آیا می دانید امن ترین شهرهای جهان در سال ۲۰۲۳ کدامند؟

به نقل از توریستگاه:

چه چیزی موجب درهم شکستن یک شهر عالی و بی عیب و نقص می شود؟ بازدیدی از یک موزه، دیدن جاهای دیدنی، خوردن خوراک های لذیذ محلی یا استراحت در یک عصر دل انگیز در یک کافه؟
استانداردهای شما هرچه باشد، مطمئنا یکی در بین آنها مشترک است و آن این است که شما خواستار سفر به جایی هستید که احساس امنیت کنید.
واحد اطلاعات اقتصادی در سال ۲۰۱۹ فهرست شهرهای امن را مشخص کرد. در این لیست ۶۰ مقصد در سرتاسر جهان از لحاظ امنیت دیجیتالی، حفظ امنیت سلامت، زیرساخت ها و امنیت فردی رده بندی شده اند.
شهری که در صدر این لیست قرار دارد شهر توکیوست، پرجمعیت ترین کلان شهر بر روی کره زمین که امتیاز ۹۲ از ۱۰۰ را از آن خود کرد.
سنگاپور با اختلاف اندک و با نمره ۹۱.۵ در جایگاه دوم و کلان شهر ژاپنی اُساکا با امتیاز ۹۰.۹ در جایگاه سوم قرار گرفت. جای تعجب نیست این سه شهر در رده بندی سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ سی اس آی (SCI) یا نمایه استنادی علوم هم در جایگاه های اول تا سوم قرار گرفته بودند.
شهرهای اروپایی شامل آمستردام شهری که با معضل ازدیاد گردشگر دست و پنجه نرم می کند یا شهر کپنهاگ که به واسطه خانه های زیبای کنار آب و سبک زندگی آرامش بخش و دنج شناخته شده است نیز به ترتیب در جایگاه چهارم و هشتم قرار گرفتند.
تنها شهر از آمریکا که در بین این ۱۰ شهر برتر قرار گرفت پایتخت آن یعنی شهر واشنگتن بود که در رده هفتم قرار گرفت. البته شهر شیکاگو شامل این لیست نشد و در جایگاه یازدهم جای گرفت.
احساس امنیت
شهر واشنگتن تنها شهر از آمریکاست که در لیست ۱۰ شهر برتر قرار دارد.
گزارش سی اس آی مواردی را در مورد درک ما از امنیت شهر ارائه می کند و بر این عقیده است که درک ما از امنیت شهر در سال های اخیر تغییر کرده است.
با موضوعاتی مانند تروریسم و تغییرات آب و هوایی که به طور فزاینده ای در اذهان عمومی است، در حال حاضر جمع آوری کنندگان این فهرست توانایی یک شهر برای بازیابی و بهبود پس از یک فاجعه انسانی یا طبیعی را نیز در نظر می گیرند.
درحالیکه در حال تحلیل انعطاف پذیری و بازگشت یک شهر به حالت طبیعی پس از بحران هستیم، شاخص شهرهای امن نگاهی به مواردی از قبیل سرویس های اورژانسی در دسترس در شهر، تسهیلات حمل و نقل، بیمه حوادث، توسعه در معرض خطر و آمادگی امنیت سایبری می اندازد.
ظاهرا شهر آمستردام امن ترین مکان در اروپاست.
توکیو نیز از لحاظ امنیت دیجیتالی در صدر لیست قرار دارد اما با این حال سنگاپور از لحاظ امنیت زیرساخت ها و امنیت فردی در رده بالاتری قرار دارد.
به گفته ناکا کوندو سردبیر واحد اطلاعات اقتصادی و سردبیر گزارش سی اس آی در سال ۲۰۱۹ این پژوهش چگونگی در هم پیچیده شدن انواع مختلفی از موارد امنیتی را برجسته می سازد.
هنگ کنگ که در سال ۲۰۱۷ در رده نهم قرار داشت با یازده پله سقوط امسال در رده بیستم قرار گرفت. این شهرطی چند ماه گذشته شاهد تظاهرات و اعتراضات ضد دولتی بوده است و همین امر موجب شده تا تعداد گردشگران به این شهر کاهش پیدا کند.
در رده سوم شهر ژاپنی اُساکا را مشاهده می کنید.
این گزارش اعلام می کند برای این که شهری امن باشد نیازی نیست تا حتما غنی و ثروتمند باشد. البته به این نکته نیز اشاره می کند که کشورهای در حال توسعه جایگاه پایین تری در لیست دارند.
در انتهای این لیست ۶۰ موردی شهر لاگوس در نیجریه با امتیاز ۳۸.۱ قرار دارد.
همچنین چهار شهر انتهای جدول بعد از شهر لاگوس شهر کاراکاس در ونزوئلا، یانگون در میانمار، کراچی در پاکستان و داکا در بنگلادش هستند.
امن ترین شهرهای جهان در سال ۲۰۱۹ از دیدگاه سی اس آی:
۱۰. ملبورن، استرالیا: معمولا شهر ملبورن را در صدر سکونت پذیرترین شهرهای جهان خواهید یافت و به محض این که مدت زمانی را در این شهر بگذرانید دلیل آن را متوجه خواهید شد.
10. ملبورن، استرالیا:
۹. سئول، کره جنوبی: شهر بعدی در این لیست شهر سئول در کره جنوبیست که امتیاز امنیت ۸۷.۴ را دریافت کرده است. سئول یکی از امن ترین شهرها در جهان و همین طور در آسیا می باشد. سیستم حمل و نقل گسترده این شهر به بازدیدکنندگان اجازه می دهد تا به آسانی به مکان ها و مناطق مختلف بروند.
9. سئول، کره جنوبی:
۸. کپنهاگ، دانمارک: در رتبه هشتم این لیست شهر آرام کپنهاگ دانمارک قرار دارد که از قضا امتیاز ۸۷.۴ را نیز دریافت نموده است. به آنجا سفر کنید و تعریف واقعی سبک زندگی آرام بخش و دنج را کشف نمایید. در کپنهاگ می توانید از هر سو تراوش حس جذاب و هیجان انگیز اسکاندیناویایی مانند غذاهای درجه یک، طراحی شیک و مدرن و فضایی همیشه سرحال و سرزنده را احساس نمایید.
8. کپنهاگ، دانمارک:
۷. واشنگتن، آمریکا: تنها شهر از آمریکا که دربین این ده شهر برتر قرار دارد، پایتخت این کشور یعنی واشنگتن است. اما اگر می خواهید در مورد این بدانید که آیا اگر با اسکوتر سِگوی نیز در این شهر دوری بزنید امن است یا خیر، این یک سوال دیگر می باشد. از آن گذشته در واشنگتن به عنوان پایتخت آمریکا می توانید تفریحات بسیار جذابی را تجربه کنید.
7. واشنگتن، آمریکا:
۶. تورنتو، کانادا: شهر کانادایی تورنتو را بخاطر خونگرم و میهمان نوازی اش و همچنین امن بودنش می شناسند. تورنتو بزرگترین شهر کانادا و همچنین محل تولد خواننده معروف اوبری دریک گراهام و همچنین شهر برج  برجسته سی ان، شهری جذاب و متنوع با تفریحاتی بسیار و مکان های بی نظیر فراوان است.
6. تورنتو، کانادا:
۵. سیدنی، استرالیا: اگر دلیل دیگری برای جستجوی شهر پر جنب و جوش سیدنی می خواهید این واقعیت که این شهر در بین رده بندی شاخص سی اس آی قرار دارد شما را متقاعد کند. شهر سیدنی در سرتاسر جهان به عنوان یکی از بهترین و برجسته ترین شهرها بر روی کره زمین شناخته شده است. این شهر همچنین به طور رسمی یکی از امن ترین شهرهای دنیا لقب گرفته.
5. سیدنی، استرالیا:
۴. آمستردام، هلند: شهر آمستردام هلند همیشه به دلیل ازدیاد و ازدحام گردشگر تیتر اول روزنامه ها بوده، اما از لحاظ رده بندی امنیت نزدیک به صدر جدول باقی مانده است. این شهر قرن هفدهمی که پوشیده از کانال است مملو از جاهای دیدنی جذابی می باشد که شما را برای کل تعطیلات آخر هفته و یا حتی بیشتر سرگرم خواهد کرد.
4. آمستردام، هلند:
۳. اُساکا، ژاپن: شهر بعدی شهری نیست جز شهری در کشور ژاپن به نام اُساکا که با امتیاز ۹۰.۹ در رده بندی سی اس آی در رده سوم قرار دارد. در نظر بگیرید اُساکا یکی از بزرگ ترین شهرهای روی کره زمین است که بیش از ۱۹ میلیون نفر آن را خانه خود می خوانند، شکی نیست که باید چنین مکان پر جنب و جوشی را از نزدیک دید.
3. اُساکا، ژاپن:
۲. سنگاپور: سنگاپور مکانی جذاب و جالب برای سفر است و همه بازدیدکنندگان بایستی زمانی که به جستجوی مکان های آنجا می روند احساس امنیت کنند. سنگاپور یک شهر کشور کوچک در قسمت جنوبی مالزی که در سطح جهانی بیشتر از توانش تاثیرگذار است. این شهر کشور مرکز گردشگری و همچنین مرکزی مهم برای سفر در آسیا نیز به شمار می آید.
2. سنگاپور:
۱. توکیو، ژاپن: آیا توکیو امن ترین شهر دنیاست؟ طبق آمار واحد اطلاعات اقتصادی این چنین است. این شهر پرجمعیت ترین کلان شهر جهان نیز می باشد. توکیو به دلیل سطح پایین جرم (هم جرم های شدید و خشن و هم جرم های نسبی) در صدر این رده بندی قرار دارد. زیر ساخت ها به گونه ای طراحی شده اند تا در برابر شوک های طبیعی و حتی میزان ریسک پایینی از بدافزار کامپیوتری مقاومت کنند. تعجبی نیست که این شهر مدرن و بی نظیر برای گردشگران بسیار محبوب باشد.
1. توکیو، ژاپن:
منبع: edition.cnn
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=13880

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان