جزئیات تعداد بیمه شدگان در محلات کم برخوردار کشور

مدیرکل سلامت خانواده و نظام ارجاع سازمان بیمه سلامت ایران، جزییات تعداد بیمه شدگان در محلات کم برخوردار کل کشور را تشریح کرد.

مسعود مشایخی، با اشاره به اینکه بیمه سلامت یک سازمان بیمه‌گر پایه در خدمت‌رسانی به مردم در حوزه سلامت و درمان است، گفت: بیمه سلامت در حال حاضر بیش از ۴۴ میلیون نفر بیمه شده دارد.

وی افزود: بر اساس قانون تمامی افراد باید تحت پوشش بیمه باشند، از این جهت در بحث عدالت در سلامت اول دهک‌های پایین مورد توجه قرار گرفتند، به ویژه سه دهک اول جامعه به صورت رایگان و با مصوبه مجلس و حمایت دولت در سال گذشته (۱۴۰۱) و با اعتبار ۶ هزار میلیارد تومانی بیمه شدند.

مشایخی تصریح کرد: این سه دهک کاملاً رایگان تحت پوشش بیمه قرار گرفتند، علاوه بر این با همکاری ستاد توانمندی محلات کم برخوردار و سایر نهادهای ذی ربط ۲۰۲۰ منطقه در کشور تحت پوشش بیمه قرار گرفتند، بنابر این بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر هم در این محلات بیمه سلامت رایگان شدند.

 

وی تاکید کرد: در سال ۱۴۰۲ دو دهک دیگر نیز به مجموعه بیمه شدگان رایگان اضافه شدند، لذا در حال حاضر بیش از ۱۲ میلیون نفر در این ۵ دهک بیمه رایگان دارند، برای دهک‌های ۶ تا ۹ نیز تخفیف‌های حق بیمه در نظر گرفته شده است.

مشایخی گفت: بیش از ۳۳ میلیون نفر در بیمه سلامت تحت پوشش بیمه رایگان هستند.

مدیرکل سلامت خانواده و نظام ارجاع سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در ۳۱ استان کشور و در مجموع بیش از ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر دارای بیمه رایگان هستند که به تفکیک تعداد محلات کم برخوردار و تعداد بیمه شدگان در هر استان در اینفوگرافی ذیل آمده است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=10715

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان