بالغ بر ۸۰ پروژه ورزشی در دست اقدام در زنجان وجود دارد

ایسنا/زنجان مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: بالغ بر ۸۰ پروژه در دست اقدام در سطح استان وجود دارد که امیدواریم با حمایت‌های انجام شده در سفر دوم رئیس‌جمهور بخش قابل توجهی از این پروژه‌ها کامل و در اختیار مردم قرار گیرد.

جواد بازرگان امروز (جمعه ۱۵ دی ماه) در نشست جامعه ورزش و جوانان زنجان با وزیر ورزش و جوانان که در سالن بیمه سلامت زنجان برگزار شد، گفت: استان زنجان با جمعیت بیش از یک میلیونی که ۳۷ درصد این جمعیت جوان است آمار قابل توجهی از جوانان را داراست و از پتانسیل بسیار خوبی برخوردار است.

وی اظهار کرد: در ۱۶ رشته ووشو، قایقرانی، جانبازان و توان یابان، وزنه‌برداری، کوهنوردی و صعودهای ورزشی، دوچرخه‌سواری، بوکس، بدن‌سازی و پرورش اندام، تکواندو، شمشیربازی، تری اتلون (سه‌گانه)، کاراته، اسکیت، واترپلو، انجمن‌های ورزشی و فوتسال براساس آمایش سرزمینی جایگاه خوبی در کشور داریم و استان در این رشته‌ها مستعد است.

بازرگان با بیان اینکه تنها در ۹ ماهه گذشته ورزشکاران استان ۴۷ مدال جهانی، بین‌المللی، مسابقات و بازی‌های آسیایی کسب کرده‌اند که شامل ۱۰ مدال جهانی، ۱۲ مدال بین‌المللی، ۱۷ مدال آسیایی، ۸ مدال بازی‌های آسیایی هانگژو است، تصریح کرد: اعزام ۲۴ نفر به بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی و کسب ۸ مدال رنگارنگ تازه‌ترین افتخارآفرینی ورزشکاران استان بود که ۵۰ درصد مدال های این بازی ها را بانوان به گردن آویختند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان تعداد اماکن ورزشی موجود در استان را ۱۹۴ مورد شامل سالن، سکو، چمن مصنوعی و طبیعی، استخر و زمین تنیس اعلام کرد و افزود: با افتتاح‌های سفر دوم ریاست جمهوری و وزیر ورزش و جوانان سرانه ورزش استان نیز افزایش یافت.

وی با بیان اینکه تعداد بالغ بر ۸۰ پروژه در دست اقدام در سطح استان وجود دارد، ابراز امیدواری کرد: با حمایت‌های سفر دوم ریاست جمهوری بخش قابل توجهی از این پروژه‌ها کامل و در اختیار مردم قرار گیرد.

بازرگان گفت: تهیه و نصب تنها دیواره سرعت چهار لاین در ایران و دیواره سرطناب یکی از بهترین دیواره‌های مسابقه‌ای استاندارد ایران و تعویض کف‌پوش سالن ۶ هزار نفری مجموعه انقلاب با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال نیز از دیگر اقدامات ورزش و جوانان استان در سال جاری  بوده است.

مدیر کل ورزش و جوانان استان زنجان همچنین با اشاره به اینکه تعداد ۱۱۲ سمن در استان موجود است که ۵۷ سمن دارای مجوز و ۳۰ سمن فعال‌اند، ادامه داد:  ۱۵ مرکز مشاوره تخصصی ازدواج و خانواده در سطح استان فعالند و ۴ مرکز انتخاب همسر و همسان‌گزینی راه‌اندازی نیز شد.

وی همچنین برگزاری جشن‌های وصال هشتگانه در سطح استان، رویدادهای مختلف کارآفرینی از جمله کاپ‌شو، نماشو، ایران دخت و …، برگزاری اولین اجلاس ملی شبکه کارآفرینی و اشتغال‌پذیری جوانان به میزبانی زنجان به عنوان استان معین و دبیر ملی شبکه را نیز از دیگر اقدامات در حوزه جوانان برشمرد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=14023

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان