اسرار آمیز ترین جنگل های دنیا

به نقل از توریستگاه:

ما دوستدار جنگلها هستیم به همین دلیل برای هر موردی که از مغازه ما خریداری شود، ۱۰ درخت می کاریم. درختکاران ما سخت کار می کنند تا جنگلهای اسرار آمیز جدیدی خلق کنند. درختکار بودن لذت بخش است اگر چه کار بسیار دشواریست. روزها بلند هستند و کار سخت، اما پاداش آن این سختی را جبران می کند. آیا کنترل تخیلتان وقتی یک عکس زیبا از یک جنگل قدیمی و بکر می بینید از دستتان می رود؟ آیا شما از آن دسته افرادی هستید که با ترسهای خود روبرو می شوند و به کشف مکانهای مخفی و اسرارآمیزمی پردازند؟ پس این لیست برای شماست. درباره اسرار آمیزترین جنگلهای دنیا بخوانید و دلیل قرار دادن آنها در لیست سفر خود را دریابید.
۱- جنگل سیاه (Black Forest) در آلمان
این نام خود به تنهایی رازآلود است و به همین دلیل است که این جنگل در آلمان به عنوان مقر اساطیر و افسانه ها معروف می باشد. از ارواح و اجنه تا مسیرهای جنگلی تاریک و ترسناک، جنگل سیاه تصویری از وحشت و داستانهای تخیلی را ارائه می دهد. اما نترسید این منطقه در جنوب غربی آلمان، همیشه پر از دهکده های عجیب و غریب و مسیرهای پیاده روی زیبا می باشد.
1- جنگل سیاه (Black Forest) در آلمان
۲- هالربوس (Hallerbos) در بلژیک
هر ساله در بهار، سطح زمین این جنگل بلژیکی، از گلهای زنبق پوشیده می شود که آنرا مانند فرشی به رنگ آبی بنفش در می آورد و باعث می شود مسافران حس کنند در قصه ها قدم می زنند.
2- هالربوس (Hallerbos) در بلژیک
۳- جنگل راتا (Rata Forest) در نیوزیلند
راتا نوعی درخت در نیوزیلند است و این جنگل در جزیره اندربی (Enderby) پوشیده از این تنه ها و شاخه های پیچ خورده می باشد. مسیرهای پیاده روی بیشماری در جنگل  و در خود جزیره وجود دارد.
3- جنگل راتا (Rata Forest) در نیوزیلند
۴- جنگل کروکد (Crooked Forest) در لهستان
این جنگل خارج از نووه زارنوو (Nowe Czarnowo) در لهستان واقع شده و تا به امروز هیچکس نمی داند که چرا درختان،  همگی به یک شکل انحنا دارند. این فرض وجود دارد که حوالی سال ۱۹۳۰، تعداد ۴۰۰ درخت کاج در این زمین کاشته شده است که احتمالا برای تولید الوار خمیده برای ساخت قایق بوده اما تا امروز بصورت یک راز باقی مانده.
4- جنگل کروکد (Crooked Forest) در لهستان
۵- جنگل گوبلین (Goblin Forest) در نیوزیلند
این نام، گویای ماهیتش است، جنگل خزنده گوبلین به واقع منحصربفرد است و شبیه به هیچ موردی که تابحال دیده اید نیست. جنگل را با ورود به پارک جنگلی تاراروآ (Tararua) پیدا کنید و سپس مسیر خود را بسمت دامنه پوشیده از درخت کوه تاراناکی (Taranaki)، حدود ۶۰۰ تا ۹۰۰ متر ادامه دهید. درختان ترسناک پوشیده از خزه در این جنگل شامل کاماهی (kamahi)، میرو (miro) و توتارا کوهستانی (totara) می باشند. چون این گستره از زمین بسیار مه آلود و مستعد بارش باران است. درختان همیشه پوشیده از خزه سبز می باشند که درخشش گوبلین کوتوله را می دهد.
5- جنگل گوبلین (Goblin Forest) در نیوزیلند
۶- استانتون مور (Stanton Moor) در بریتانیا
این جنگل زیبا در استانتون مور در انگلستان شمالی واقع شده و همچنین در برگیرنده یک دشت از سنگهایی اسرارآمیزاز دوران سنگ برنزمی باشد.
6- استانتون مور (Stanton Moor) در بریتانیا
 پارک های ملی و ایالتی رد وود، مکان هایی منحصربه فرد در اطراف دنیا
۷- مرداب خزه (Moss Swamp) در رومانی
بنظر می رسد که این تصویر از یک منطقه جنگلی خزه در رومانی باشد، اگرچه موقعیت مکانی آن کاملا مشخص نیست. رومانی پر از کوهها و جنگل های زیبا می باشد بنابراین ارزش بازدید را دارد. احتمالا باید درباره این مرداب اسرارآمیز خزه پوش تحقیق کنید.
7- مرداب خزه (Moss Swamp) در رومانی
۸- دریایی از درختان یا آئوکیگاهارا (Aokigahara) در ژاپن
این جنگل در دامنه کوه فوجی در ژاپن قراردارد و بعنوان دریایی از درختان شناخته شده است زیرا بسیار پهناور و رازآلود می باشد. همچنین بسیارانبوه است بنابراین بطور طبیعی تمام صداهای بیرونی را مسدود می کند و گم شدن در آن بسیار آسان اتفاق می افتد بطوریکه کوهپیمایان اغلب نوارهایی به درختان آویزان می کنند تا گم نشوند.
8- دریایی از درختان یا آئوکیگاهارا (Aokigahara) در ژاپن
۹- جنگل اتزارتا (Otzarreta Forest) در اسپانیا
این جنگل واقع در شهرستان باسک (Basque) اسپانیاست و در واقع یک بخش زیبایی از پارک ملی گربیا (Gorbea) می باشد. درختان بسیار قدیمی همراه با فضای مه آلود به این جنگل حال و هوای روحانی می دهد. این درختان دیوانه کننده، قطعا شایستگی ثبت در لیست اسرارآمیزترین درختان کره زمین را دارند.
9- جنگل اتزارتا (Otzarreta Forest) در اسپانیا
۱۰- جنگل هویا باکیو (Hoia-Baciu Forest) در رومانی
این جنگل یکی از تسخیر شده ترین جنگلهای دنیا محسوب می شود و گاهی به مثلث برمودا ترانسیلوانیا (Bermuda Triangle of Transylvania) منسوب می شود. مردم ادعا کرده اند که اجسام فضایی پرنده (UFO) و ارواحی در نزدیکی جنگل دیده اند که البته هیچکس مطمئن نیست. افسانه ای می گوید که در وسط جنگل یک میدان انرژی فوق العاده ای وجود دارد که جاذب فعالیتهای ماورایی می باشد.
10- جنگل هویا باکیو (Hoia-Baciu Forest) در رومانی
۱۱- مسیر پیاده روی شوکران چینی (Chinese Hemlock Trail) در تایوان
این پیاده روی در بخشی از منطقه تفریحی جنگل ملی تای پینگ شان (Taipingshan) در تایوان است. ممکن است ترسناک بنظر برسد اما نگران نباشید، یک پیاده روی کوتاه است البته شاید با توجه به ارتفاع و شیب تند، مسیر کمی دشوار باشد.
11- مسیر پیاده روی شوکران چینی (Chinese Hemlock Trail) در تایوان
۱۲- جنگل سینگی (Tsingy Forest) در ماداگاسکار
جنگل سینگی که به نام جنگل چاقو نیز شناخته شده، منطقه خارق العاده ایست که پوشیده از سنگهای آهکی نوک تیزی می باشد که تا ارتفاع ۷۰ متر از زمین بیرون آمده است. یکی از خطرناکترین پارکهای ملی است که تابحال دیده اید اما درنهایت ارزش آنرا دارد، همانگونه که برخی از ما در تن تری (tentree)، در حال کاشت درختانی در ماداگاسکار به کشف خود پرداخته ایم.
12- جنگل سینگی (Tsingy Forest) در ماداگاسکار
منبع: tentree
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=14082

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان