جذب قراردادهای صنعتی دانشگاه امیرکبیر افزایش می‌یابد

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه جذب قراردادهای صنعتی این دانشگاه رو به افزایش است، گفت: در سال جاری با فولاد مبارکه قرارداد همکاری با حجم ۷ میلیاردی منعقد کردیم.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، محمد جواد عامری شهرابی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر  در مراسم تقدیر از پژوهشگران برگزیده دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه این دانشگاه افتخارات بزرگی را کسب کرده، این افتخارات ماحصل تلاش‌های محققان این دانشگاه است، گفت: این دانشگاه در رتبه رتبه بندی‌های لایدن و شانگهای رتبه اول و در رتبه بندی QS و تایمز در میان دانشگاه‌های صنعتی رتبه دوم را کسب کرده است.

وی ادامه داد: در زمینه ثبت پتنت بین‌المللی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با ثبت ۲۴ پتنت بین‌المللی رتبه اول را در میان دانشگاه‌های صنعتی کشور کسب کرده و دانشگاه صنعتی شریف در رتبه دوم قرار گرفته است. در ثبت پتنت داخلی بعد از دانشگاه صنعتی اصفهان با ۶۷ پتنت در رتبه دوم با ثبت ۵۷ پتنت قرار گرفته است.

عامری با اشاره به اعطای گرنت‌های پژوهشی خاطر نشان کرد: در این زمینه نیز روند رو به رشدی داریم به گونه‌ای که گرنت ۷ میلیارد تومانی در سال۱۳۹۹ به ۱۵ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۰ ، در سال ۱۴۰۱ این رقم به ۱۶میلیارد و در سال جاری به ۲۰ میلیارد تومان افزایش یافته است و این عدد نشان از ۳۰۰ درصد افزایش در گرنت پژوهشی است.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به جذب پروژه‌های صنعتی گفت: با فولاد مبارکه قرارداد همکاری با حجم ۷ میلیاردی منعقد کردیم که ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان آن محقق شده است.

وی تأکید کرد: جذب پروژه‌های تحقیقاتی تنها در یک سال به دلیل اجرای طرح‌های کلان روند افزایشی داشته است ولی در سال‌های اخیر ما شاهد روند افزایشی پروژه‌های صنعتی در این دانشگاه هستیم.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=12025

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان