amethyst)، با ارتباطش با چاکرای تاج، یک ترکیب شگفت انگیز با کریزوکولا به وجود می آورد. استفاده از قدرت زنانه سنگ آمازون و سبک های مختلف کلسدونی (Chalcedony) نیز، ترکیب شگفت انگیزی را با کریزوکولا ایجاد خواهند کرد.

لاجورد نیز، سنگ دیگری است که وقتی با کریزوکولا جفت می شود معجزه می آفریند! چرا که باز شدن همزمان چاکرای گلو، قلب و چشم سوم، می تواند شما را به سطوح والای بیداری روحانی برساند.

نحوه پاکسازی و شارژ مجدد سنگ کریزوکولا

تمیز نگه داشتن و شارژ انرژی های سنگ کریزوکولا، همواره عملکرد آن را در بهترین حالت ممکن نگه داشته، و باعث می شود از قدرت فوق العاده این سنگ درخشان، نهایت استفاده را داشته باشید.

وقتی گفته می شود که سنگی دارای انرژی آب است و با عنصر آب در ارتباط می باشد، بدین معناست که آن سنگ به راحتی با خود آب پاکسازی می شود.

با پاکسازی مرتب و منظم سنگ های خود، هرگونه انرژی منفی جذب شده در آن ها را تخلیه کرده، و اطمینان خواهید یافت که همه انرژی های منفی و پلیدی ها از بین می روند.

بنابراین، سنگ شما نیز لطیف و پر انرژی باقی می ماند و همیشه آماده است تا هر زمان که لازم باشد، جادوی خود را به کار گیرد.

برای شارژ مجدد این سنگ نیز، می توانید آن را در مجاورت سایر کریستال های خود، خصوصا کوارتز قرار دهید و بگذارید نور سپید و انرژی مثبت آن ها کار خود را انجام دهد.

همچنین می توانید کریزوکولای خود را آغشته به گیاه مریم گلی کرده، تا بار دیگر به آن انرژی روحانی و نیروی حیات تزریق کنید.

در ادامه بخوانید : خواص سنگ هولیت

منبع: tinyrituals.co

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=12144

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان