با ۹ مورد از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری جهان آشنا شوید

به نقل از توریستگاه:

آیا می خواهید جزو افرادی باشید که از محبوب ترین مقاصد گردشگری سال بازدید می کنند؟ در اینجا چگونگی برنامه ریزی قبلی برای سفر به شلوغ ترین جاذبه های گردشگری جهان آورده شده است. می دانیم که این روزها دوران سختی برای مسافران بوده است. اگرچه اکنون نمی توانیم به مقاصد موجود در فهرست خود سفر کنیم، اما می توانیم برنامه ریزی آن ها را شروع کنیم. اگر فکر می کنید پس از رفع محدودیت های سفر به کجا بروید، این فهرست گزینه بسیار خوبی برای شروع است. برای اطلاعات بیشتر در مورد جاذبه های گردشگری پربازدید در جهان، به مطالعه این مقاله ادامه دهید.
۹. مرداب آبی (The Blue Lagoon)، ایسلند
ایسلند بدون شک یکی از داغترین مقاصد جدید سفر است که طی چند سال گذشته محبوبیت آن به طور چشمگیری افزایش یافته است. مقصد شماره یک در ایسلند، تالاب آبی است. در سال ۲۰۱۷، تعداد کل بازدیدکنندگان آن به رکورد ۱.۲ میلیون نفر رسید. تالاب آبی یک اسپای زمین گرمایی طبیعی است که در یک میدان گدازه ای واقع شده و به دلیل داشتن آب های شفابخش معدنی معروف است. خانواده ها برای رزرو این اسپا باید احتیاط کنند، زیرا کودکان زیر ۲ سال اجازه ورود به استخر را ندارند و کودکان بین ۲ تا ۸ سال نیز لازم است از شناورهای بازویی استفاده کنند.
9. مرداب آبی (The Blue Lagoon)، ایسلند
۸. ماچو پیچو (Machu Picchu)، پرو
جهانگردان به سرعت در حال توجه به آمریکای جنوبی هستند زیرا به دنبال مکان های کمتر شناخته شده و کشف نشده در جهان می گردند. ماچو پیچو یکی از شناخته شده ترین نمادهای این قاره است و تعداد گردشگری آن نشان دهنده این واقعیت است. پس از پذیرش بیش از ۱ میلیون بازدید کننده در سال ۲۰۱۶، مقامات گردشگری تصمیم گرفتند مبلغ ورودی را در جهت تلاش برای نجات ویرانه های گرانبها کاهش دهند.
8. ماچو پیچو (Machu Picchu)، پرو
۷. استون هنج (Stonehenge)، انگلستان
قدمت مجموعه آثار تاریخی سنگی معروف به استون هنج، به ۲ هزار تا ۳ هزار سال قبل از میلاد مسیح باز می گردد. این مکان شاخص یکی از مشهورترین مکان های انگلستان و یکی از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری است. از سال ۱۹۸۶ که استون هنج به فهرست میراث جهانی یونسکو اضافه شد، تعداد بازدیدکنندگان سالانه آن به بیش از ۱.۵ میلیون نفر رسیده است.
7. استون هنج (Stonehenge)، انگلستان
۶. مسیح رهایی بخش (Christ the Redeemer)، برزیل
احتمالا عکس هایی را مشاهده کرده اید که نشان دهنده تعداد زیادی افراد است که در زیر مجسمه عظیم و سفید مسیح جمع شده اند. این مجسمه (یکی از عجایب هفتگانه جهان) معروف به مسیح رهایی بخش است و سالانه ۱.۸ میلیون بازدید کننده را به خود جلب می کند. بهترین یا بدترین روز ریودوژانیرو، بسته به نوع نگاه شما، یکشنبه عید پاک است. در سال های اخیر، این مجسمه در زمان تعطیلات مذهبی پذیرای ۱۴ هزار نفر بوده است.
6. مسیح رهایی بخش (Christ the Redeemer)، برزیل
با 9 مورد از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری جهان آشنا شوید
۵. آکروپلیس آتن (Acropolis of Athens)، یونان
این ویرانه های باستانی آتن در بالای صخره دیدنی یونان قرار دارند. با وجود ادامه پروژه های مرمت، تعداد زیادی از تماشاگران همچنان سال به سال به این محل سرازیر می شوند. این مجموعه در سال ۲۰۱۹ پذیرای نزدیک به ۴ میلیون گردشگر بود.
5. آکروپلیس آتن (Acropolis of Athens)، یونان
۴. برج ایفل (Eiffel Tower)، فرانسه
برج ایفل که در قلب پاریس، عاشقانه ترین شهر جهان قرار دارد، به نمادی جهانی برای سفر و مقصدی محبوب برای گردشگران تبدیل شده است. بازدید از برج ایفل در صدر فهرست بسیاری از سفرها قرار دارد و با توجه به ۷ میلیون بازدید کننده ای که در حال سلفی گرفتن در زیر ساختمان ۸۱ طبقه آن هستند، اصلا تعجبی ندارد.
4. برج ایفل (Eiffel Tower)، فرانسه
۳. دیوار بزرگ چین (The Great Wall of China)
دیوار بزرگ چین که یکی از بزرگترین سازه های ساخته شده توسط بشر در جهان محسوب می شود، حدود ۲۱ هزار کیلومتر طول دارد. با پذیرش ۱۰ میلیون گردشگر در سال، دانستن بهترین زمان برای بازدید از آن مفید است. بدون شک پاییز زیباترین فصلی است که می توانید به اینجا بیایید، اما متأسفانه این موقع از سال هنوز اوج زمان گردشگری است. با کمال تعجب، اگر می خواهید از ازدحام جمعیت فرار کنید، ماه ژوئن بهترین زمان است، به خصوص اگر می خواهید هنگام بارش برف از آن بازدید کنید.
3. دیوار بزرگ چین (The Great Wall of China)
۲. هرم بزرگ جیزه (The Great Pyramid of Giza)، مصر
شاید تعجب آور باشد اگر بدانید که یک بیابان متروک در خاورمیانه اکنون به یکی از بزرگترین مقاصد گردشگری در جهان تبدیل شده است، مگر اینکه تعداد افرادی را که مایل به دیدن هرم بزرگ جیزه هستند در نظر بگیرید! هرم بزرگ جیزه یکی از عجایب هفتگانه دنیای باستان و یک مکان محبوب برای بسیاری از مردم است. این مقبره معروف جهان که در حدود ۲۵۰۰ سال قبل از میلاد ساخته شده است، در حال حاضر مسئول ۱۴.۷ میلیون بازدید کننده ای است که سالانه به اینجا می آیند.
2. هرم بزرگ جیزه (The Great Pyramid of Giza)، مصر
۱. آبشارهای نیاگارا (Niagara Falls)، آمریکا و کانادا
و در نهایت، به مقصد توریستی آمریکای شمالی می رسیم که با بیش از دو برابر بازدیدکننده، بیشتر از همه مکان های دیگر در آن بازدیدکننده وجود دارد. آبشارهای نیاگارا واقع در مرز نیویورک و آنتاریوی کانادا، مجموعه ای عظیم از سه آبشار است که هر دقیقه ۱۷ هزار متر مکعب آب از درون آن جاری می شود. در حال حاضر تخمین زده می شود این مکان سالانه میزبان ۳۰ میلیون گردشگر باشد و به عنوان پربازدیدترین جاذبه گردشگری در جهان شناخته شود.
1. آبشارهای نیاگارا (Niagara Falls)، آمریکا و کانادا
منبع: skyscanner
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=13665

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان