آفریقای جنوبی خواستار تحقیقات فوری درباره جنایات جنگی اسرائیل شد

رئیس جمهور آفریقای جنوبی از دادگاه کیفری بین المللی (لاهه) خواست که در زمینه جنایات جنگی آشکار رژیم صهیونیستی در نوار غزه، تحقیقات خود را فورا آغاز کند.

 به نقل از وبگاه شهاب نیوز، «سیریل رامافوزا» رئیس جمهور آفریقای جنوبی از دادگاه کیفری بین المللی (لاهه) تقاضا کرد در زمینه بررسی جنایات جنگی اسرائیل در نوار غزه به صورت فوری تحقیقات خود را آغاز کند.

وی افزود: ما اسناد و مدارک لازم را در زمینه جنایات جنگی اسرائیل به دادگاه کیفری بین المللی ارائه کرده‌ایم و در انتظار اقدام عملی این نهاد بین المللی در برای آغاز تحقیقات فوری در این باره هستیم.

وی تاکید کرد: دادگاه کیفری بین المللی صلاحیت لازم برای متهم کردن سران اسرائیلی که در فلسطین مرتکب جنایات جنگی شده اند را دارد.

سیریل رامافوزا در ادامه افزود: حمله‌های اسرائیل علیه غیر نظامیان فلسطینی نقض آشکار قوانین بشردوستانه بین المللی محسوب می شود و نهادهای بین المللی حقوقی باید در این زمینه وارد عمل شوند.

گفتنی است رژیم صهیونیستی از روز هفتم اکتبر تاکنون پس از عملیات طوفان الاقصی قریب به ۲۰ هزار فلسطینی را در نوار غزه به شهادت رسانده است. در این مدت بیش از ۵۲ هزار فلسطینی در اثر حملات رژیم صهیونیستی زخمی شده اند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rahnamanews.com//?p=10094

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

سر تیتر اخبار

تبلیغات

تبلیغات

اخبار ایران و جهان