اردوی «راویان پیشرفت» در مجتمع کشتی سازی و صنایع دریایی فراساحل

بندرعباس – بیش از ۴۰ نفر از خبرنگاران رسانه های مختلف استان هرمزگان در قالب اردوی «راویان پیشرفت» از مجتمع کشتی سازی و صنایع دریایی فراساحل(ایزوایکو) در غرب بندرعباس بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، اردوی راویان پیشرفت یکی از بارزترین مصادیق فعالیت رسانه‌ای امیدآفرین برای معرفی دستاوردها و ظرفیت‌های داخلی در برابر یاس آفرینی دشمن است.

اردوی «راویان پیشرفت» به دنبال آن است که اصحاب رسانه از فعالیت‌های صورت گرفته در بخش‌های صنعت و تولید بازدید داشته باشند و از نزدیک در جریان پیشرفت‌ها قرا بگیرند و راویان فعالیت‌های انجام شده در صنعت باشند.

با ابتکار بسیج رسانه استان هرمزگان بیش از ۴۰ نفر از خبرنگاران رسانه‌های مختلف در این استان در قالب اردوی «راهیان پیشرفت» از بخش‌های مختلف مجتمع کشتی سازی و صنایع دریایی فراساحل ایزوایکو دیدن کردند و پیشرفت‌های محسوسی در حوزه ساخت و تعمیر انواع کشتی‌ها و سازه‌های دریایی و … را رؤیت کردند.

سرهنگ پاسدار محمدرسول جلالی، رئیس بسیج رسانه هرمزگان در آئین آغاز به کار این اردو گفت: اردوی راویان پیشرفت در راستای فرامین مقام معظم رهبری و با هدف امیدآفرینی در جامعه برگزار شده تا دستاوردهای انقلاب و نظام در بخش‌های مختلف به ویژه صنعت به جامعه معرفی شود.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران و جمهوری اسلامی ایران در دوران عمر بیش از ۴۰ ساله خود دستاوردهای بسیاری داشته که برخی از آن‌ها در حوزه صنعتی است که باید به جامعه معرفی شود.

رئیس بسیج رسانه هرمزگان ادامه داد: خبرنگاران حاضر در این اردو از بخش‌های مختلف مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) بازدید کرده و با دستاوردهای مهم این حوزه آشنا شدند.

وی با بیان اینکه معرفی درست این دستاوردهای می‌تواند روحیه غرور ملی و افتخار به هویت ایرانی را عمیق‌تر کرده و بر نشاط اجتماعی بیفزاید، عنوان کرد: این کار باید توسط متخصصان حوزه رسانه و تبلیغات و خبرنگاران انجام شود که به‌خوبی می‌توانند بافکر و ایده و نظر خود آثار عمیقی در جامعه داشته باشند.

سلمان ضربی، مدیرعامل مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) نیز با بیان اینکه این مجتمع خدمات خوبی در زمان تحریم به بخش دریایی کشور داده است، گفت: در زمینه نفت و گاز اکنون ۲ طرح بزرگ را در میدان نفتی فروزان و مرحله ۱۱ پارس جنوبی در دست دارد که مجموع اعتبار اجرای آن‌ها ۲۵۰ میلیون دلار است.

وی با اشاره به اینکه مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) در زمینه ساخت کشتی هم قرارداد ساخت ۲ فروند کشتی را منعقد کرده است، افزود: بزودی عملیات ساخت کشتی اول آغاز خواهد کرد و کشتی دوم که ۱۴۵ متر طول دارد روند ساخت آن در هفته‌های آینده آغاز خواهد شد.

مدیرعامل کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) ادامه داد: آمبولانس دریایی نیز در دست ساخت است که در دهه فجر به مالک شناور تحویل داده خواهد شد.

وی با بیان اینکه دو هزار و ۶۳۰ نفر در مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) در زمینه‌های تعمیر کشتی، ساخت جکت‌های نفتی و غیره مشغول بکار هستند، افزود: اگر کشتی‌های بزرگ‌تری جذب شود این ظرفیت تا ۱۰ هزار نفر افزایش خواهد یافت.

شرکت در آئین تشییع پیکر پاک و مطهر شهید گمنام با حضورمسئولان، متخصصین و کارگران شاغل در مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) از دیگر برنامه‌های ارودی «راویان پیشرفت» بود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=10305

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان