تکلیف و ماموریت اصلی اساتید جهاد قطعی و فوری تبیین است

رییس بسیج اساتید کشور گفت: تکلیف ما و ماموریت اصلی ما جهاد قطعی و فوری تبیین است باید برایش برنامه‌ریزی و راه پیدا کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان بسیج اساتید کشور، دکتر محمدرضا مردانی رییس سازمان بسیج اساتید کشور در نشست مسئولان کانون‌های بسیج اساتید خوزستان ضمن گرامیداشت مقام شهدای دانشجوی هویزه یاد و نام شهدا، به خصوص شهید ابوتقوی فرمانده تیپ ۱۲ حشدالشعبی و صالح العاروری نائب رییس دفتر سیاسی جنبش حماس و دو نفر از فرماندهان القسام و همچنین شهدای زائر مزار شهید حاج قاسم سلیمانی، شهدای غزه، کودکان و زنان و مردم مظلومی که جان خود را فدا کردند اما از مبارزه دست نکشیدند را گرامی داشت.

وی در ادامه بیان کرد: انقلاب اسلامی امروز در شرایط خاصی در منطقه قرار گرفته است، در این میان رسالت ما دانشگاهیان بسیار سنگین است. فراموش نکنید که به تعبیر مقام معظم رهبری نزدیک قله هستیم و در این شرایط حساس، دشمن با هر ترفندی می‌خواهد این پیروزی حاصل نشود.

رییس سازمان بسیج اساتید کشور سپس به یادمان‌های هویزه، بستان، شلمچه، طلاییه و … اشاره کرده و با بیان آنکه بر وجب به وجب این مناطق خون بهترین جوان‌های ما برای دفاع از وطن ریخته شده است، افزود: سرتاسر خوزستان بوی شهدا را می‌دهد. مدیون فداکاری شهدا هستیم. کربلای هویزه یک حقیقت خاص است و خود یک کربلاست. اگر آن رشادت‌ها نبود ممکن بود تاریخ طور دیگری رقم بخورد.

مردانی خاطرنشان کرد: شهادت شهید علم‌الهدی و دانشجویان شهید پیرو خط امام در کنار پاسداران و نیروهای ارتش آن زمان و ماندن پیکرهای این شهدا در منطقه زیر آفتاب یک فضای حزن اندوه ایجاد کرد و حماسه‌ای را رقم زد، از آن زمان جریان حضور و حرکت جوانان و دانشجویان و دانش آموزان و مردم در جبهه سرعت گرفت و موجب احساس مسئولیت بیشتری برای مردم شد و جبهه از نیروهای فداکار و مجاهد مملو شد و توانستیم مسیر آن شهدای بزرگوار را ادامه دهیم.

رییس سازمان بسیج اساتید کشور با اشاره به برخی مشترکات دو شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی و شهید علم‌الهدی، عنوان کرد: هر دو این شهیدان اعتقاد به انجام امور فرهنگی حتی در بحبوحه درگیری و مشغله نظامی و جنگ داشتند. در زندگینامه شهیدعلم الهدی توجه وی به نشر معارف فرهنگی و قرآن از عنفوان جوانی را شاهدیم، وی در ۱۱ سالگی مفسر نهج البلاغه و معلم قرآن بودند.

وی گفت: در زمان جنگ نیز وی در برنامه رادیویی زنده به موضوع جهاد در قرآن پرداخته به تبیین مفاهیم فرهنگی و قرآنی می‌پرداختند، سردار سلیمانی نیز همه زمان‌ها مشغول مطالعه بودند و در زمان نوجوانی به نشر معارف و تبیین همت گماشته و پس از اینکه سال ۶۰ به فرماندهی تیپ ۴۱ ثارالله منصوب شدند با وجود دغدغه‌های نظامی همواره دغدغه فعالیت میان رزمندگان و تفسیر احادیث را داشتند برخی کلیپ‌ها و فیلم‌ها نشان می‌دهد ایشان صرفا فرمانده نظامی نبودند بلکه یک مفسر قرآن و جهادگر تبیین و مبلغ اسلام بوده و ایشان ازهیچ جبهه‌ای به ویژه فرهنگی غافل نبودند و همواره با فرزندان شهدا ارتباط می‌گرفتند.

مردانی آزاد سازی افکار مسلمانان از حملات دشمن در جنگ شناختی را به اندازه آزاد سازی بلاد اسلامی و حتی بیشتر از آن مهم دانسته و افزود: شهید سلیمانی یک ویژگی داشت که خیلی مخلص بود و محور مقاومت را گسترش داد و جاذبه کلام داشت، وی سید الشهدای محور مقاومت و یک ژنرال نظامی بود که به دفاع از روایت‌ها و جهاد تبیین می‌پرداخت.

وی با تاکید بر اهمیت جهاد تبیین گفت: اگر امروزدر دنیا آبرویی داریم و این‌گونه انقلاب اسلامی صادر شده است و ملت‌ها اشتیاق پیدا کرده‌اند و می‌بینیم غیرمسلمان‌ها مسلمان می‌شوند، همه به خاطر قدرت نرم جمهوری اسلامی و نفوذ کلام رهبران انقلاب اسلامی، رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی) و امثال شهید سلیمانی بوده که در کنار رفتارشان گفتارشان این جاذبه را ایجاد کرده است.

مردانی عنوان کرد: امام خمینی (ره) در زمان جنگ که دشمن به ایران حمله کرده بود، جهاد را کفایی اعلام کردند. اما رهبر معظم انقلاب جهاد تبیین را قطعی و حتمی عنوان کردند این نشانه اهمیت آن در این زمان است، همه ما موظفیم و در منزل و خیابان و دانشگاه و… و. مجاز به سکوت نیستیم. اگر مکتب شهید سلیمانی و شهید علم الهدی را بخواهیم پیاده کنیم این مسیر را باید دنبال کنیم.

رییس سازمان بسیج اساتید کشور با اشاره به آنکه جهاد تبیین از صدر اسلام وجود داشته است، از جهاد تبیین توسط پیامبر اکرم (ص) سخن گفت و نهج البلاغه که خطبه‌ها و کلام نورانی امام علی (ع) است را گوشه‌ای از جهاد تبیین مولای متقیان دانسته و افزود: اهل بیت در تنگناها و در هر فرصتی جهاد تبیین را برنامه اصلی خود قرار داده بودند.

وی با تاکید بر ضرورت یافتن راه حل مشکلات یکی از عرصه‌های جهاد را پیگیری حل مشکلات جامعه دانسته و جهاد تبیین را به منزله مرزبانی فرهنگی و عقیده و دفاع از مرزهای اعتقادی تمدن نوین اسلامی عنوان کرد.

مردانی اساتید را فرماندهان این جهاد دانسته و بیان کرد: پرچم را مقام معظم رهبری دست شما داده‌اند، خط اصلی مقابله با حملات دشمن، با رسانه‌های غربی که نماینده تمدن منحط غرب هستند شما هستید، این محور را باید با کمک دانشجویان عزیز و مردم مستحکم کرد.

وی گفت: بسیج اساتیدهمه ظرفیت‌های خود را در این مسیر پای کار آورده و الحمدلله کارهای زیادی انجام شده است. اساتید فعالیت‌های اثرگذار را مطالعه کرده و در صحنه و میدان و در کلاس درس با استفاده از ظرفیت دانشجویان و تبیین چهره به چهره، این نهضت را بدون توقف تا تسلط کامل برهمه آوردگاه‌های شناختی و نرم دشمن پیش برد و در حوزه معرفتی وشناختی نقطه زن و قوی و مسلط بر دشمن پیش برویم.

رییس بسیج اساتید کشور گفت: تکلیف ما و ماموریت اصلی ما جهاد قطعی و فوری تبیین است باید برایش برنامه‌ریزی و راه پیدا کنیم و نحوه تاثیر گذاری اش را بررسی کنیم. ببینیم چطور جوان‌ها را می‌توان به میدان آورد که عملا ادامه دهنده راه شهید سلیمانی‌ باشیم.

مردانی خاطرنشان کرد: دشمن تلاش دارد با یاس و نا امیدی، تضعیف عقاید دینی، ترویج فساد اخلاقی و تضعیف ارکان خانواده ارزش‌های دینی و فرهنگ ملی ما و تغییر سبک زندگی، تغییر جهت را رقم زند. باید، خاکریزهای عقیدتی را ترمیم کنیم همه باید به صورت فردی و گروهی و سازمانی تلاش کنیم، دشمن به دنبال این است که افکار را تسخیر کند، این را فراموش نکنید.

وی ادامه داد: ایجاد فاصله بین نظام و مردم، ضریب دادن به مشکلات، ایجاد شبه، بزرگنمایی فساد و … از جمله تلاش‌های دشمن است و راهش جهاد و تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی است. در بسیاری از حوزه های دانش و فناوری ایران جزو ۱۰ کشور اول جهان است، اینها از سوی دشمن سیاه نمایی شده و متاسفانه برخی اساتید از روی ندانستن و یا برخی به عمد حرف دشمن را بیان می کنند، دراردوهای پیشرفت این موفقیت‌ها و افتخارات را برای اساتید تبیین می‌کنیم.

رییس سازمان بسیج اساتید کشور در ادامه ترور فرماندهان مقاومت را نشانه ضعف دشمن در حوزه نظامی عنوان کرد و گفت: اگر سید رضی، ابوتقوی و سایر شهدا در سالگرد شهادت سردارشهید سلیمانی ترور می‌شوند، نشانه ضعف دشمن است. باید بدانیم و نگران باشید که توفق دشمن در حوزه اعتقادی و عقیدتی بسیار برای ما خطرناک و سخت است. امام فرمودند «بکشید ما را ملت ما بیدارتر می شود.»

مردانی تصریح کرد: اگر در جبهه نظامی کسی را از دست می‌دهیم ضایعه‌ای بزرگ است، اما در جنگ شناختی وقتی یک نفر را از دست می‌دهیم یک نفر به جبهه دشمن اضافه می‌شود و به این ترتیب توان و قوا متغیر می‌شود باید این موضوع را با دقت در نظر بگیریم.

وی افزود: در وعده الهی تخلفی نیست و پیروزی از آن مسلمانان و مستضعفین است و نابودی رژیم صهیونیستی که هم امام و مقام معظم رهبری تاکید کردند محقق خواهد شد و یک واقعیت است. کشتار کودکان و زنان غزه مردم جهان را بیدار کرده است. امروز جبهه مقاومت روز به روز تقویت می شود این مقاومت در داخل کشورهای غربی نه به این معنا که با ما هم فکر باشند اما در اعتراض به کشتار زنان و کودکان نفرین شکل گرفته و ابهت این رژیم از بعد امنیتی و دفاعی و … فروریخته است. امروز ما می‌دانیم که مردم غزه پیروزند.

مردانی در ادامه برخی اولویت‌های اصلی سازمان بسیج اساتید کشور را برشمرده و شناسایی نظام مسائل و کمک به نظام حکمرانی را با شعار رصد هوشمندانه، نقد منصفانه و حمایت حکیمانه مورد توجه قرار داد.

رییس سازمان بسیج اساتید کشور همچنین بر لزوم حضور حداکثری در انتخابات اشاره کرده و نقش اساتید را در این خصوص مهم دانست.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=14130

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان