تکمیل و بهره‌برداری از ۵۲۰ پروژه درمانی در دولت سیزدهم

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، از برگزاری نمایشگاه دستاوردهای توسعه زیرساخت‌های فیزیکی وزارت بهداشت، در ستاد وزارتخانه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، بهروز رحیمی گفت: از مهم‌ترین اهداف و رسالت کلان وزارت بهداشت توسعه زیرساخت‌های بهداشت و درمان و همچنین از مهم‌ترین دغدغه‌های دولت سیزدهم، تسریع در روند پیشرفت و اتمام پروژه‌های نیمه‌کاره عمرانی به خصوص حوزه بهداشت و درمان است.

وی افزود: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون مساعی و تلاش‌های مستمری در سطح ستادی به لحاظ برنامه‌ریزی، نظارت و کمک به پروژه‌ها و تأمین منابع اعتباری مورد نیاز انجام شده که نتیجه آن تکمیل، تحویل، افتتاح و بهره برداری از بالغ بر ۲۷۰۰ پروژه درمانی، بهداشتی و آموزشی بوده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با بیان اینکه این اقدامات از نظر پراکندگی در سطح کشور و همچنین تنوع پروژه‌ها به لحاظ نیازمندی‌ها و روند پیشرفت، اقدامی در خور و قابل توجه است، اظهار داشت: ماحصل این تلاش‌ها را می‌توان در بیانات نوروزی رهبری در مشهد مقدس و اعلام رضایت ایشان از خدمات حوزه بهداشت و درمان مردم و به ویژه حوزه بیمارستان سازی مشاهده کرد.

رحیمی خاطرنشان کرد: با وجود کمبود منابع مالی و هزینه‌های سنگین ساخت و ساز در این دولت، تعداد ۵۲۰ پروژه درمانی با ظرفیت بالغ بر ۱۶ هزار تخت بیمارستانی در قالب طرح احداث، تکمیل، توسعه و بهسازی تخت‌های بیمارستانی و همچنین پروژه‌های طرح تحول نظام سلامت شامل توسعه و بهسازی بخش اورژانس، بهسازی و توسعه بلوک‌های زایمانی، احداث کلینیک‌های ویژه و…، تکمیل و به بهره برداری رسیده است.

وی اضافه کرد: با افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان علوم پزشکی بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، از ابتدای دولت تاکنون تعداد ۱۱۵ پروژه آموزشی، کمک آموزشی، فرهنگی، رفاهی در این حوزه با زیربنای بالغ بر ۲۶۰ هزار مترمربع افتتاح شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت گفت: ارتقای زیرساخت‌های شبکه بهداشت و توزیع عادلانه خدمات بهداشتی به ویژه در مناطق محروم، مرزی، روستایی و حاشیه شهرها همیشه مورد تاکید رهبری بوده و از ابتدای دولت سیزدهم تا کنون بالغ بر ۲ هزار پروژه بهداشتی با زیربنای حدود ۶۵۰ هزار مترمربع در سراسر کشور، احداث و به بهره برداری رسیده است.

نمایشگاه دستاوردهای توسعه زیرساخت‌های فیزیکی وزارت بهداشت، از ۱۱ لغایت ۲۰ دی ماه ۱۴۰۲ در طبقه همکف بلوک A ستاد این وزارتخانه برگزار می‌شود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=13094

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان