خواص سنگ لپیدولیت چیست؟ + نحوه استفاده

سنگ لپیدولیت چیست؟ | خواص سنگ لپیدولیت | نحوه استفاده | پاکسازی و شارژ مجدد

در ادامه قصد داریم شما را با تمام فواید سنگ بسیار زیبای لپیدولیت و کاربرد آن در زندگی روزمره بیشتر آشنا کنیم؛ با کوکا همراه باشید.

سنگ لپیدولیت (Lepidolite) چیست؟

لپیدولیت، یک کانی فیلوسیلیکات از گروه میکا است. این سنگ به خاطر رنگ اسطوخودوسی اش، در ابتدا «لیلالیت» نامیده شد. امروزه لپیدولیت، در رنگ های بنفش، صورتی و حتی بنفش-خاکستری عرضه می شود.

این سنگ، در سنگدانه های کوچک تر و پوسته پوسته یافت می شود. لپیدولیت، حاوی مقادیر زیادی لیتیوم می باشد. گفته می شود که این سنگ، سنگ «تعادل احساسی» و «آرامش درونی» است.

بلور لپیدولیت با هاله شرابی یا یاسی رنگش، ترشح دوپامین را در بدن افزایش می دهد، خلق و خویی مثبت را در شما ایجاد می کند و تمام احساساتی را که ممکن است در بدن، ذهن و روح شما تشویش ایجاد کنند، هماهنگ و متعادل می سازد.

به خاطر تسکین دهندگی سریع این سنگ بنفش رنگ، به راحتی می توان با طبیعت آرام بخش آن ارتباط برقرار کرد.

این سنگ، مدت هاست که به عنوان منبع لیتیوم مورد استفاده قرار می گیرد؛ دارویی که اغلب برای کسانی تجویز می شود، که از آشفتگی احساسی، نوسانات خلقی و علائم دو قطبی رنج می برند.

لپیدولایت، نوعی سیلیکات است، و از نظر طبیعت و خلق و خو، سنگی بسیار ملایم است. سختی این سنگ در مقیاس سختی موس، بین ۲/۵ تا ۳/۵ اندازه گیری شده است.

لپیدولایت، که از سواحل دور افتاده برزیل، مناطق سردتر روسیه، بادهای بیابانی کالیفرنیا، کانادا، ماداگاسکار و افغانستان استخراج می شود، یک اتصال دهنده کیهانی است، که همیشه آماده ایجاد پیوند در میان همه افراد سراسر جهان می باشد.

این سنگ، اولین بار در قرن نوزدهم توسط «رابرت بانسن» و «گاستاو کرخوف» کشف شد و ابتدا به دلیل رنگ ملایم و درخشانش «لیالایت» نام گذاری شد اما بعدها نام آن به لپیدولیت، که از واژه یونانی «لپیدوس» اقتباس شده، تغییر کرد.

اگر تمایل دارید بیش تر درباره این سنگ و خواص درمانی اش بدانید، تا آخر این مقاله با ما همراه باشید…

خواص درمانی و شفابخشی لپیدولیت

این سنگ، با القابی مانند «سنگ گذار»، «سنگ آرامش»، «مادر بزرگ» و سایر اسامی شناخته می شود که همگی اشاره به توانایی پرورش و تثبیت روح دارند.

لپیدولیت، یک سنگ فوق العاده برای رفع موانع و هدایت شما به جایی است که می توانید با «خودِ برترتان» ارتباط برقرار کنید.

این سنگ، یک حرز ضروری در مواقع بروز تغییرات چالش برانگیز، یا هنگام مقابله با اضطراب و غلبه بر تنش هاست.

ویژگی های شفابخشی جسمی

اگرچه لپیدولیت یک سنگ فوق العاده برای بهبودبخشی عاطفی است، اما بر کالبد فیزیکی انسان نیز، تاثیرات بسزایی دارد. با آوردن لپیدولیت به زندگی خود، سیستم ایمنی بدن شما تقویت می گردد.

این سنگ، به عنوان سنگی برای کاهش عوامل استرس زا و اضطراب شناخته می شود، و وظیفه اش این است که مطمئن شود سیستم عصبی شما در هماهنگی کامل قرار دارد و می توانید با هر مانعی که بر سر راه تان قرار می گیرد، مقابله نمایید.

این سنگ ملایم و شادی آور، عوارض ناشی از آلودگی های الکترومغناطیسی را کاهش می دهد و از شما در برابر تشعشعات مضر آن محافظت می کند.

لپیدولیت، به بی حسی سیاتیک و نورالژی نیز، کمک می کند. همچنین گفته می شود که این سنگ قادر است مشکلات مربوط به آلزایمر را نیز، کاهش دهد.

و در نهایت، در میان همه ویژگی های شگفت آوری که این سنگ دارد، می تواند به تثبیت خلق و خو و کاهش تنش های پیش از قاعدگی کمک نماید، و ذهن و جسم را یاری کند تا با تغییرات ناشی از چرخه های هورمونی و یائسگی، به راحتی مقابله نماید.

ویژگی های شفابخشی ذهنی و عاطفی

همانطور که گفته شد، لپیدولیت سنگ تثبیت است و بنابراین انرژی آن، به تعادل و بهبود احساسی و عاطفی، کمک شایانی می کند.

وقتی احساسات ما از حالت تعادل خارج می شود، ممکن است احساس کنیم نمی توانیم از پس فراز و نشیب های زندگی بر بیاییم.

اما به جای اینکه نیمه تاریک وجود خود را در آغوش بگیریم، باید سعی کنیم با احساسات خود روبرو شویم و آن ها را متعادل سازیم تا بتوانیم قوی و پایدار باقی بمانیم.

لپیدولیت، این عدم تعادل را تشخیص می دهد و روی ما کار می کند تا به مرحله بهبودی احساسی و عشق ورزی به خود برسیم.

این سنگ به ما کمک می کند الگوهای فکری را که دیگر به کارمان نمی آیند، کنار بگذاریم و الگوهای فکری و رفتاری جدیدی را جایگزین کنیم و به جای آنکه از تغییر بگریزیم، آن را با آغوش باز بپذیریم.

لپیدولیت، سنگی است که نه تنها تمایل دارد روح شما را پرورش دهد، بلکه می خواهد به شما بیاموزد که چگونه خود را آرام کنید و انتخاب هایی داشته باشید که با افزایش سطح آگاهی، پایبندی به سلامتی و خوشبختی شما همراه باشد.

این سنگ، همه این کارها را با ملایمت انجام می دهد و به شما احساس رهایی و آزادی فکری می دهد؛ تا جایی که احساس می کنید نه تنها توسط سنگی که در جیب تان قرار دارد، بلکه از سوی کل کائنات، هدایت و پشتیبانی می شوید.

ویژگی های متافیزیکی

از لحاظ معنوی و متافیزیکی، لپیدولیت یک پاکسازی کننده قوی انرژی است و همواره آماده است تا چاکراها را به تعادل مطلوب برساند.

سنگ لپیدولیت که از نظر معنوی و روحانی بسیار غنی می باشد، می تواند به رفع انسداد چاکرای قلب، چاکرای چشم سوم و چاکرای تاجی کمک نماید.

این سه چاکرا، دروازه هایی هستند که ما برای ارتباط الهی با قلمروهای بالاتر، به آن ها نیاز داریم.

وقتی این چاکراها مسدود باشند، می توانند بر حس درونی، شهود، اعتماد به نفس، توانایی ما در عشق ورزی و توانایی درک آنچه که جهان از ما می خواهد و درک جایگاه ما در جهان، تاثیر منفی بگذارند.

این سنگ، به جهش رو به جلوی شما کمک می کند؛ او شما را برای آینده ای عاری از موانع ذهنی و احساسی آماده می کند و این اطمینان را به شما می دهد که هم در زمین و هم در قلمرو کیهانی، به جایگاهی برسید که در آن پیشرفت های چشمگیری داشته باشید.

لپیدولیت، سنگ متولدین برج میزان

لپیدولیت با طبیعت متعادل کننده و توانایی اش در برانگیختن هوش هیجانی، سنگ متولدین برج میزان می باشد.

از ویژگی های متولدین برج میزان، می توان به سازش، صلح، و اشتیاق به تعادل و ثبات اشاره کرد؛ ویژگی هایی که لپیدولیت عاشق به اشتراک گذاری آن هاست!

لپیدولیت به خوبی می داند که افراد متولد برج میزان، اگرچه تیز و باهوش، اجتماعی و فوق العاده شوخ طبع هستند، اما گاهی اوقات به ویژه هنگام تصمیم گیری ها، دچار مشکل می شوند.

بنابراین، این سنگ با پرورش حس خِرد و آگاهی درونی و اطمینان از اینکه این افراد با خودشان صادق اند، به آن ها کمک می کند تا هنگام رویارویی با مشکلات یا مواقع تصمیم گیری، تحت فشار قرار نگیرند و دچار سردرگمی نشوند.

نحوه استفاده از لپیدولیت

برای کسانی که دوست دارند با استفاده از سنگ لپیدولیت، به تعادل خود بازگردند و آشفتگی های ذهنی و اضطراب را از خود دور کنند، راه های زیادی برای بهره مندی از قدرت این سنگ، وجود دارد.

انتخاب با شماست که بپیدولیت را به عنوان جواهرات زینتی استفاده کنید، یا آن را به عنوان سنگ تزئینی در محیط قرار دهید، و یا از تکه های کوچک تر آن، هنگام انجام مدیتیشن یا تمرینات معنوی استفاده کنید.

در هر صورت، می توانید از عشق، صلح درونی، آرامش و تعادلی که این سنگ ایجاد می کند، بهره مند شوید.

استفاده در خانه و محل کار

وقتی صحبت از روش های فنگ شویی به میان می آید، هیچ سنگی مانند لپیدولیت نمی تواند هماهنگی ای جادویی ایجاد کند!

این سنگ را در هر کجا که احساس می کنید نیاز به انرژی متعادل کننده این سنگ دارد، قرار دهید.

کسانی که می خواهند در مسیر کشف و شهود خود از لپیدولیت کمک بگیرند، بهتر است آن را به عنوان حرز، در گوشه شمالی خانه خود قرار دهند.

افرادی که از سندرم پیش از قاعدگی یا عدم تعادل احساسی در طول مدت قاعدگی خود رنج می برند، می توانند با استفاده از لپیدولیت به مراقبه و مدیتیشن بپردازند تا به هماهنگی درونی شان کمک شود.

یکی دیگر از موارد استفاده این سنگ، برای از بین بردن احساس وابستگی ناسالم است؛ می توانید این سنگ را در فضای مشترک با شریک احساسی تان قرار دهید تا احساس وابستگی بیش از حد شما را کاهش دهد.

به عنوان جواهر زینتی

استفاده از لپیدولیت به عنوان دستبند یا هر شکل دیگری از جواهرات، می تواند یکی از بهترین راه ها برای ورود لپیدولیت به زندگی تان باشد!

تماس مستقیم این سنگ شفابخش با پوست شما، می تواند این اطمینان را به شما بدهد که تمامی ارتعاشات شفابخش آن بلافاصله به وارد بدن تان شده، و بدون هیچ مانعی، به پاکسازی چاکراها می پردازد.

همراه داشتن لپیدولیت در قالب جواهرات زینتی، همچنین تضمین می کند که در هر نقطه ای از این جهان وسیع که قدم بگذارید، در امنیت کامل خواهید بود.

این سنگ، جادو را در زندگی شما به معنای واقعی متجلی می سازد و در نتیجه، انرژی مثبت، آرامش و قدرت درونی را با شما همراه می سازد.

اگر به دنبال دیگر سنگ هایی هستید که در کنار لپیدولیت ترکیب قدرتمندتری ایجاد می کنند، سنگ آمتیست (Amethyst) یا لاجورد که هر دو ارتعاشات مربوط به چاکرای چشم سوم و تاجی را ساطع می کنند، بهترین گزینه هستند.

اگر می خواهید خواص اتصال دهنگی لپیدولیت را چند برابر کنید، می توانید از تورمالین (Tourmaline)، ابسیدین (Obsidian) یا هماتیت (Hematite) استفاده کنید.

کسانی که به دنبال سطوح بالاتری از لذت و شادی هستند، می توانند از عقیق توری آبی، عقیق شجر یا حتی سودالیت (Sodalite) استفاده نمایند.

افرادی که بیش تر تمایل به بهبود چاکرای قلب دارند نیز، می توانند لپیدولیت خود را با رز کوارتز همراه سازند.

نحوه پاکسازی و شارژ مجدد سنگ لپیدولیت

درست مانند سایر سنگ ها، لپیدولیت نیز وقتی تمیز و شارژ نگاه داشته شود، بهترین عملکرد را خواهد داشت.

به خاطر داشته باشید که لپیدولیت، یک سنگ بسیار نرم است؛ بنابراین، هنگام تمیز کردن آن باید مراقب آن باشید و زیاد به آن فشار نیاورید.

یکی از بهترین راه ها برای سالم نگه داشتن لپیدولیت، این است که استفاده از آب را به کلی فراموش کنید و فقط از روش لکه گیری با پارچه ای نرم استفاده کنید.

برای شارژ انرژی های آن و تخلیه انرژی های منفی جذب شده توسط این سنگ نیز، می توانید تکه هایی از کوارتز را در کنار آن قرار دهید.

برای زدودن انرژی های منفی جمع شده در اطراف لپیدولیت، از یک تکه چوب مریم گلی استفاده کنید. این کار باعث می شود سنگ شما از نظر عاطفی کاملا پاکسازی شده، و شارژ باقی بماند.

در ادامه بخوانید : خواص سنگ کونزیت

منبع: tinyrituals.co

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=12136

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان