توقف پرسپولیس برابر استقلال خوزستان در یک نیمه جنجالی و پراتفاق

نیمه اول دیدار تیم های فوتبال استقلال خوزستان و پرسپولیس با نتیجه تساوی به پایان رسید. این در شرایطی بود که به دلیل اعتراض به پنالتی مشکوک و پرتاب بطری به زمین، بازی دو بار متوقف شد.

 تیم‌های فوتبال استقلال خوزستان و پرسپولیس در هفته سیزدهم و از ساعت ۱۵ در ورزشگاه غدیر اهواز با قضاوت امیر عرب براقی به مصاف هم رفتند که نیمه اول این دیدار با نتیجه یک به یک به پایان رسید. جواد آقایی پور زننده گل استقلال در دقیقه ۵ و محمدحسین کنعانی زادگان گل پرسپولیس را در دقیقه ۳۹ به ثمر رساندند.

علیرضا بیرانوند، محمدحسین کنعانی‌زادگان، امید عالیشاه، فرشاد فرجی، علی نعمتی، مسعود ریگی، مهدی ترابی، میلاد سرلک، شهاب زاهدی، سعید صادقی و محمد عمری بازیکنان پرسپولیس را در نیمه اول تشکیل می‌دادند.

ترکیب تیم استقلال خوزستان را هم فرزین گروسیان، عقیل کعبی، محمد طیبی، محمود مطلق‌زاده، متین کریم‌زاده، حسین ساکی، علیرضا خوشکفا، علیرضا کاظمی، حسین احمدی، بهروز بارانی و جواد آقایی پور تشکیل دادند.

تساوی جنجالی استقلال خوزستان و پرسپولیس در نیمه اول

غافلگیری پرسپولیس در ابتدای بازی

برخلاف تصور استقلالی‌ها بازی را بهتر از بازیکنان پرسپولیس آغاز کردند و در دقیقه ۵، از سمت چپ به سمت دروازه پرسپولیس حمله ور شدند و توپ را به سمت محوطه جریمه ارسال کردند که با واکنش ناقص بیرانوند همراه شد و در ریباند جواد آقایی توانست از غفلت مدافعان پرسپولیس نهایت استفاده را ببرد و با ضربه سر اولین گل بازی را به نام خود و تیمش به ثبت برساند.

پس از این گل بازیکنان پرسپولیس به سمت دروازه استقلال نزدیک شدند و سعید صادقی توپ را در اختیار گرفت و در نزدیکی محوطه جریمه اقدام به شوت زنی کرد که توپ او با اختلاف زیاد از بالای دروازه راهی اوت شد.

دریغ از یک حمله خطرناک برای پرسپولیس

یحیی گل محمدی که در این بازی تغییر سیستم داد و تیم خود را با ترکیب ۲ – ۵ – ۳ وارد زمین کرده بود. همین موضوع در نحوه بازی سرخپوشان کاملاً مشهود بود و آشفتگی دفاعی را در ساختار پرسپولیس شاهد بودیم.

با وجود گذشت ۳۰ دقیقه از بازی، بازیکنان پرسپولیس تاکنون نتوانسته‌اند یک موقعیت جدی روی دروازه استقلال خوزستان خلق کنند و برنامه ریزی آنها برای گلزنی ثمره‌ای نداشته است.

مصدومیت مداوم بازیکنان استقلال

بازیکنان استقلال خوزستان پس از به ثمر رسیدن گل برتری خود، در برخوردهایی که با پرسپولیسی‌ها داشتند بیشتر مواقع نقش بر زمین می‌شدند تا داور بازی را متوقف کند که این موضوع با واکنش اعضای نیمکت پرسپولیس همراه شد و آنها در این خصوص به داور بازی معرتض شدند.

گلزنی پرسپولیس از روی نقطه پنالتی

در دقیقه ۳۳ این بازی برای پرسپولیس کرنر به دست آمد و امید عالیشاه توپ را به سمت دروازه استقلال خوزستان ارسال کرد که در محوطه جریمه این تیم بازیکن استقلال روی میلاد سرلک مرتکب خطا شد و امیر عرب براقی نقطه پنالتی را برای پرسپولیس نشان داد. پس از اعلام پنالتی برای پرسپولیس، سید سیروس پورموسوی بازیکنان خود را به کنار زمین فرخواند و دیدار برای دقایقی با وقفه مواجه شد.

پس از بازگشت بازیکنان استقلال به درون زمین، محمدحسین کنعانی زادگان پشت ضربه پنالتی قرار گرفت و برخلاف جهت گروسیان توپ را به تور دروازه چسباند تا حساب کار یک بر یک مساوی شود.

وقفه در جریان بازی به دلیل سنگ پراکنی

پس از گلزنی بازیکنان پرسپولیس، این بار هواداران استقلالی باعث وقفه در جریان بازی شدند و با سنگ پرتاب کردن به سمت کمک داوری که برای پرسپولیس اعلام پنالتی کرد، با درخواست عرب براقی بازی در دقیقه ۴۰ متوقف شد.

پیگیری بازی پس از ۷ دقیقه وقفه

پس از ۷ دقیقه وقفه مجدد در بازی، با دستور عرب براقی بازی در جریان افتاد و هواداران هر دو تیم به تشویق بازیکنان تیم‌های خود پرداختند.

در دوازدهمین دقیقه از وقت‌های اضافه نیمه اول، پرسپولیسی‌ها حمله‌ای را به سمت دروازه استقلال تدارک دیدند و محمد عمری در نزدیکی محوطه جریمه توپ را به مهدی ترابی رساند و این بازیکن با ضربه‌ای محکم اقدام به شوت زنی کرد که توپ را گروسیان به سختی مهار کرد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=10061

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان