استان فارس ظرفیت بالنده ای در عرصه بانوان دارد

حجت‌الاسلام قانع گفت: مهرواره بانور طرحی است که در حیطه کنشگری بانوان در حوزه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی خوب عمل کرده است و به واسطه آن ظرفیت‌های فعال در عرصه های مختلف شناسایی شده است.

حجت‌الاسلام حسن قانع مدیر کل تبلیغات اسلامی استان فارس در گفت و گو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به مهرواره بانور و تأثیر آن گفت: مجموعه بنیاد هدایت در گام دوم مهرواره بانور به سراغ موضوع بسیار مهم و فریضه انقلابی جهاد تبیین رفته است که بسیار مورد تقدیر است‌.

وی ادامه داد: گام اول این طرح که با عنوان مهرواره بانور ۱ اجرا شد در حیطه کنشگری بانوان ما در حوزه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی بسیار موفق عمل کرد و توانست ظرفیت‌ها و سرمایه‌های فعال و بانوان موفق و کنشگر را شناسایی کند.

حجت‌الاسلام قانع یادآور شد: این طرح سرمایه‌ای را به استان‌ها معرفی کرد که زمینه مردمی سازی حکمرانی را در حوزه حل مساله فردی و اجتماعی ایجاد کرده که امید است در گام دوم هم با رویکرد جهاد تبیین گره‌های ذهنی و بینشی آحاد مردم با ظرفیت کنشگری فرهنگی و تبلیغی بانوان باز شود و شاهد ارتقا در نظام مسائل پیرامون انقلاب و مسائل روز کشور باشیم.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان فارس با اشاره بر اینکه استان فارس به عنوان سومین حرم اهل بیت علیهم السلام در کشور است عنوان کرد: این استان ظرفیت بسیار خوب و بالنده ای در عرصه بانوان دارد که سهم به سزایی در بانور یک را به خود اختصاص داد و امید است در گام دوم هم شاهد نقش آفرینی این قشر فرهیخته و هدایتگر و تأثیر گذار باشیم.

وی در ادامه افزود: از همه خواهران و کنشگران مؤثر حوزه روشنگری، هدایت و تبیین دعوت می‌کنیم که در این رزمایش معرفتی و بینشی حضور فعال داشته باشند تا با کمک آن‌ها بتوان گره‌های ذهنی که در این جنگ ترکیبی و شناختی که آحاد مردم به آن دچارند را حل کنیم.

مهرواره بانور پویشی ملی است برای قیام بانوان مسجدی در عرصه‌های مختلف انقلاب اسلامی که نیاز به کنشگری این قشر وجود دارد. سال گذشته نخستین مهرواره بانور با رویکرد گره‌گشایی بانوان در حوزه زنان و خانواده برگزار شد. مجموعاً در سراسر کشور بیش از ۳۳ هزار نفر شرکت کردند.

دومین مهرواره بانور از ۲۸ آبان ماه همزمان با ولادت حضرت زینب (س) آغاز شده و تا ۱۳ دی‌ماه سال جاری و مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) ادامه خواهد داشت؛ این دوره با رویکرد جهاد تبیین در حال برگزاری است. ضمن تولید محتوا برای کنشگران بانو، از آن‌ها خواسته شده تا که در قالب‌ها و بسترهای مختلف به این فریضه قطعی بپردازند.

تا کنون ۹۳ نفر از بانوان فعال مسجدی استان فارس در مهرواره بانور ۲ ثبت نام کرده اند. علاقه مندان و بانوان فعال برای شرکت در این مهرواره می‌توانند کلمه «بانور» را به سامانه ۵۰۰۰۹۶۵۰۰ ارسال کنند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=10967

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان