خبر خوب| راننده اسنپ چطور مسافرش را غافلگیر کرد؟

در بسته امروزمان برایتان خبر افتخارآفرینی سه ایرانی در دنیا را برایتان آورده‌ایم که حسابی رو سفیدمان کردند، همچنین ماجرای راننده اسنپی که مسافرش را حیرت‌زده کرد، روایت می‌کنیم.

گروه خبر خوب: هر اتفاقی در این دنیا درست در وقتش اتفاق میفتد. خیلی از اوقات آدم‌ها وقتی از رنج و دلگیری و غم و شادی‌شان حرف می‌زنند، می‌گویند:«چرا خدا الان اینکارو نکرد؟چرا نمیشه؟ چرا نشد؟ چرا اینجوری شد؟ و…» اما ما خبر خوبی‌ها می‌گوییم: مطمئن باش خدا قد ظرف‌مان به تک‌تک‌مان نعمت داده است. چه آن چیزی که اسمش را خوبی می‌گذاریم و چه آن چیزی که به آن بدی می‌گوییم. چه خوشبختی، چه بدبختی. چه غم و رنج، چه شادی.

وقتی ظرفِ ما اندازه یک استکان هست، خدا نمی‌تواند یک دریا را در آن بریزد. چون ظرف‌مان آماده نیست. سرریز می‌شویم جایی که حتی بلد نیستیم در آن شنا کنیم و در نهایت تلف می‌شویم. برای همین اگر آن چیزی را که می‌خواهیم خدا نمی‌دهد، هزاربار ناشکری می‌کنیم. ولی خوبی‌اش این است که، آدم‌ها وقتی در زندگی آرام آرام بزرگ می‌شوند، ظرف‌شان هم بزرگ‌تر می‌شود. برای همین وقتی برمی‌گردیم به سال‌ها قبل فکر می‌کنیم، می‌گوییم عه چه قدر من فلان جا اشتباه کردم، بچه بودم، خوب شد آن اتفاق نیفتاد و هزار تا مثال دیگه.

عزیزِ جان فراموش نکن کارِ خدا سراسر حکمت و نعمت است. کنار این بزرگ شدن ظرفمان، تعریف‌هایمان هم مدام از زندگی و روزگار و آدم‌ها عوض می‌شود و پخته‌تر و عمیق‌تر می‌شود. همه چیز را بسپار به این خدای همه چیزدان و همه چیزتمام‌مان. خودش گفته است؛ «اللَّهُ یُنَجِّیکُمْ مِنْهَا وَمِنْ کُلِّ کَرْبٍ؛ من از هر سختی و اندوهی نجاتت میدم».


نام سه ایرانی در لیست بهترین‌های جهان رفت.

* نام سه ایرانی در بهترین‌های دنیا

اولین خبر خوب‌مان قرار است حسابی کیف‌تان را کوک کند. شنیدن خبر افتخارات هم‌وطنان مان آن هم در سطح جهان همیشه بهترین خبر است. موفقیت‌هایی که نام ایران و ایرانی را به گوش جهانیان می‌رساند. درد سرتان ندهیم، سایت «فوتسال پلنت» در ادامه معرفی بهترین‌های فوتسال جهان در سال ۲۰۲۲ میلادی، ۱۰ مربی برتر این سال را معرفی کرد که نام یک مرد «وحید شمسایی» و دو بانو «فروزان سلیمانی» سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان ایران و «شهناز یاری» سرمربی ایرانی سابق تیم ملی فوتسال بانوان عراق هم دیده می‌شود. نان پدر و شیر مادر حلال‌تان که رو سفیدمان کردید!


یک سرباز وظیفه شناس جان کودک را از خطر مرگ نجات داد.

*این سرباز جانِ کودک ۸ ساله را خرید

آتش شعله ور شد، هر کس به هر زحمتی بود از خانه بیرون آمد. اما ناگهان صدای آه و فریاد مادر بلد شد. «پسرم. آخ پسرم گیر کرد تو آتیش.» نگرانی در چشمانش موج می‌زد. در این میان یک سرباز بدون توجه به آتشی که هر لحظه بیشتر می‌شد، چفیه ای که به همراه داشت را دور سر و صورت خود بسته و به دلِ آتش زد و پسر بچه ۸ ساله که در طبقه دوم گرفتار شده بود، به آغوش کشید و سالم از درون آتش خانه بیرون آورد. این سرباز وظیفه شناس فرماندهی انتظامی شهرستان فریدن است که با از خودگذشتگی جان این کودک را از مرگ حتمی خرید.

راننده اسنپی که در وقت اضافه به نماز ایستاد

*راننده اسنپی که مسافرش را سورپرایز کرد

سوار ماشین شد و به راننده اعلام کرد در اواسط راه بین ۵ تا ۱۰ دقیقه باید توقف کنند. صدای اذان بلند شده بود که به مقصد اول رسیده بود، پیاده شد تا کارش را انجام دهد. چند دقیقه بعد که به سمت ماشین برگشت در جایش خشکش زد. راننده پیاده شده بود و از وقت اضافه‌اش استفاده کرده بود. سجاده‌اش را وسط پیاده رو پهن کرده بود و در حال نماز خواندن بود! این فیلم توسط همان مسافر گرفته شده است.


«صدیقه رحماندوست» برای مردم محله‌اش کولاک کرد.

*بانویی که یک محله را به نان و نوا رساند

آخرین خبر امروزمان از یک بانوی خودساخته است که با خود باوری توانسته یک تنه پشت همه مشکلات را به زمین بزند. نامش «صدیقه رحماندوست» است که با یک اتفاق ساده مسیر زندگی خود و مردم یک منطقه را عوض کرده و امروز توانسته جایگاه اجتماعی و بسیاری از شئونات زندگی مردم منطقه خود را ارتقا دهد. او اهل و ساکن روستای چاهسوار آغا در شهرستان بختگان استان فارس است. یک بانوی دهه شصتی و البته متاهل که حاصل زندگی مشترکش ۲ فرزند پسر و یک فرزند دختر است. یک صندوق مردمی در همان محل زندگی‌اش به راه انداخت. صندوقی که تاکنون حدود ۸۰۰ وام جهت گسترش کار برای شغل کشاورزی و باغداری گرفته تا خیاطی و حمایت از دانشجویان و دانش آموزان و ازدواج جوانان داده است. همچنین در اواخر سال ۱۴۰۰ هم یک مرکز نیکوکاری وابسته به صندوق پیشرفت و اشتغال روستا راه‌اندازی کرد.

مسئول بسیج سازندگی شهرستان هم که تمام امور صندوق این بانو را شاهد بود، پیشنهاد داد که یک مرکز خیریه در کنار صندوق جهت سهولت امور خیر راه اندازی کنند که با معرفی او به کمیته امداد امام خمینی (ره) بانو رحماندوست مراحل قانونی جهت راه اندازی یک مرکز خیریه را سپری کرد و به عنوان مسئول اجرایی صندوق برگزیده شد. این بانوی خودساخته می‌گوید: « از پخت نان محلی برای نیازمندان شروع کردیم و به پخت غذای گرم در مراسم‌ها رسیدیم و خدا رو شکر تا الان حدود ۳۵ مورد بیمار که نیازمند مبالغ بالایی بودند حمایت کردیم، حدود چندین جهیزیه جهت ازدواج جوانان توسط خیرین مرکز تهیه شده، کمک به ساخت و ساز منزل جهت چندین نیازمند انجام شده، کمک به تحصیل دانشجویان و دانش آموزان بی‌بضاعت و حدود ۴ میلیارد تومان کمک‌های مستقیم مرکز نیکو کاری در تمام امور روستا و سطح شهرستان تاکنون انجام شده است.»

* حاضر جوابی، ممنوع! 

در پایان بسته خبر خوب امروزمان برایتان روایتی کوتاه از استاد فاطمی نیا آورده‌ایم که شنیدنش سراسر لطف است؛ «بعضی‌ها خیلی حاضر جواب هستند. بیایید تمرین کنید تا دیرتر جواب دهید. دیر نمی‌شود، تأمل کنید و جواب دهید. حاضر جوابی گاهی آدم را از نعمات محروم می‌کند. گاهی در ذوق کسی می‌زنیم. مثلا طرف می‌گوید: این پارچه که خریده‌ام، در دنیا نظیرش نیست. سریع می‌گوید از این، همه‌جا ریخته… تو ذوق و دهن کسی زدن، خلاف ادب تشیع است!»

خوش‌خبر باشید! 

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توییتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=12403

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان