امیرعبداللهیان: توقف نسل‌کشی صهیونیست‌ها رسالت فوری بشریت است

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران توقف نسل‌کشی و ماشین کشتار رژیم صهیونیستی و امدادرسانی به غزه را رسالت فوری و تاریخی بشریت، همه موحدان و انسان‌های آزاده خواند.

 حملات و جنایات صهیونیست‌ها در غزه و در واکنش به عملیات طوفان الاقصی بعد از گذشت بیش از دو ماه و نیم همچنان ادامه دارد. حملاتی که بیش از ۲۰ هزار شهید بر جای گذاشت و آنگونه که نخست‌وزیر رژیم اسرائیل بنیامین نتانیاهو امروز دوشنبه اعلام کرد این رژیم نباید تا زمان دستیابی به «پیروزی قاطع» جنگ را متوقف کند.

صهیونیست‌ها در آستانه سال نو میلادی و در شب میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) نیز اقدام به حمله به اردوگاه المغازی در مرکز نوار غزه کردند که بر اثر آن بیش از ۷۰ نفر از شهروندان فلسطینی اعم از غیرنظامیان، زنان و کودکان به شهادت رسیدند.

سخنگوی وزارت بهداشت غزه هم اعلام کرد که تعداد شهدا در این حمله به ۷۰ نفر رسیده، اما با توجه به اینکه بسیاری از مردم همچنان زیر آوار هستند، احتمال افزایش شهدا وجود دارد، وی آنچه در اردوگاه المغازی رخ داده را نابودی کامل یک منطقه مسکونی خواند. (اینجا بخوانید)

حملات صهیونیست‌ها به اردوگاه المغازی واکنش امروز (دوشنبه) چهارم دی ماه سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ناصر کنعانی را به همراه داشت و او در نشست هفتگی با خبرنگاران آن را قویا محکوم کرد و گفت که این جنایت نشان داد این رژیم به هیچ یک از آموزه‌های اخلاقی، انسانی، دینی و قواعد بین‌المللی پایبند نیست و ضرورت دارد جامعه جهانی برای جلوگیری از این جنایات با عبور از مرحله صدور بیانیه‌ها اقدام عملی جدی و بازدارنده‌ای را در پیش بگیرد و مانع ادامه جنایات و تجاوزها و کشتار وحشیانه مردم بی دفاع فلسطین شود.

جنایات و نسل‌کشی صهیونیست‌ها در این مدت از سوی مردم سراسر جهان از جمله مسیحیان محکوم شد و آنگونه که ناصر کنعانی هم به آن اشاره کرد در بیت لحم زادگاه عیسی مسیح (ع) نیز مسیحیان برای ابراز همبستگی و همدردی با ملت فلسطین، مراسم جشن عید کریسمس را تعطیل کردند.

در همین خصوص و در آستانه میلاد حضرت عیسی مسیح، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران حسین امیرعبداللهیان امشب (دوشنبه) در پیامی ضمن تبریک میلاد پیامبر عدالت و دوستی حضرت عیسی بن مریم (ع) به تمام پیروان آن بشارت‌ دهنده صلح و مهربانی در سرتاسر جهان، عنوان کرد: ‏امروز جهان شاهد فجیع‌ترین جنایات و بی‌سابقه‌ترین ناعدالتی از سوی یک رژیم یاغی و تروریستی علیه فلسطینی‌ها و ساکنان زادگاه مسیح (ع) است که به پشتوانه آمریکا تمامی قوانین بین‌المللی و حقوق انسانی را به سخره می‌گیرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی تصریح کرد: ‏توقف نسل‌کشی و ماشین کشتار رژیم صهیونیستی و امدادرسانی به غزه رسالت فوری و تاریخی بشریت، همه‌ موحدان و انسان‌های آزاده است که با الهام از آموزه‌های مسیح (ع) و همدلی دولت‌های صلح‌جو امکان‌پذیر خواهد بود.

و‏زیر امور خارجه همچنین از خداوند یکتا نیکبختی و بهروزی پیروان حضرت مسیح (ع) و صلح و آرامش برای همه مسیحیان عزیز ایران زمین و جهانیان را مسئلت کرد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=11590

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان