استاندار اردبیل: راه آهن اردبیل – مغان جزو ۴ کریدور اصلی کشور خواهد بود

استاندار اردبیل گفت: راه آهن اردبیل – مغان جزو ۴ کریدور اصلی جمهوری اسلامی ایران تعیین شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، سیدحامد‌ عاملی عصر امروز در نشست با جمعی از فعالان اجتماعی، نخبگان و منتخبین شهرستان گرمی، اظهار کرد: طی ۲ سال گذشته راه‌آهن اردبیل – مغان به شکل ویژه بررسی شد و این طرح به عنوان کریدور ریلی شمال – جنوب به رئیس جمهور پیشنهاد شد.

وی افزود: نهایتا پس از بررسی‌های تخصصی و فنی در سطح عالی کشور، با نظر مساعد آیت الله رئیسی این طرح به عنوان یکی از ۴ کریدور اصلی جمهوری اسلامی ایران تعیین شد.

استاندار اردبیل تصریح کرد: پس از اقناع‌سازی‌های گسترده مبنی بر اینکه راه‌آهن اردبیل – مغان به عنوان بهترین کریدور ریلی کشور از نظر جنبه‌های مختلف در سطح کشور است، برای پروژه فوق مجوز ردیف بودجه ملی صادر شد.

عاملی گفت: تنها دغدغه اصلی و مهم استان اردبیل، اقتصاد است که متاسفانه در بخش‌های مختلف اقتصادی استان از میانگین‌های کشوری فاصله قابل توجهی دارد و تنها راه پیشرفت و توسعه اقتصاد استان اردبیل به تولید گره خورده است و با بهره‌برداری از پروژه راه‌آهن اردبیل – میانه شاهد سرمایه گذاری‌های قابل توجهی خواهیم بود.

وی تصریح کرد: برنامه‌ریزی‌های جامعی طی ۲ سال اخیر در حوزه تولید استان اردبیل تدوین شده که طی این مدت در سطح‌های مختلف این برنامه‌ها در حال اجرا بوده و در آینده نزدیک آثار آن نمایان خواهد شد و البته قدم اول و اصلی در این موضوع مهم و اساسی، تفکر و اندیشه جامع یکپارچه سازنده در سطح استان در بین کلیه آحاد و اقشار است.

عاملی ادامه داد: شهرستان گرمی یکی از مناطق با پتانسیل بالای استان اردبیل محسوب می‌شود که دچار عقب ماندگی‌های قابل توجهی شده است و‌ مسوولان عالی شهرستان یک برنامه جامع پیشرفت و توسعه شهرستان گرمی در کلیه حوزه‌ها تدوین کنند تا اقدامات لازم جهت عملیاتی‌سازی این طرح جامع و ویژه در دستور کار قرار گیرد.

استاندار اردبیل گفت: از مقامات شهرستان گرمی تقاضا می‌شود که کلیه صاحب نظران، اندیشه‌ورزان و دلسوزانی که اهل این شهرستان هستند و در حال حاضر در سطح شهرستان گرمی و سایر نقاط کشور سکونت دارند را جهت هم‌فکری و همکاری در راستای توسعه و پیشرفت شهرستان، فرا بخوانند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=12041

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان