بهترین مکان های دنیا که در طول زندگی خود قطعا باید ببینید

به نقل از توریستگاه:

سیاره زمین مکان باشکوهی است که پر ازشگفتی های طبیعی، شاهکارهای ساخت دست بشر و حیات وحش خیره کننده می باشد. در این دنیا دیدنی و انجام دادنی های بی شماری وجود دارد، بطوریکه دانستن اینکه چه چیز با ارزش تر از وقت و پول گرانبهای شماست می تواند کار دشواری باشد. بهرحال نگران نباشید، ما بهترینهای دنیا را دست چین کرده ایم و به ۲۳ مقصد از تاپ ترین ها که قطعا باید دید، امتیاز داده ایم. پس منتظر چه هستید؟ یک عمر در انتظار تحقق دستیابی به آرزوها!
۲۳- تاج محل در آگرا، هند
شاید بتوان گفت که عاشقانه ترین بنای تاریخی و قطعا یکی از بهترین شاهکارهای معماری که تا بحال ساخته شده، تاج محل است که دستور ساخت آن ۴۰۰ سال پیش توسط امپراطور شاه جهان برای نگهداشتن جسد سومین همسر دوست داشتنی خود، صادر شد. ساخت این مقبره شگفت انگیز، نیاز به ۲۰ هزار کارگر داشت و بیش از دو دهه زمان برد تا تکمیل شود. برای اطمینان از پیشرفت آن، متخصصین ماهری از سراسر دنیا آورده شدند و مرغوبترین مصالح و مواد از کل آسیا تهیه شد. زیبایی باشکوه تاج محل غیرقابل مقایسه است و باید بطور شخصی و در سفر بعدی خود آنرا مشاهده کنید. تاج محل یکی از عجایب هفتگانه دنیا و میراث جهانی یونسکو می باشد.
23- تاج محل در آگرا، هند
۲۲- جزایر گالاپاگوس (The Galapagos Islands)، جزیره اکوادوری (Ecuadorian Island) در اقیانوس آرام
جزایر گالاپاگوس که یکی از زیباترین زیستگاههای طبیعی روی این سیاره است موزه زنده و نمایش سیر تکامل می باشد. این مکان میلیون ها سال قبل بر اثر انفجارهای آتشفشانی شکل گرفته و جزیره ها از آبهای اقیانوس آرام سر بیرون آوردند. مجزا بودن این جزایر همراه با خلق منحصربفرد آنها، منجر به توسعه زندگی جانوری و دریایی  فوق العاده غیر معمول شده که در هیچ مکان دیگری از کره زمین یافت نمی شود. گالاپاگاس بسیاررمزآلود می باشد که حتی چارلز داروین مشهور نیز برای نوشتن تئوری تکامل خود از آن الهام گرفته است. محبوبیت این جزایر در دهه اخیر رشد سریعی داشته بطوریکه بالغ بر ۲۰۰ هزار بازدیدکننده، برای تماشای رژه پرندگان، شنای مارمولک ها، لاک پشت های غول آسا و موارد بیشتر را به خود اختصاص داده است. اگر از دوستدار حیوانات هستید بدانید که هیچ مکانی جادویی تر از گالاپاگوس وجود ندارد.
22- جزایر گالاپاگوس، جزیره اکوادوری در اقیانوس آرام
۲۱- شهر نیویورک در ایالات متحده
اگرچه نیویورک شهریست با هزاران اسم مستعار، اما هیچکدام از آنها مناسب تر از نام مرکز جهان نیست. نیویورک که ملغمه ای از فرهنگهاست، مملو از بازدیدکنندگانی از سراسر جهان می باشد که برای لذت بردن از جاذبه های مشهور شهر، رستورانهای سطح بالا، موزه های معروف دنیا، خرید گران قیمت و گزینه های تفریحی نامحدود، به آن سفر می کنند. موارد بی شماری صرفنظر از سلیقه، سن و بودجه، در نیویورک وجود دارد که می توان انجام داد. حال به راحتی می توان فهمید که چرا مردم به آن می گویند، شهری که هرگز نمی خوابد. شما به بیش از یک سفر یا حداقل یک سفر طولانی نیاز دارید تا طعم واقعی آنرا بچشید. اولین سفر قطعا به تماشای مکانهای مشهور مثل مجسمه آزادی،  ساختمان امپایر استیت، پل بروکلین، یادبود ۱۱ سپتامبر، باغ وحش برونکس، میدان ساعت، برادوی و پارک مرکزی خواهد گذشت. اما دیدنی ها قطعا بیش از این است. همجواری منحصربفرد و ویژه این شهر، شما را افسون خواهد کرد، انرژی بی پایان آن شما را فرا خواهد گرفت و غذاهای خوشمزه اشتیاق شم ارا بیشتر خواهد کرد.
21- شهر نیویورک در ایالات متحده
۲۰- بورا بورا (Bora Bora)، جزیره پلی نزی فرانسه (French Polynesia Island) در آقیانوس آرام جنوبی
بهشت وجود دارد و بروی آبهای شفاف دریایی اقیانوس آرام جنوبی نشسته است. برخاسته از دریایی رویایی، بورا بورا قراردارد، یک جزیره آتشفشانی کوچک پوشیده از جنگل سبز، پیچیده با سواحل ماسه ای سفید و نمایش مناظر بدیع تا جایی که چشم کار می کند. بورا بورا برای قرن ها تحسین شده است و پیشینه آن به صدها سال قبل برمی گردد هنگامیکه کاشفان انگلیسی محو زیبایی آن شدند. امروزه زوجهای جدید و ثروتمندان، مبهوت افسون جذاب این جزیره هستند. اگر بتوانید هزینه اقامت در یکی از استراحتگاههای مجلل و خوش عکس بورا بورا را پرداخت کنید پس برای سفری جهت تمدد اعصاب با لذت فراوان، آماده شوید.
20- بورا بورا، جزیره پلی نزی فرانسه در آقیانوس آرام جنوبی
۱۹- قطب جنوب در جنوبی ترین نقطه قاره
از جنگلهای سرسبز تا صحراهای سوزان و از جزایر گرمسیری دورافتاده تا قله های کوهستان، بشر در سیاره سکونت گزیده و دسترسی به هر گوشه ای را برای مسافران ماجراجو، آسان ساخته است. البته هر نقطه ای بجز قطب جنوب. این قاره یخ زده هنوز هم کاملا مهار نشده است. دمای انجماد آن، حیات وحش خطرناک و عجیب، آب و هوای غیرقابل پیش بینی و زمین، آنرا مکانی غیرممکن و هم خارق العاده ساخته است. هیچ نقطه ای در کره زمین قابل مقایسه با این وسعت از سرزمین سفید یخی نیست. بدلیل چالشی بودن قطب جنوب، در این قاره ساکنین همیشگی وجود ندارد. صنعت گردشگری نیز راه آنرا در سالهای اخیر یافته است. اگرچه اجازه سفر از ماه نوامبر تا مارس داده می شود، اما عزیمت کشتی های مسافری از جنوبی ترین نقطه آمریکای جنوبی پیشنهاد عبور از قاره یخی را می دهد. این سفر می تواند هم سخت باشد و هم هزینه بر، اما شما یکی از اولین افراد در این کره خاکی خواهید بود که بروی آخرین سرزمین تسخیر ناپذیر قدم می گذارد.
19- قطب جنوب در جنوبی ترین نقطه قاره
۱۸- جنگل بارانی آمازون در آمریکای جنوبی، بطور عمده در برزیل، پرو و کلمبیا
جنگل بارانی آمازون نبض این سیاره، متنوع ترین مکان از نظر پوشش گیاهی و جانوری در زمین می باشد که به اندازه اسمش افسانه ایست. مساحت آن ۸۵۵ میلیون مترمربع بوده و با جنگلهای انبوه و پرپشت، رودهای پرپیچ و خم بی انتها، میلیونها گونه مختلف از گیاهان و حیوانات و همچنین قبایلی از بومیان آمیخته شده است. اگرچه آمازون در کل سال با زیبایی طبیعی خود می درخشد اما دو زمان اصلی  برای بازدید از آن وجود دارد. فصل خشک (عموما از ژوئن تا دسامبر) که بسیارگرم و مرطوب است. در طول این فصل، سطح آب کم و مسیرهای پیاده روی باز می شوند و برای دوستداران پیاده روی در میان جنگل، مناسب خواهد بود. برعکس آن فصل بارانی (از دسامبر تا ژوئن) می باشد همراه با بارش های سیل آسا، ایجاد مسیرهای آبی در منطقه و داخل جنگل و جاییکه حیات وحش قابل دیدن است. بدین منظور، زمان سفرتان، یکی از عجیب ترین تجربیات زندگیتان خواهد بود.
18- جنگل بارانی آمازون در آمریکای جنوبی، بطور عمده در برزیل، پرو و کلمبیا
۱۷- جزایر یونان
بازدید از جزایر یونان، محل زندگی قهرمانان افسانه ای و خدایان، یک سفرماورایی به گذشته است. بیش از ۱۴۰۰ جزیره، ساحل را می آراید که هر کدام منحصربفردی و شگفتی خود را به نمایش می گذارند و به بازدیدکنندگان اجازه می دهد که سفری به بهشت ایده آل خود را ترتیب دهند. رویایی ترین مکان روی این سیاره، جزایر سانتورینی هستند که بسیار تماشایی اند به گونه ای که برای عشاق، زوجهای جدید و عاشقان ناامید طراحی شده است. میکونوس (Mykonos) جزیره ای عالی برای هر شخصی است که بدنبال کشف نیمه سرکش خود می باشد و با شب زنده داری خاص در بهترین شرایط دنیا همراه است. دئستداران غذا بهشت را در جزیره کرت می یابند. این جزیره کرت، مشهور برای داشتن بهترین غذا و نوشیدنی یونان است. میلوس بهشت دوستداران ساحل می باشد، جاییکه راحت می توان یک روز یا یک هفته را در سواحل رنگین به استراحت گذراند. برای آنان که بدنبال بازگشت به زمان چند هزار ساله هستند، یک سفر یک روزه به دلوس، محل تولد خدای آپولو، یکی از جالبترین درسهای تاریخ خواهد بود. با انتخاب چندین جزیره بی نظیر، به کشف جادوی یونان باستان دست می یابید.
17- جزایر یونان
۱۶- شفق های قطبی شمالی در ایسلند
شفق های قطبی شمالی یکی از دیدنی ترین پدیده های طبیعی هستند. در حین نمایش رقصی با نورهای سبز، صورتی و آبی برق می زنند و با هماهنگی بی نظیری موج می زند. هیچ نمایش طبیعی در روی زمین به این اندازه حس فرازمینی را ایجاد نمی کند و هیچ جایزه ای بهتر از دیدن شفق قطبی توسط خود شخص نیست. اگر چه این شفق ها از مکانهای بی شماری در قطب قابل رویت هستند اما ایسلند در راس همه آنها برای این مورد است. از گشت و گذار در یخچالهای بزرگ تا زیاد شدن حرارت مرکزی تالاب، از ورود به آتشفشانها تا کشف آبشارهای افسانه ای، ایسلند برای جستجوگران ماجراجویی ساخته شده است. با زیبایی اطراف ایسلند شما یکی از فرصتهای عکاسی را دارا می باشد.
16- شفق های قطبی شمالی در ایسلند
۱۵- گرند کانیون (The Grand Canyon) در آریزونا، ایالت متحده
به طور قطع گرند کانیون یکی از جالبترین عجایب طبیعی در این سیاره می باشد. هیچ چیزی وجود ندارد که بتواند شما را برای اولین بازدید از گرند کانیون آماده کند. شما قطعا از عظمت و رنگهای قابل توجه در هنگام مشاهده از بالا یا کشف آن هنگامیکه داخل آن هستید، غرق در شادی می شوید. اگرچه کانیون برای ۲ میلیون سال عجیب و شگفت آور است، شما نمی توانید لحظه ای برای شروع برنامه ریزی سفر به آریزونا صبر کنید. منظره ای که هرگز از یاد نخواهید برد. گرند کانیون یکی از عجایب هفتگانه و میراث جهانی یونسکو به شمار می آید.
15- گرند کانیون (The Grand Canyon) در آریزونا، ایالت متحده
۱۴- سالار دو اویونی (Salar de Uyuni) در پوتوسی (Potosí Department)، بولیوی
واژه هایی برای توصیف بزرگترین آینه دنیا وجود ندارند. وقتی فصل سیلاب شروع می شود، یک لایه نازک از آب، زمینهای نمکی را می پوشاند و یکی از قابل توجه ترین منظره هایی که تابحال شاهد آن بوده اید یعنی دریای بی پایانی از انعکاس را بوجود می آورد. اویونی بزرگترین زمین مسطح نمکی می باشد که با مساحت ۳۷۲ مترمربع، در طول فلات بولیویایی (Bolivian Altiplano) گسترده شده است. این زمینها از تبخیر دریاچه های ماقبل تاریخ در زیر نور خورشید و باقی گذاشتن لایه ضخیمی از نمک سفت بوجود آمده است که وقتی با صفحه نازکی از آب پوشیده می شود انعکاسی ایجاد می کند که اولویت اول هر مسافر و عکاسی می شود. رسیدن به آن کمی دشوار است چون به هر حال در بیابان هستید اما وقتی به آنجا می رسید متوجه می شوید که ارزش آن همه  تلاش را داشته است.
14- سالار دو اویونی در پوتوسی، بولیوی
۱۳- جزیره ایستر (Easter Island)
جزیره شیلیایی (Chilean Island) در اقیانوس آرام جنوبی
مجسمه های عظیم الجثه جزیره ایستر یکی از بهترین سازه های دست بشر و رازی کشف نشده می باشد، که هنوز هم هیچکس دلیل و چگونگی ساخت آنها را کشف نکرده است. ۸۸۷ مجسمه غول پیکر وجود دارند که به نام موآی (Moai) شناخته شده اند و مردم بومی جزیره راپا نوی (Rapa Nui) آنها را در میان جزیره قرار داده اند. این مجسمه ها بخاطر سرهای نمادین خود معروف هستند اما بدنهایی در زیر زمین دارند و بلندی بعضی به ۱۰ متر می رسد. بازدید از جزیره ایستر ذهنتان را با حس کنجکاوی دلپذیری مشغول خواهد کرد. شما خود را متعجب از انواع موارد نمادین و رمزآلود این جزیره دورافتاده خواهید یافت. اولین ساکنان از کجا آمده اند؟ سرهای مجسمه ها از کجا آمده اند؟ چطور آنها را حمل کرده اند؟ و چرا چنین مشکلی را به جان خریده اند؟ ماجراجویی در اقیانوس آرام جنوبی منتظر شماست.
13- جزیره ایستر (Easter Island)
 برترین سفرهای ماجراجویانه برای افرادی که تمایلی به ماجراجویی ندارند
۱۲- ژاپن
هیچ مکانی در دنیا  وجود ندارد که رسوم قدیمی اش یکپارچه با پیشرفت مدرن امروزی، هماهنگی داشته باشد. ژاپن ریشه ای عمیق در احترام و آداب دارد. در سفرهای خود به ژاپن، از احترام و الزام مذهبی که هر ژاپنی در کار و فعالیت خود دارد تحت تاثیر قرار می گیرید. این حالت در هر برخوردی که دارید، هر غذایی که از صرفش لذت می برید و یا هر باغی که در آن قدم می گذارید مشهود است. اما برجستگی ژاپن به تشریفات مذهبی درحال اجرا ختم نمی شود، این کشور یکی از پیشروان تکنولوژی و نوآوری است که از کلان شهرهایش، سیستم حمل و نقل فوق پیشرفته و محصولات الکترونیکی در سطح جهانی آن آشکار می باشد. اگر در توکیو در حال خوردن سوشی و خواندن کارائوکه، یا در حال تماشای معابد و جنگلهای بامبو در کیوتو، اسکی در کوه فوجی، دیدن میمون های برفی در پارک میمون جیگوکودانی (Jigokudani) باشید، در هر حال ژاپن شما را مسحور خواهد کرد. شکوفه های زیبای صورتی گیلاس را فراموش نکنید که در بهار حومه شهر را می پوشاند. شاید منظره ای بهتر از این در روی کره زمین وجود نداشته باشد.
12- ژاپن
۱۱- پاریس، فرانسه
آه پاریس، شهر عشق. پاریس یکی از زیباترین شهرهای دنیا، یک کلاسیک باشکوه بی انتها در فرهنگ، رستورانهای باسلیقه، هنر گرانبها و حس گرایش به مد می باشد. این شهر شما را ناامید نخواهد کرد و شما را با آواز پری دریایی مجذوب خواهد نمود و همچنین در شگفتی ۲۰۰۰ ساله خود غرق خواهد کرد. بازدید از پایتخت فرانسه، قدم گذاشتن به رویاست، رویایی که هرگز نمی خواهید از آن بیدار شوید. پاریس بطور منظم در رده بندی پربازدیدترین شهرهای دنیا قرار می گیرد، با میلیونها گردشگر که هرساله برای کشف هر آنچه باید دید، راهی می شوند. اگرچه شما به شوق بالا رفتن از برج ایفل و گرفتن عکسی از خود با طاق پیروزی (Arc De Triomphe)، تور موزه لوور، کلیسای نوتردام و یا کشف مقبره های زیرزمینی به آن سفر می کنید، اما اینها کوچکترین مواردیست که شما را مجذوب این شهر می کند. پرسه در خیابانهای سنگفرش شده، یا تماشای مردم و گذراندن یک بعدارظهر در کافه، شاید همه آن چیزی باشد که می خواهید از پاریس در گوشه ای از قلب خود نگهدارید.
11- پاریس، فرانسه
۱۰- دیواربزرگ چین
یکی از بهترین موفقیتهای معماری دست ساز بشر، دیوار بزرگ چین است که طولانی ترین سازه دست سازسی می باشد که تابحال ساخته شده و از فضا قابل رویت است. این دیوار اساسا بعنوان دژی برای حفاظت از مرزهای امپراطوری چین در برابر مغولهای مهاجم ساخته شد. شروع ساخت آن ۲۵۰۰ سال قبل بود. اغلب در مقایسه با اژدهای غول پیکر، دیوار بطرز باشکوهی از میان کوهها، جنگلها، بیابانها و حتی عرض رودخانه ها عبورکرده است. بازدید در هر زمان از سال زیبایی خودش را دارد اما پیشنهاد می کنیم از شلوغی تابستان حذر کرده و در بهار به اینجا سفرکنید، یعنی زمانیکه شکوفه های بسیار زیبای صورتی گیلاس، نمای اطراف دیوارها را تزیین می کنند. دیوار بزرگ چین یکی از عجایب هفتگانه دنیا و میراث جهانی یونسکو می باشد.
10- دیواربزرگ چین
۹- معابد باگان (Temples of Bagan) در باگان، میانمار که به بورما نیز معروف است
بالغ بر ۱۰ هزار معبد (بله درست خواندید هزار معبد) زمانی در شهر قدیمی و باشکوه باگان، پایتخت پادشاهی باگان وجود داشته است. اگرچه زلزله ها و تهاجم مغولها بیشتر شهر را ویران کرد و پایان پادشاهی را رقم زد اما هنوز هم ۲۲۰۰ معبد بطرز شگف آوری پابرجا مانده اند. معابد باگان، یکی از بهترین مکانهای باستان شناسی در دنیاست. با ۶۷ کیلومتر مربع سایبان سبز، رودهای خروشان و البته هزاران معبد باشکوه که با زیبایی در هر مکانی قرار داده شده اند، منظره آن بسیار دیدنی است. تنها مساله این است که قبل از افزایش محبوبیت باگان که منجر به رشد انفجار گونه در گردشگری می شود، جمعیت را دور بزنید و هرچه سریعتر از آن بازدید کنید.
9- معابد باگان در باگان، میانمار که به بورما نیز معروف است
۸- اهرام مصر در گیزا (Giza)، مصر
این اهرام بعد از ۴۵۰۰ سال پس از ساخت، هنوز هم پابرجاست. اهرام خیره کننده گیزا آخرین بازماندگان عجایب هفتگانه جهان از دنیای باستان و احتمالا یکی از مشخص ترین بناهای تاریخی در کره زمین می باشند. این اهرام با مجسمه ابوالهول، مجسمه ای غول پیکر با بدن شیر و سر انسان، محافظت می شوند. اهرام گیزا موضوع مورد بحث یکی از رازهای بزرگ تاریخ است. شکل هندسی کامل و بی نقص و همچنین مقیاس عظیم اهرام منجر به بحثی طولانی در طی قرنها بوده که چگونه اهرام ساخته شده اند و چه کسی آنها را ساخته است. اکثرا بر این ادعا هستند که مصریان باستان، سازنده اهرام بودند و برخی نیز بر این باورند که هیچ انسانی نمی توانسته چنین سازه بی نظیری را با موفقیت خلق کند و آنها ساخته بیگانگان می باشند. شاید این تئوریها احمقانه به نظر آیند، اما اگر یکبار نزدیک به این بنای جادویی بایستید شما هم احتمالا به آنها باور خواهید داشت. اهرام گیزا تنها عجایب هفتگانه دنیاست که هنوز پابرجاست و عضو میراث جهانی یونسکو نیز می باشد.
8- اهرام مصر در گیزا (Giza)، مصر
۷- مهاجرت عظیم آفریقا (Africa’s Great Migration)، پارک حفاظت شده تانزانیا (Tanzania’s Serengeti National Park) تا پناهگاه ملی ماسای مارا کنیا (Kenya’s Masai Mara National Reserve)
بزرگترین نمایش زنده حیات وحش در زمین، مهاجرت بزرگ، یا همان سفر سالانه ایست که توسط میلیونها گوزن یالدار وحشی، گورخر و بزکوهی که در تعقیب باران و بدنبال چراگاه های سرسبزتر هستند، انجام می شود. هر چند خطر برای این حیوانات در کمین است و در این حرکت بعنوان شکار فراوان، در دام شکارچیانی از هر شکل و سایزی می افتند، اما در واقع راه اندازی مرحله تکامل برای حیات وحشی بی همتاست که در عبور از رودخانه یا دشتهای وسیع با آن روبرو می شوند. این مهاجرت یک رویداد در طول سال است، زمانیکه بارش باران در کل منطقه می باشد اما شما می توانید بازدید خود را در ماه های ژوئیه و اوت برنامه ریزی کنید زمانیکه  گوزنها جمع شده اند و آماده عبور از رود گرومتی (Grumeti River) هستند. وقتی دسترسی انسان ادامه پیدا می کند تا پادشاهی مادر طبیعت را کاهش دهد، مکانهای کمی باقی می مانند که می تواند فرصت نگاهی اجمالی به دنیایی بدون انسان را به شما ارائه دهد که هیچکدام تاثیرگذارتر از مهاجرت بزرگ آفریقا نیست.
7- مهاجرت عظیم آفریقا، پارک حفاظت شده تانزانیا تا پناهگاه ملی ماسای مارا کنیا
۶- استرالیا
وسعت استرالیا آنرا به یکی از کشورهای باتنوع زیستی فراوان تبدیل کرده است. فرصتها بینهایت هستند و به فعالیتها و منافع گوناگون می پردازند بنابراین شما نیاز به سفرهای متعدد برای دستیابی به همه آنها دارید. از طول سفر که لازمه رسیدن به آنجاست نهراسید، به محض رسیدن، سرگرمی های فراوانی خواهید داشت و به یاد می آورید که چطور در اولین مکان به آنها رسیدید. مرکز استرالیا، منطقه ای دورافتاده است، یک بیابان وسیع که ماجراجویی هیجان انگیزی را ارائه می دهد و نمایانگر صخره عظیم اولورو (Uluru) می باشد که بنام صخره آیرس (Ayers Rock) نیز شناخته شده است. اگرچه این منطقه دور افتاده تا ۷۰ درصد استرالیا را در بر می گیرد، اما این دقیقا چیزیست که آنرا محافظت می کند و ممکن است شما را جذب نماید. خط ساحلی زیبای استرالیا، مسلما مجموعه ایست با بهترین غواصی جهان در صخره مرجانی بزرگ و صخره مرجانی نینگالو (Ningaloo Reef)، سواحل بهشت گونه ای مثل وایت ساندیز (Whitsundays)، بوندی (Bondi) و ساحل صدف (Shell Beach)، جنگلهای بارانی باورنکردنی و چند شهر از بهترینهای آن. ملبورن بطور منظم جزو بهترین شهرها محسوب می شود و بعد از آن با فاصله کمی، سیدنی قرار دارد که محل استقرار خانه اپرای نمادین می باشد. ترکیب بی عیب و نقصی از عجایب طبیعی و فرهنگ منحصربفرد، استرالیا را به مقصدی دیدنی تبدیل کرده است. صخره مرجانی بزرگ یکی از عجایب هفتگانه دنیا و میراث جهانی یونسکو می باشد.
6- استرالیا
۵- معابد آنگکور (The Temples of Angkor) در سیم ریپ (Siem Reap)، کامبوج
معابد آنگکور یکی از مهمترین و باشکوه ترین مناظر در جنوب شرقی آسیا هستند. آنگکور با مساحت ۳۸۸ کیلومترمربع، شامل شبکه عظیمی از معابد، آبراه ها و جنگل می باشد. نمادین ترین معبد، آنگکور وات (Angkor Wat)، جواهر تاج آنگکور و بزرگترین بنای مذهبی دنیاست. هنگامیکه آنگکور را کشف می کنید فورا جذب عظمت و جزییات شگفت آوری که امپراطور خمر (Khmer empire) به ساخت معابد مقدس خود اختصاص داده بود، خواهید شد. آنگکور تنها نکته برجسته سفر شما نیست، ممکن است یکی از بهترین تجربه های زندگیتان باشد.
5- معابد آنگکور (The Temples of Angkor) در سیم ریپ (Siem Reap)، کامبوج
۴- نیوزیلند
نیوزیلند نسل جدید مقصد مسافران است. این کشور بعنوان بهترین کشور دنیا و برای ۴ سال متوالی در وب سایت تلگراف تراول اواردز رای آورده است. شهرهای آن بطور منظم در بین شهرهای برتر دنیا رتبه بندی می شوند، تاج را بعنوان پایتخت ماجراجویی در جهان نگه می دارد و میلفورد ساند (Milford Sound) مکانی که نویسنده مشهور رودیارد کیپلینگ (Rudyard Kipling) وقتی که اولین مرتبه در سال ۱۸۹۱ از آن بازدید کرد، آنرا هشتمین عجایب دنیا نامید. اخیرا زیباترین مکان روی زمین نامگذاری شده است. هیچ کم و کسری از موارد جالب انجام دادنی در نیوزیلند وجود ندارد. بطوریکه شهرتش بعنوان یک کشور پر از ماجراجویی، انتظاراتی مثل بانجی جامپینگ، چتربازی، جت اسکی، قایق سواری در آبهای خروشان را برآورده می کند. حتی به مسافرین آرام و بی هیجان با سواحل ماسه ای و جزایرش، نوشیدنیهای سطح بالا و مناظر خیره کننده سرویس دهی دارد. باتوجه به اینکه صنعت گردشگری در نیوزیلند به سرعت رشد کرده به شما توصیه می شود که هرچه زودتر از آن بازدید کنید تا برجمعیتی که می خواهند از این کشور باورنکردنی بازدید کنند غلبه نمایید.
4- نیوزیلند
۳- ماچو پیچو (Machu Picchu) در منطقه کوزکو (Cusco Region)، پرو
شهرگمشده ماچو پیچو ایستاده در بالای ابرها در وسط جنگل کوهستانی آندی است که فقط یک شاهکار اینکایی نیست بلکه جواهر تاج قاره آمریکای جنوبی می باشد. امپراطوری اینکا این معماری شگرف را در ارتفاع ۲۴۳۸ متر از سطح دریا بنا کرد، با ساخت بیش از ۲۰۰ ساختمان که برای کشاورزی، نجوم، تشریفات مذهبی و بخش مسکونی مورد استفاده قرار می گرفت. اگرچه مهاجمان اسپانیایی اینکاها را ۱۰۰ سال پس از ساخت آن شکست دادند اما موجودیت شهر سری ماند و تقریبا برای ۴۰۰ سال فراموش شد تا در سال ۱۹۱۱ دوباره کشف شد. ماچوپیچو نمادین، ترکیب شکفت انگیزی از استعداد دست بشر و زیبایی طبیعی اطراف آن است که اینکاها شما را مجبور به کسب آن خواهند کرد. برای رسیدن به ماچوپیچو شما باید کوهپیمایی کنید و یا سوار بر قطار به بالای کوه بروید که خود توصیفی بر دلیل فراموش شدن شهر گمشده برای قرنهای بسیاری می باشد. ماچوپیچو یکی از عجایب هفتگانه و میراث جهانی یونسکو است.
3- ماچو پیچو (Machu Picchu) در منطقه کوزکو (Cusco Region)، پرو
۲- شهر گمشده پترا (The Lost City Of Petra) در پترای اردن
داستانهای مشابه از تخیل و افسانه، شهر گمشده پترا فقط با کوهپیمایی از میان مسیر باریک، طولانی و دره ای بین صخره های سنگی بلند قابل دسترسی است. هنگامیکه از دره خارج می شوید نمای شهر باستانی با ساختمانهای باشکوه حک شده در صخره های صورتی اطراف بیابان کم کم پدیدار می شود. ۲ هزار سال پیش، پترا در مسیر اصلی عبوری تجار و زوار با جمعیتی بالغ بر ۲۰ هزار در شهری پررونق واقع شده بود. اگرچه زلزله در نهایت منجر به نابودی شهر شد و آنرا خالی از سکنه و فراموش شده برای صدها سال ساخت، اما بیشتر بخشهای شهر در طول زمان باقی ماند. پترا یکبار فراموش شد اما سفرتان به شهر گمشده یکی از آن سفرهاییست که برای همیشه به یاد می آورید. پترا یکی از عجایب هفتگانه دنیا و میراث جهانی یونسکو می باشد.
2- شهر گمشده پترا (The Lost City Of Petra) در پترای اردن
۱- ایتالیا
چطور می توانید کشوری که همه چیز دارد را در راس قرار دهید. محبوب همیشگی، ایتالیا همان چیزیست که همیشه آرزویش را داشتید، غنی در تاریخ، فرهنگ، زیبایی، سعادت، عشق، الهام و در راس همه آنها، بهترین غذا و نوشیدنی دنیا که شما را خوشحال نگاه می دارد. رم با شاهکارهای معماری باستانی امپراطوری اش همانند کولوسیوم نمادین (Colosseum)، پانتیون همیشه زنده (Pantheon) و فوروم (Forum) شما را مسحور می کند. در ونیز شما با منظره دلربای شهر شناور بر آب، متحیر خواهید بود. در توسکانی همانند خاندان سلطنتی می خورید و می آشامید و به تپه های غلطان خوش منظره ای که محل تولد رنسانس را زیبا کرده اند، نظر می کنید. کرانه آمالفی (Amalfi) با شهرهای چندین رنگ و آبهای کبودفام که با هم به زیبایی ترکیب می شوند زبان شما را بند خواهد آورد. فلورانس، سیسیلی، میلان و شهرهای دیگر را فراموش نکنید. در ایتالیا موارد دیدنی بسیاری وجود دارد که احتمالا بازدید از این کشور دیدنی را جزو آداب سالانه خود قرار می دهید. کولوسیوم رمی یکی از عجایب هفتگانه دنیا و میراث جهانی یونسکو می باشد.
1- ایتالیا
مبنع: freepassengers
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=14186

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان